Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Radeon Mobility X1600 komplikacje z ponowną inst. sterownika

07 Jan 2010 20:59 2468 12
  • Level 11  
    Witam!

Niedawno kupiłem przewód S-Video -> Euro (SCART) aby móc oglądać filmy z mojego Acer'a Aspire 5110. Niestety stale widziałem czarny ekran z jakimiś zakłóceniami w białym kolorze. Ekran był wykrywany przez oprogramowanie ATI Catalyst ale nijak nie mogłem uruchomić podglądu. Zdesperowany postanowiłem odinstalować sterownik karty graficznej i zainstalować go z powrotem. Wyinstalowanie poszło gładko ;) Gorzej z zainstalowaniem sterownika z powrotem. Nie idzie zainstalować sterownika ściągniętego ze strony ATI. W menadżerze urządzeń są dwa nierozpoznane urządzenia

kierując się nazwą "kontroler magistrali zarządzania systemem" stwierdziłem że rasem ze sterownikiem poleciał sterownik do chipsetu ATI. Ściągnąłem go ze strony Acer'a a on tak samo jak sterowniki grafiki ATI wyświetla mi że nie odnalazł odpowiedniego dla siebie urządzenia. Jestem już w kropce. Szukałem już wszędzie gdzie się dało i czytałem miliony postów próbując cokolwiek zdziałać. Sterowniki ściągałem zawsze pod mój model komputera. Laptop ACER 5110 Aspire i karta ATI Radeon Mobility X1600. Będę wdzięczny za każdą pomoc.
  • User removed account  
  • Level 11  
    No właśnie!!! Nie napisałem Service Pack 3 w XPku
  • User removed account  
  • Level 11  
    Wyszukałem sterownik według tego co było napisane w temacie który mi podesłałeś i teraz menadżer urządzeń rozpoznaje kartę graficzną i w nawiasie mam dopisek producenta sterownika oraz jego symbol ale nadal mam wykrzyknik zupełnie jakbym sterownika nie zainstalował.
  • User removed account  
  • Level 11  
    Tu masz identyfikator tego kontrolera
    Tu karty graficznej
    Tu obecną sytuację manadżera

Dodano po 4 [minuty]:

W ostatnich dniach już przerabiałem szukanie sterowników do urządzenia przez google starając się postępować tak jak jest napisane w temacie który mi podesłałeś ale nie wyszło. Może robiłem coś źle. Dzisiaj próbowałem jeszcze raz i znowu mi nie wychodzi. Jeżeli chodzi o sterownik do karty to przyjął się po modyfikacji z Mobility Modder ale jak włączam grę to pyta mnie o aktualny DirectX.
  • User removed account  
  • Level 11  
    Sytuacja wygląda tak...
    Po uruchomieniu i ponownej instalacji nic się nie zmieniło ale za to ostatecznie udało mi się zaktualizować sterownik przez menadżer urządzeń i karta jest już z głowy. Tylko ten kontroler został ale nie wiem czy musi on być na chodzie...
  • User removed account  
  • Level 11  
    Próbowałem zrobić tak jak napisałeś ale ten to chyba nie jest żaden plik wykonalny. Tak jak napisałeś wskazałem menadżerowi lokalizację ręcznie ale nie zjarzył że jest tam jakikolwiek sterownik. Automatycznie też nie odnalazł go. Nie chcę już zabierać Tobie czasu jak co. Najważniejsze że pomogłeś mi odzyskać sterownik za co jestem Tobie bardzo wdzięczny. Próbowałem znowu podłączyć telewizor i dalej nie idzie ale to nic. Pozdrawiam.
  • User removed account  
  • Level 11  
    Może uznasz że się wygłupię bo nie jestem wielbicielem informatyki ale jako tako łapię te tematy i jak dla mnie jesteś gość. Urządzenie zostało rozpoznane jako ATI SMBus a następnie przyjęło sterownik do którego podawałeś mi lokalizację już wcześniej. Teraz pozostaje uporać się z podłączeniem telewizora. Może po zainstalowaniu tego sterownika ruszy... Nie wiem ale dzisiaj już nie pora. W każdym bądź razie jestem Tobie ogromnie wdzięczny za poświęcony czas i za pomoc. Jakby z telewizorem poszło to dam znać. Puki co jeszcze raz dzięki i pozdrawiam.