Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MacBook część klawiszy nie działa po umyciu klawiatury

Voodoo4 08 Sty 2010 02:18 4572 2
  • #1 08 Sty 2010 02:18
    Voodoo4
    Poziom 17  

Witam

Wpadł mi w ręce zalany Colą MacBook o dziwo działa prawidłowo łacznie z klawiatura ale klei sie cała co powoduje problemy z pisaniem, tak że rozkręciłem go i dobrałem sie do klawiatury po odkręceniu 50 maleńkich śrubek, ogledziny i pod prysznic wszystko przebiegło sprawnie suszenia na kaloryferku po kilku godzinach montujemy całość do kupy i co się okazuje sekcja klawiszy (6,y,h,n,spacja) nie działają, tzn działają ale po wciśnieciu np 6 pojawiaja sie 123456, wcisne h pojawia sie asdfgh lub kombinacje, pewnie woda dostała się tam gdzie nie trzeba chodź folie w klawie sa nie rozbieralne.

Postawiłem lapka na kaloryfer niech sie podsuszy.
    Na drugi dzień uruchamiam i działa :-) ale tylko przez jakieś 10 minut i dalej to samo pozneij znowu suszenie rozkreciłem go spowrotem sama klawiature na kaloryfer i dalej lipa, juz mi sie na te śrubki nie chce patrzeć, bo takie małe.

Macie jakieś pomysły ?

Dodam jeszcze ze w klawiaturze folie sa nie rozbieralne sa na stałe zgrzane !! mozna tylko oddzielić folie z gumkami (odbijaczami) przycisków dalej niestety nie da sie dostać.

I sądzę że pozostaje mi tylko zakup nowej klawiatury z tego co wiedzę około 100zl tak ze nie jest źle, ale może wy macie na to jakieś sposoby ?? albo schemat ścieżek, to bym jakoś doszedł gdzie może być pies pogrzebany.

Pozdrawiam i dobranoc.

0 2
  • #2 08 Sty 2010 13:04
    arko71
    Poziom 25  

Weź zimny prysznic i kup nową klawiaturę...

Sam sobie odpowiedziałeś: "pewnie woda dostała się tam gdzie nie trzeba".

0
  • #3 08 Sty 2010 19:48
    Voodoo4
    Poziom 17  

arko71 napisał:
    Weź zimny prysznic i kup nową klawiaturę...

Sam sobie odpowiedziałeś: "pewnie woda dostała się tam gdzie nie trzeba".

Zadzwoniłem do EURO PARTS zapytać o klawiaturę i dowiedziałem się że takie części to tylko w autoryzowanych serwisach.

Dzwonie do jednego z autoryzowanych serwisów w Warszawie i pani w słuchawce poinformowała mnie ze wymiana klawiatury kosztuje bagatela 1200zl, nie pytałem już czy to netto czy brutto :-)

Jeszcze obdzwonię resztę serwisów i się upewnię czy aby wszędzie maja takie ceny !

Chyba że ktoś z forumowiczów ma dojście do części Aplla mogą być używane !?

Pozdrawiam.

0