Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BTM-112 - po czasie zrywa połączenie - jakieś sugestie?

Adamu_s 08 Sty 2010 23:30 4005 25
  • #1 08 Sty 2010 23:30
    Adamu_s
    Poziom 11  

Witam.
    Jakiś czas temu udało mi się uruchomić moduł BTM-112 w połączeniu z mikrokontrolerem ATXmega128A1. Komunikuję się z komputerem PC po UART bez problemu. Jednak dzieje się nastepująca rzecz:
    Kiedy wysyłam z PC do uC za pośrednictwem BTM-112 ramki danych to czasami po pewnym czasie układ BTM-112 zrywa połączenie z PC.
    Czy ktoś może wie dlaczego albo ktoś miał podobny problem. Zmniejszenie czasu między ramkami pomaga. Nie pisze narazie szczegółowo bo nie wiem czy będzie jakiś odzew.
    Pozdrawiam .

inventco.eu - temat poprawiłem. Regulamin p.11.1

0 25
  • #2 08 Sty 2010 23:42
    mirekk36
    Poziom 42  

Ja też kiedyś w jednym takim module BTM-112 także miałem taki przykry efekt. Ale nie miałem czasu się wtedy zastanawiać i dochodzić co i jak. Wymieniłem na inny (chyba BTM-222 bo taki miałem pod ręką) i było po problemie. Ale muszę kiedyś wziąć tego, który robił to zrywanie połączenia i potestować - może do czegoś się dojdzie.

Fakt faktem - że testowałem go wprawdzie w odległości nie większej niż 10m i na antence typu drucik - ale po drodze była betonowa dość gruba ściana. Więc pomyślałem, że to może jednak z powodu jakichś zakłóceń itp. Natomiast BTM-222, który może już działać do 100m daje sobie radę.

Nie testowałem tego zrywającego BTM-112 na bliskiej odległości czy po dłuższej transmisji także będzie ją zrywał - bo czasu nie miałem ale chyba trza będzie wrócić do tematu choćby z ciekawości

0
  • #3 12 Sty 2010 07:50
    Adamu_s
    Poziom 11  

Dzięki za odpowiedź.

Zauważyłem też, że problemy mają związek z zastosowanym przeze mnie adapterem Bluetooth na USB. Przypominam sobie, że pisałeś kiedyś o jakichś adapterach Bluetooth, jedne zachwalałeś inne nie - nie pamiętam już jakie według Ciebie były najbardziej niezawodne.
    Kupiłem wczoraj zachwalany przez sprzedawcę adapter firmy ASMAX, ale niestety nie byłem zadowolony. Miał bardzo mały zasięg i ciągle zrywało się połączenie z moim BTM-112.

Według moich obserwacji najlepiej sprawują się połączenia z wykjorzystaniem Bluetooth'a wbudowanego w laptopa.

Byłbym wdzięczny za poradę, jaki adapter Bluetooth na USB jest warty polecenia.

Pozdrawiam.

0
  • Pomocny post
    #4 12 Sty 2010 09:30
    mirekk36
    Poziom 42  

Zdecydowanie polecam model Dlink DBT-122 , Najważniejsze jak kiedyś pisałem to nie producent a jakiej firmy są drivery. Jeśli są firmy Widcomm to zwykle jest OK

0
  • #5 15 Sty 2010 08:51
    Adamu_s
    Poziom 11  

Dzięki za informację.
    Pozdrawiam.

0
  • #6 02 Lut 2010 18:44
    Adamu_s
    Poziom 11  

Mirku, chciałem jeszcze zapytać czy model Dlink DBT-122 współracuje ze wspomnianymi przez Ciebie sterownikami Widcomm?

I czy sterowniki Widcomm to same sterowniki czy jest do tego jakas aplikacja graficzna ( coś w rodzaju Blue Soleil)?

Pozdrawiam

0
  • Pomocny post
    #7 02 Lut 2010 20:06
    mirekk36
    Poziom 42  

Oczywiście że DBT-122 pracuje na driverach firmy Widcom. I jest do tego ładny jasny i przejrzysty panel czy panele do ustawiania a w zasadzie parowania urządzeń. Nie - niestety a może na szczęście, nie ma tych cudacznych (jak dla mnie) planet i satelit ;) .... W bluesoleil dobrze zrobili grafikę ale drivery do bani - a co jest ważniejsze ???

Zapewniam cię, że z aplikacją od tego DLinka będziesz szybko za-pan-brat i dasz radę - bo jest jasno i przejrzyście - przynajmniej jeśli chodzi o szybkie podstawowe ustawienia.

0
  • #8 02 Lut 2010 21:37
    Adamu_s
    Poziom 11  

Dziękuję za informację. Potestuję i dam znać czy moje problemy zniknęły.

0
  • #9 03 Lut 2010 20:45
    Adamu_s
    Poziom 11  

No niestety. Kupiłem nowy DB-122, zainstalowałem sterowniki z płytki...napisane było, że Widcomm. Wszystko instaluje się dobrze ale...
    ...Po wykryciu przez komputer PC mojego urządzenia BTM-122 ładnie się paruje ale nie może nawiązać połączenia na wirtualnym COM:(
    Próbowałem różnych wariantów i nic :( Co to może być?

0
  • #10 03 Lut 2010 21:22
    mirekk36
    Poziom 42  

Skoro się ładnie paruje to i musi ładnie nawiązać połączenie. Tylko to zależy co ty rozumiesz przez pojęcie nawiązania połączenia - czego z czym ???? co chcesz osiągnąć?

