Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Creative Muvo T-100] Krótki czas działania

08 Sty 2010 20:31 1260 3
  • Poziom 17  
    Witam posiadam przenośny odtwarzacz mp3 firmy Creative, model Muvo T-100 (4 GB). Zakupiłem go około 1,5 roku temu. Kiedy był nowy działał na wewnętrznym akumulatorze nawet 6 godzin (okolo 60 % głośności, włączone podbicie basów). Przez ten czas kiedy nie był używany był podłączony do komputera. Mój komputer często pracuje całą noc załączony a razem z nim ładował się ten odtwarzacz. Teraz czas jego pracy skrócił sie do około 30 minut ! W związku z tym moje pytanie, czy jest coś co mogę zrobić aby pracował dłużej na zasilaniu akumulatorowym ?
  • Pomocny post
    Poziom 10  
    Niestety tego akumulatorka już raczej nie odratujesz.
    Padł poprzez niewłaściwą eksploatację. Poprostu urządzenia z ogniwami wielokrotnego użytku- dla zapewnienia ich długotrwałego działania bez objawów spadku wydajności- trzeba ładować od stanu rozładowania do pełnego naładowania. Przy czym, po naładowaniu nie powinny być podłączone do źródła zasilania dłużej niż ok. 12 godzin. Najprościej mówiąc, gdy ładujesz taki odtwarzacz, zachowuje się on analogicznie do np. telefonu komórkowego. Spróbuj taką komórkę trzymać na dłuższą metę podłączoną cały czas pod ładowarkę. Gdy bateria osiągnie maksymalny stopień naładowania, ładowarka przestaje zasilać akumulator. Następnie z biegiem czasu pojemność baterii minimalnie spada i następuje ponowne krótkotrwałe doładowanie do pełna. Zapewniam Cię, że jakiekolwiek akumulatory, wykonane w jakiejkolwiek technologii, w mniejszym lub większym stopniu nie lubią takich zabiegów. Przeładowanie i krótkie doładowywanie to przyczyna Twoich problemów, a niska wydajność akumulatorka, czyli skrócony czas pracy jest skutkiem.
    W przyszłości czytaj instrukcje dotyczące ładowania urządzeń, bo tam znajdują się podstawowe informacje.