Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Notebook z Windows XP nie wykrywa sieci WiFi gdy wył. SSID

08 Sty 2010 09:06 10511 11
  • Poziom 20  
    Witam.
    Mam problem z siecia w domu. Na routerze wylaczam prezentacje nazwy sieci. Na jednym laptopie z Vista karta bezprzewodowa widzi siec bez nazwy. Jak chce sie z nia polaczyc wpisuje nazwe sieci i haslo i wszystko jest ok. Natomiast na drugim laptopie z XP karta bezprzewodowa w ogole nie widzi tej sieci i nie wiem jak sie z nia laczyc. Zalezy mi na tym aby prezentacja nazwy sieci byla wylaczona. Gdzie szukac problemu na tym laptopie z XP? Czy to wina systemu?
    Pozdrawiam.
  • Poziom 36  
    Nie ma problemu, więc go nie znajdziesz. Dopiero od Vista zaimplementowali w Windows widoczność niewidocznych sieci bezprzewodowych. Aby się łączyć się z XP musisz ręcznie skonfigurować połączenie i wpisać ręcznie SSID. A swoją drogą ukrycie SSID nie jest żadnym zabezpieczeniem (zakładam, że w tym celu mogłeś ją ukryć).
  • Poziom 20  
    Dzieki za wyjaśnienie.
    Mam jeszcze pytanie dlaczego na laptopie z Vista jako dostepne sieci wyswietlaja sie dwie sieci:jedna siec bez nazwy a druga z nazwa? Tak jakby w danym miejscu byly dwie sieci a przeciez jest jeden router? To normalne?
    Czy ktos wie jak sie zapisuje ustawienia na tym routerze tak aby po zaniku zasilania wlaczyl sie na wczesniej ustawionych parametrach i logowal do sieci? Klikalem w roznych miejscach w jego panelu obslugi na przycisk Save po wylaczeniu z sieci laptop ma inne ustawienia, chyba fabryczne.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 20  
    Ten problem z dwiema sieciami juz znikl poniewaz jak wlaczylem prezentacje nazwy to zniknela ta druga siec bez nazwy. Obie sieci byly na pewno z mojego routera.
    Co do drugiej sprawy to nie chodzi mi o to zeby laptop sie automatycznie logowal tylko router. Po przerwie w zasilaniu router gubi ustawienia i startuje na ustawieniach fabrycznych. Probowalem save w roznych zakladkach ale to nic nie daje. Co zrobic zeby zapamietac ustawienia mojej sieci?
  • Poziom 20  
    Router to TPlink TD-W8901G.
    Mam tez pytanie jakie znaczenie ma ustawienie anteny w routerze tzn:pionowo lub poziomo. Laptop jest na pietrze w domku jednorodzinnym. Jesli korzystam z laptopa na parterze to zauwazylem ze ustawienie anteny ma wplyw na moc odbieranego sygnalu odbieranego. Ma znaczenie nie tylko to czy antena jest w pionie czy w poziomie ale takze jej kierunek ustawienia gdy jest w poziomie. Czy sa jakies ogolne zasady mowiace o ustawianiu anteny?
    Poszukuje takze programiku ktory najlepiej w czasie rzeczywistym pokazywalby zmiane mocy odbieranego sygnalu odbieranego na laptopie. Moglbym wtedy doswiadczalnie znalezc najlepsze ustawienie anteny oraz laptopa aby jakosc polaczenia byla jak najlepsza.
  • Spec od komputerów
    NetStumbler pokazuje siłę sygnału. W routerze jak zmienisz jakiekolwiek ustawienia to je zapisz (Save) to będzie pamiętał po wyłączeniu i włączeniu.
  • Poziom 20  
    Antena standardowa, Neostrada.
    Pisalem juz ze naciskanie Save nie dawalo rezultatu. Niedawno zrobilem reset routera i wprowadzilem na nowo wszystkie ustawienia. Po paru probach odlaczenia zasilania router logowal sie bez problemu wiec moze ta sprawa juz jest zalatwiona. Jakby problem znow sie pojawil bede pytal. Nawiasem mowiac z tego co na necie znalazlem tak czasem jest w tym routerze.
    Teraz pozostaje kwestia ustawienia anteny oraz ewentualnie zmiany w ustawieniach parametrow routera w celu optymalizacji przesylu i odbioru sygnalu. Co mozna z tym zrobic?
  • Spec od komputerów
    Jak powtórzy się problem z routerem to zaktualizuj firmware. Znajdziesz na stronie producenta routera. Co do anteny, w zasadzie powinna stać pionowo. Ale zainstaluj NetStumbler'a, wybierz stację i na bieżąco będziesz mógł kontrolować wielkość sygnału. Ustawienia w routerze możesz zostawić domyślne, sprawdź transfer ( pobieranie pliku ). Możesz też sprawdzić na http://www.speedtest.net/
  • Poziom 20  
    NetStumbler nic mi nie pomoze. W laptopie posiadam karte Atheros AR5007EG Wireless Network Adapter a ona nie jest obslugiwana przez ten program (Unsupported).