Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Azbox Media Player HD - czy warto kupić?

Kirek 07 Jan 2010 20:40 2476 5
    Kirek
    Level 11  
    Spotkałem takie urządzenie na Allegro i oprócz tego, co opublikował sprzedawca nic nie mogę w Sieci znaleźć. O dziwo,, również na firmowej stronie Azbox takie coś nie występuję. Przeszukałem kilka forów tematycznych i też nic. Czy może ktoś spotkał się już z tym odtwarzaczem? Z opis wygląda na idealne dla mnie urządzenie, ale nie chcę kupować kota w worku, więc pomóżcie dobrzy ludzie... :)

Poniżej link do urądzenia.

http://www.allegro.pl/item877616702_azbox_hd_sigma_8654_you_tube_ftp_samba_www_torrent.html
    hojlo1
    Level 35  
    ...coś słabo szukałeś. ;)

Na np. forum "hdtvpolska" jest sporo.

Osobiście jak widzę coś na chipie "sigma" to odradzam (znajomym, jak pytają), bo od czasu KISSa zawsze sprzęt na tym scalaku zawsze ma jakieś problemy (Azbox też).
    Kirek
    Level 11  
    Owo "sporo" dotyczy tunerów sat Azbox, tego odtwarzacza nie znalazłem. Jeżeli masz link będę wdzięczny.
    hojlo1
    Level 35  
    1. "Link" podany (wpisać w Google nazwę forum...)
    2. Zaznaczyłem że o "chipie piszę" - wiec sprzęt dowolny.

Pozdrawiam. ;)
    Kirek
    Level 11  
    hojlo1 wrote:
    1. "Link" podany (wpisać w Google nazwę forum...)

Zanim wysłałem tutaj post dokładnie przewertowałem różne fora i nie tylko. Owszem, są wypowiedzi, ale tylko na temat TUNERÓW satelitarnych Azbox (AZBOX HD PREMIUM i innych) natomiast nie ma postów na temat tegoż konkretnego urządzenia, ktore notabene nie figuruje również - jak już napisałem - na oficjalnej stronie Azbox.

Ten model procesora Sigma jest mi skądinąd znany, interesuje mnie konkretne urządzenie, jego możliwości i funkcjonowanie. Np.: czy odtwarzacz był testowany zewnętrznym napędem optycznym slim podłączonym przez USB bez dodatkowego zasilania? Czy napęd optyczny można podłączyć przez eSata, czy będzie współpracował z zewnętrznym odtwarzaczem Blue ray? Itp. itd.
    Kirek
    Level 11  
    Wreszcie trafiłem na kogoś z firmy dystrybuującej to urządzenie i trochę rzeczy powiedział. Może jest w tym sporo reklamy, a może naprawdę trafia się coś na poziomie Popcor Hour C200 za znacznie mniejsze pieniądze. Oto skrót teg, co usłyszałem:

Jest to całkiem nowa konstrukcja: nowa płyta główna z najnowszym
    procesorem SIGMA 8654 (chyba pierwszy na rynku z tym procesorem)- soft
    wizualnie i funkcje jak w AZBOX Premium - nie zawiera tunera
    satelitarnego. Napędy zewnętrzne, z tego co podaje producent, działają, co
    do szczegółów to trochę za mało czasu aby wszystko sprawdzić (zwłaszcza
    zewnętrzny BLU RAY). Także wymiary urządzenia są dużo mniejsze(...). My testujemy ten sprzęt jeśli chodzi o bardziej zaawansowane rzeczy, typu SAMBA,FTP,LAN, itp. - jak na razie działa wszystko bez zarzutów - także WWW, YouTube i inne rzeczy. Co do formatów audio oraz video (filmy) - rewelacja ,bardzo płynnie odtwarza pliki po przez sieć LAN, obsługuje oczywiście napisy TXT. Niestety, jak to w innych odtwarzaczach z procesorem SIGMA - nie obsługuje formatów RMVB. Produkt w sprzedaży jest dopiero od 25.12.2009 a więc totalna nowość i
    trudno na razie powiedzieć jak rozwinie się soft do tego odtwarzacza .W
    Azbox Premium aktualizacje są bardzo częste a więc i tu powinno być tak
    samo. Wszystko w każdym razie jest na dobrej drodze - już teraz ten odtwarzacz
    może konkurować z najlepszymi.