Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz Kenwood KA-990 - opinie.

matek_17 08 Sty 2010 15:51 3484 4
  • #1 08 Sty 2010 15:51
    matek_17
    Poziom 14  

Witam.

Niedawno zacząłem wymieniać swój sprzęt audio.

Obecnie posiadam:
    Audigy Gold-->Yamaha AX-530-->Magnat Monitor 880. Do tego planuję teraz zakupić kable z miedzi beztlenowej 2x2.00mm2 oraz Prolink Exclusive do połączenie wzmacniacza ze źródłem. Całość gra w 17m2.

Choroba znowu dała o sobie znać, a że zainkasowałem trochę gotówki, chciałbym kupić inny wzmacniacz, żeby porównać jego brzmienie z Magnatami. W ten sposób chcę poznać brzmienie innych marek poza tym, co posiadam obecnie. Więc ten zakup będzie krótkotrwały, po nim będzie następny itd., żeby liznąć trochę innych brzmień :)

Przewałkowałem wszystko, co dotyczy wzmacniaczy do 400/450 zł. Także nie oczekuję kolejnych propozycji (choć naprawdę bardzo mile widziane :D ), tylko konkretnych wypowiedzi.

Do puenty: Czy Kenwood KA-990 z tej aukcji: http://www.allegro.pl/item868156472_wzmacniacz_kenwood_ka_990_rarytas_od_ss_700w.html to stosunkowo dobrej jakości wzmacniacz? Szukałem wszędzie, na kilku angielskojęzycznych stronach było trochę informacji, ale wciąż nie mam pewności. Miał ktoś może styczność z tym wzmacniaczem? Czy to "kenwoodowska" wyższa półka, czy jednak nie?

Yamaha i Magnaty- wiadomo, gra ostro i dynamicznie, nie narzekam, ale chciałbym posłuchać czegoś innego dla porównania. Co ociepliłoby dźwięk. Poza tym moja Yamaha oficjalnie obsługuje kolumny od 8 Ohmów, a Magnaty zapewne mają mniej (4-8 Ohm).

Czy ktoś posiadał/słuchał/naprawiał/zaglądał do środka tego klocka i może coś o nim powiedzieć? Bo jestem nim zainteresowany poważnie.

Za wszelkie rady będę wdzięczny.

Pozdrawiam.

0 4
  • #2 09 Sty 2010 12:02
    matek_17
    Poziom 14  

Taki rzadki jest ten wzmacniacz, że nikt o nim nic nie wie? :( Wciąż czekam na informację...

Pzdr.

0
  • #3 09 Sty 2010 12:29
    1047476
    Użytkownik usunął konto  
  • #4 09 Sty 2010 18:56
    matek_17
    Poziom 14  

No i tyle właśnie wiem. Ale to jest opis ze strony jakiegoś gościa, więc jest wiarygodny tyle co nic. A poszukuję opinii osób, które mają ten sprzęt. I chyba się nie doczekam :?

Dzięki za zainteresowanie:D

0
  • #5 10 Sty 2010 21:32
    matek_17
    Poziom 14  

Żadnych opinii z autopsji. Cóż, jutro kończy się aukcja. Zaryzykuję.

Pewnie nikt nie napisze, temat do zamknięcia.

0