Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jakie akumulatorki AA i AAA

pawel_03 08 Jan 2010 21:35 9366 20
    pawel_03
    Level 11  
    Mam problem. W moim telefonie domowym ( przenośnym ) 2 akumulatorki AAA ( do tego czasu Panasonic 750MAh Ni-MH ) trzymają coraz to krócej. Muszę wybrać jakies inne ,które będą do tego telefonu pasować. Czy to mogą być najnormalniejsze akumulatorki AAA (markowe) czy tez muszą spełniać jakieś konkretne wymagania żeby były kompaktybilne z telefonem ?

2. Musze kupić 4 akumulatorki AA + ładowarka AA do mojej lampy błyskowej aparatu. Jakie wybrać ? jaka ładowarka ?

Pomóżcie mi w tym wyborze ,wiem że warto dopłacić 5-10zł i cieszyć się nimi dlugie lata. Będe kupował na allegro ,najlepiej od jednego sprzedawcy (tak dla jasności).

Pytania może i błahe ale nie chce źle wybrać. Pomóżcie :)
    mklos1
    Level 25  
    Polecam markę GP. Mam od dwóch lat w lampie błyskowej i nie zawiodły póki co. Nie warto szukać oszczędności. Tanie, niemarkowe to generalnie loteria. Można trawić na względnie przyzwoite, ale zwykle żywotność nie jest zbyt długa - przekonałem się na własnej skórze.
    LORD90
    Level 20  
    Ostatnio zakupiłem w prezencie świątecznym łądowarke GP smart 2 za 90 zł wraz z 4 AA o pojemności 2100, ładuje ona również AAA. Sama ładowarka jest 4 kanałowa czyli każda baterie ładuje osobno, ma czujnik temperatury kazdej baterii , i wylicza delte V wiec baterie są bezpieczne. Jeśli chodzi o baterie do telefonu to mniemam ze jest on ładowany w stacji dokującej czy czyms takim więc zwykłe baterie odpadają.
    pawel_03
    Level 11  
    EDIT: Dodam ,że w telefonie pisze że muszą być to baterie
    Ni-MH DC 1.2V x2 AAA RO3
    LORD90
    Level 20  
    Czyli nic więcej jak ogólno dostępne akumulatorki AAA wszystkie maja niższe napięcie niż baterie zwykłe. Polecam komplet GP i AA i AAA
    lukaszlanga
    Level 16  
    W lampie SB-800 nikona od ok roku używam akumulatorków Camelion 2500 mAh oraz Vipow 2700mAh a od ok 1 miesiąca Sanyo eneloop 2000mAh. Wszystkie się świetnie sprawują jeśli chodzi o cenę do jakości to najlepiej wypada Sanyo. Używałem przez miesiąc GP ale mnie zawiodły i przerzuciłem się na mniej znane marki i nie żałuję. Jeśli chodzi o ładowarkę to najlepiej kupić szybką ładowarkę w zestawie z bateriami lub osobno. Przynajmniej do baterii od lampy powinna być szybka.
    Przemo19890
    Level 12  
    Ja również uważam, że Sanyo są najlepsze. Tylko nie kupuj żadnych akumulatorków w markecie, bo tam ceny potrafią być nawet 2 razy wyższe... Szukaj na Allegro, albo w jakimś sklepie ze sprzętem komputerowym - tam też zazwyczaj mają.
    Morfeusz1991
    Level 15  
    GP zdecydowanie, nie zawiodłem się. Może podepnę się pod ten temat Czy ktoś może określić jakość akumulatorków takich za 2,50 z supermarketu :) ?
    kajoj6661
    Conditionally unlocked
    polecam sanyo,na energizer się zawiodłem już,,i przy następny zakupie też wybiorę sanyo
    scriiik
    Level 10  
    GP nigdy więcej. Do aparatu foto kupiłem 2 razy po 4 akumulatorki AA 2500mAh i ładowarkę - wszystko GP. Akumulatorki po naładowaniu bardzo szybko się rozładowują - góra tydzień w pudełku (nawet nie w aparacie!) i zero napięcia. Do tego po kilku tygodniach całkiem padł jeden z nich - w ogóle nie reaguje na ładowanie. Dokupiłem 4xAA "Star power" 3800mAh (chińszczyzna) - śmigają pięknie już od 3 lat i nie sprawiają żadnych problemów - po naładowaniu trzymają naprawdę długo, sprawdziły się w upałach i na mrozie, i na razie nie chcę żadnych innych :)
    W telefonie oryginalne 2xAAA Panasonic zamieniłem na 2xAAA Energizer 850mAh i od 2 lat także nie ma z nimi problemu.
    drwallo
    Level 12  
    Witam
    Właśnie kupiłem Sanyo Eneloop bo po 4 latach padły mi Energizer 2500mAh.
    Muszę przyznać że Energizer 2500mAh wytrzymał mi prawie 4 lata. Najpierw eksploatowane w myszce radiowej później w aparacie cyfrowym.
    I tak się zastanawiam czy wytrzymały tak długo bo to dobre ogniwa czy zasługą jest to że wiem jak je eksploatować (kiedy ładować - minimalne napięcie rozładowania, jaki czas ładowania, jakim prądem ładować ) etc.
    Mam ładowarkę firmy Tronic KH967 z możliwością nastawy czasu ładowania oraz multimetr który wiem jak obsługiwać. Te dwa narzędzia pozwalają mi dbać o moje akumulatory.
    Z mojej kilkuletniej praktyki mogę stwierdzić że większość ogniw właściwie eksploatowanych może działać poprawnie latami, oczywiście w zależności jak się z nimi obchodzimy.
    Pablo1964
    Moderator
    Również polecam Sanyo eneloop. Szczególnie dla tych, którzy zasilanego nimi sprzętu używają sporadycznie - w stanie spoczynku o wiele wolniej rozładowują się od produktów konkurencyjnych.
    kromka25
    Level 12  
    ja mam philips 1200mah i carat 2800 mah spisuja sie bardzo dobrze
    robert45
    Level 21  
    Pablo1964 wrote:
    Również polecam Sanyo eneloop. Szczególnie dla tych, którzy zasilanego nimi sprzętu używają sporadycznie - w stanie spoczynku o wiele wolniej rozładowują się od produktów konkurencyjnych.

A na dodatek doskonale trzymają parametry w niskich temperaturach(poniżej zera).
    teddy007
    Level 12  
    Używając akumulatorów AA GP zauważyłem, mogą być problemy z prawidłowym poziomem ładowania jeśli nie korzysta się z dedykowanej do GP ładowarki. Problem ten nie występował przy akumulatorach Vipow i Sanyo. Mam kilka ładowarek różnych firm.
    Nexers
    Level 13  
    Energizer'a naładowałem może z 20-30 razy i padły
    oldking
    Level 32  
    Polecam Duracell i Varta. Duracell używam 6 rok (3 aparat foto) i po testach ładowarka Bc-700 wykazują prawie 1800 mAh a są właśnie 1800.
    Ale zawsze ładowane tylko prądem 200mA lub mniejszym (poprzednio inną ładowarką). Podobnie jest z Vartą chociaż są młodsze.