Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Megane - problem z zamkiem centralnym

08 Sty 2010 09:21 5066 4
 • Poziom 2  
  Od kilku dni zauważyłem, iż otwierając drzwi od kierowcy w moim samochodzie (Renault Megane 1.4, hatchback, 2001 r.) nie otwierają się pozostałe drzwi. Do tej pory centralny zamek miałem tak ustawiony, iż po przekroczeniu prędkości 20km/h automatycznie blokował wszystkie drzwi. Natomiast jak wychodziłem z samochodu otwierając drzwi od kierowcy odblokowywały się wszystkie pozostałe drzwi. Obecnie coś się zacięło i po wyjściu z samochodu nie mogę otworzyć od zewnątrz pozostałych drzwi. Dodam, iż otwierają się one od wewnątrz. Otwierają się również od zewnątrz ale dopiero po wciśnięciu przycisku blokady centralnego znajdującego się na konsoli. Czy problem tkwi w jakimś bezpieczniku, kablach czy może zepsuł się siłownik master? Będę wdzieczny za pomoc.
 • Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
 • Poziom 11  
  Nieraz montuje centralne zamki, nieraz poprawiam oryginały, dzisiaj zimno więc siedzę przed kompem i zastanawiam się jak Ci pomóc. Jeżeli po otworzeniu wszystkich drzwi wsiadasz i wszystkie się zamykają, ale już się nie otwierają to zanik gdzieś impuls odpowiedzialny za otwieranie (przekaźniki lub główny sterownik), czy z zewnątrz otwieranie i zamykanie samochodu jest prawidłowe, czy również nie działa, czy po zgaszeniu silnika otwierają się tylko twoje drzwi? i jaki masz rodzaj zamka może jest pneumatyczny, bez dokonania pomiarów, może pomóc ktoś kto miał taki problem lub serwis, albo będziemy eliminować kolejne podzespoły.
 • Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
 • Poziom 18  
  Prawdopodobnie brak info o otwarciu drzwi kierowcy-sprawdź krańcówkę.
 • Poziom 2  
  Dziękuję za posty. Dzisiaj okazało się, że problem rozwiązał się samoistnie. Dla formalności dodam, iż zamek centralny mam fabryczny otwierany z kluczyka. Zarówno otwieranie, jak i zamykanie z samochodu z zewnątrz było jak najbardziej prawidłowe. Jedyny problem pojawiał się, wtedy kiedy po automatycznym zablokowaniu zamka centralnego (podczas jazdy) zatrzymałem samochód i z niego wysiadałem. Normalnie otwarcie drzwi od kierowcy powinno odblokować automatycznie zamki we wszystkich pozostałych drzwiach, jednak ostatnio parę razy zdarzyło się, iż drzwi tylne pozostawały zamknięte. Mogłem je otworzyć oczywiście od wewnątrz lub przyciskiem zamka centralnego na kokpicie. Dzisiaj problem rozwiązał się sam i mam nadzieję, że się nie powtórzy. Jak się będzie coś działo to oczywiście napiszę. Jeszcze raz dziękuję za podpowiedzi. Pozdrawiam.