Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

dmuchawa do pieca z falownikiem - jak to wykonać

cordoba_2004 08 Jan 2010 19:14 3477 6
Bosch
    cordoba_2004
    Level 27  
    Witam
    Mam piec na ekogroszek z programatorem dmuchawą 25 kW SEKO.
    Węglem pali się super , ale po zmianie rusztu, na ruszt do palenia drewnem, zaczyna się kopcić, dym zawraca, ale dzieje się tak tylko wtedy gdy jest niskie ciśnienie lub wiatr z zachodu.
    Wypróbowałem już wszystkie metody regulacji ciągu.
    Doszedłem do wniosku że świetnym rozwiązaniem by był falownik lub inne urządzenie do płynnej regulacji obrotów dmuchawy. Jak to zrealizować czym ? Osobny wentylator ? Osobny falownik ? Inne urządzenie do zmiany płynnej obrotów dmuchawy.
    Chodzi bowiem o to że świetnie się pali po włączeniu dmuchawy ale za mocno dmucha bardzo mocno, a potrzebuję, żeby tak delikatnie dmuchało powietrzem.
    A może do obecnie podłączonej dmuchawy da się zainstalować falownik odrębnie nie zależnie.
    Widzę jednak, że falownik to wydatek kilkuset złotych, czy jest można inna alternatywna metoda sterowania obrotami dmuchawy ? tańsza?
    Dadam, że urządzenie to winno mieć dość szeroki zakres regulacji bo potrzebuję naprawdę minimalny nadmuch...

Z góry dzięki za sugestie.
  • Bosch
  • Bosch
    cordoba_2004
    Level 27  
    65W
  • Helpful post
    tronics
    Level 38  
    A silnik dmuchawy to czasem nie szeregowy? WPA 01 którą miałem u siebie była sterowana fazowo przy pomocy triaka. Układ z u2008b byłby tani i prosty w montażu.
    cordoba_2004
    Level 27  
    a taki układ gotowy jest do kupienia czy tylko samemu można to zrobić ?
  • Helpful post
    tronics
    Level 38  
    Są na allegro często regulatory do wiertarek, świateł, spawarek - w większości oparte właśnie o ten układ - zmontowane, ale zazwyczaj bez obudowy. Cena...no czasem zbójecka :) Najtaniej to w sumie samemu poskładać.
  • Helpful post
    Marksrz
    Level 22  
    a próbowałes przytkac wlot wenylatra klapka ?
    efekt bedzie podobny nie bedzie dmuchał
    tak robia w małych kotłach