Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bezpiecznik do multimetru UNI-T 71A

07 Sty 2010 20:27 3875 8
  • Poziom 10  
    Witam. Otóż mam takie pytanko odnośnie bezpiecznika w mierniku UNI-T 71A, który właśnie przez mój błąd uległ przepaleniu, na zakresie mA. Dane oryginalnego to F500mAL250VP i to jest na jednym, że tak powiem pierścieniu, a na drugim jest jeszcze jakiś nadruk, ale myślę, że to chyba nie istotne. Czy mogę ten oryginalny, zastąpić innym o tych samych parametrach?. Dodam jeszcze, że miernik jest na gwarancji, ale chyba raczej nie zostałaby uznana, bo wina jest po mojej stronie. Poza tym okres oczekiwania na naprawę jest dość długi a miernik potrzebuje prawie codziennie.
    Jakieś pomysły, czym zastąpić ten element?
  • Poziom 22  
    Teoretycznie wymiana bezpiecznika to rzecz którą sam sobie zrobisz tylko nie masz czasem na tym mierniku plomby gwarancyjnej?. A bezpiecznik do tego miernika to 500mA/250V literka "F" jak pamiętam oznacza bezpiecznik szybki, a "T" zwłoczny.
  • Poziom 10  
    Witam.
    Przed rozkręceniem dokładnie się przyjrzałem i żadnych na szczęście plomb nie ma. A jeżeli zamiana na inny bezpiecznik o tych samych parametrach nie wpłynie na prace miernika, to jutro trzeba będzie poszukać sklepu elektronicznego i dokonać zakupu kilku bezpieczników ( na wszelki wypadek). A propo oznaczeń to faktycznie w instrukcji są podane parametry gdzie "F"-szybki, a "T" zwłoczny.
    Mam jeszcze takie pytanie dotyczące oznaczeń, bo na oryginalnym bezpieczniku jest napisane "F500mA L250VP". i właśnie co oznaczają te dwie literki "L" przed 250V i literka "P"?. Czy to tez jest jakiś parametr??
  • Poziom 22  
    "A jeżeli zamiana na inny bezpiecznik o tych samych parametrach nie wpłynie na prace miernika." <-Chodzi ci o znaczenia "F" i "T"?. Lepiej jest dać bezpiecznik taki jaki był. Jeśli miałeś bezpiecznik "F" szybki to jak dasz zwłoczny to może ci się coś uszkodzić zanim spali się bezpiecznik , a szkoda by było żeby taki ładny miernik miał się uszkodzić jakoś poważnie. :)
  • Poziom 10  
    Doskonale zdaje sobie sprawę z ważności parametrów jakie ma bezpiecznik i tego nie chce zmieniać,a tym bardziej innego wstawiać. Tylko czy te dodatkowe literki tez coś oznaczają. Bo;- jak kupie taki sam, ale bez tych dodatkowych literek, to czy coś będzie miało wpływ na zabezpieczenie miernika? ?
  • Poziom 22  
    Raczej nic co mogło by być na tyle istotne żeby trzeba było kupować identyczny jeśli chodzi o oznaczenie bezpiecznik. W zupełności wystarczy jak będzie mieć oznaczenie F500mA/250V.
  • Poziom 10  
    No to nie pozostaje mi nic innego jak tylko podziękować za solidarność w temacie i zaopatrzyć się w garść bezpieczników :D:D:D.
  • Poziom 33  
    marker1975 napisał:
    No to nie pozostaje mi nic innego jak tylko podziękować za solidarność w temacie i zaopatrzyć się w garść bezpieczników :D:D:D.

Witam .
    W garść to raczej nie - lepiej uważać przy pomiarach , za którymś razem miernik może się " obrazić " i ogłosić dożywotni strajk . :D
    Pozdrawiam .
  • Poziom 10  
    Najwyraźniej teraz lekko zaprotesowal :D:D:D