0
  • #11 03 Lut 2010 22:37
    Adamu_s
    Poziom 11  

Chcę połączyć moje BTM-112 z komputerem wykorzystując wirtualny port COM

Dodano po 2 [minuty]:

Wyświetla się komunikat: "Połączenie DEV B nieudane: Nie można się połączyć ze zdalnym urządzeniem

Dodano po 2 [minuty]:

Dodam jeszcze, że wykorzystując inny moduł Bluetooth ze sterownikami BlueSoleil przed chwilą udało mi się uzyskać połączenie z BTM-112...tyle że jak pisałem wcześniej co jakiś czas to połączenie jest zrywane. Słyszałem, że Widcomm działa lepiej..tylko nie mam jak sprawdzić ...

Dodano po 22 [minuty]:

Wspominałem, że kupiłem nowy DB-122. Nowy znaczy nie używany w pudełku zafoliowanym. Ale sterowniki do niego są z roku 2006. MOżliwe, że to jest problem. Tak sobie głośno myślę...

Dodano po 26 [minuty]:

Kiedy zainstaluje sterowniki do DB-122, w menadżerze urządzeń instalują mi się dwa porty COM :
    Port komunikacyjny Bluetooth (COM11)
    Port komunikacyjny Bluetooth (COM12)
    jednak nie można edytować parametrów portu takich jak prędkość transmisji, liczba bitów stopów itd...
    Przy Blue Soleil było to możliwe.

0
  • Pomocny post
    #12 03 Lut 2010 22:57
    mirekk36
    Poziom 42  

Ja mam wszędzie te same sterowniki i ten sam moduł i ładnie działa i nie zrywa nic jak już pisałem. I gdybym tylko ja jeden miał taki moduł to bym głowy nie zawracał, że on działa dobrze. Ten moduł posiada wielu wielu moich klientów i zawsze im go polecam jeśli sami kupują i zawsze jest OK

Druga sprawa - piszesz że chcesz nawiązać połączenie z modułem. Ale czy wiesz, że mówimy tu o 2 rodzajach połaczeń. Musisz jakoś jaśniej opisywać to co robisz czy to co chcesz zrobić. Zatem:

1. połączenie z modułem BTM poprzez Bluetooth - nawiązujesz klikając prawym klawisze myszy na ikonce nowo wykrytego urządzenia w otoczeniu BT czyli na twoim BTM-222 i wybierasz opcję połącz. To nie jest połączenie terminalowe jeszcze !!! ale sprawdź czy takie połączenie działa. Powinno działać i ikonka przybierze kolor zielonkawy. A po rozłączeniu zielony kolorek zniknie.

2. połączenie za pomocą RS232 z nogami Tx oraz Rx modułu BTM-222. TYLKO PRZEZ TAKIE POŁĄCZENIE !!!!! - można gadać z modułem BTM za pomocą komend AT. Czyli po bezpośrednim połączeniu z jego nogami ale w tym celu musiałbyś sobie zrobić jakąś przejścióweczkę np USB/RS232 i wtedy przez ten virtualny com port (tej przejściówki) będziesz mógł nawiązywać połączenie ze swoim BTM ale już za pomocą terminala !!! żeby pogadać sobie z nim poprzez polecenia AT

zrozumiałe ????

Czyli do testów na kompie PC - odpalasz jeden terminal ten od przejściówki USB/RS232 i łączysz go przez odpowiedni virtual com port

potem odpalasz drugi terminal i teraz wybierasz virtualny COM Port ale właśnie ten, który stworzył twój DLink DBT-122 !!!. We właściwościach urządzenia widoczenego w otoczeniu BT można sobie sprawdzić, o który konkretnie port chodzi. I WŁAŚNIE GDY TERAZ W TYM TERMINALU DASZ --- POŁĄCZ --- TO WETDY NASTĄPI POŁĄCZENIE NAJPIERW PRZEZ VIRTUALNY COM PORT BT Z TWOIM BTM - CZYLI DROGA RADIOWA - I DZIĘKI TEMU ZOSTANIE NAWIĄZANE POŁĄCZENIE Z TYM PIERWSZYM ODPALONYM TERMINALEM WISZĄCYM NA ŁĄCZU USB/RS232

teraz jaśniej ????

I proszę cię - jeśli chcesz żebym ci pomógł to zapomnij chociaż na chwilę o swoim kocim BlueSoleil - spróbuj załapać jak się dokonuje tych połączeń, doprowadź do sukcesu - a potem wprowadzaj swoje zmiany ok ???

aha - jaki masz windows ???? XP ???

0
  • #13 03 Lut 2010 23:21
    Adamu_s
    Poziom 11  

tak XP

Dodano po 2 [minuty]:

Jutro napiszę Ci z pracy, bo już padam...
    Dziękuję za zainteresowanie. Już mi kiedyś pomogłeś w tym temacie :)
    Pozdrawiam

0
  • Pomocny post
    #14 03 Lut 2010 23:30
    mirekk36
    Poziom 42  

No to jak XP - to musi działać, jak mówiłem klientów z takim ustrojstwem mam po całej Polsce rozsianych i dzięki DBT-122 nigdy nie miewają problemów.

0
  • #15 04 Lut 2010 08:50
    Adamu_s
    Poziom 11  

Dzień dobry.
    Pospałem kilka godzin. Przeprowadzam już próby na 4-tym komputerze więc mogę wyeliminować tezę, że moje niepowodzenia wynikają z wady komputera.

Odniosę się Mirku do Twoich uwag:

Cytat:
    1. połączenie z modułem BTM poprzez Bluetooth - nawiązujesz klikając prawym klawisze myszy na ikonce nowo wykrytego urządzenia w otoczeniu BT czyli na twoim BTM-222 i wybierasz opcję połącz. To nie jest połączenie terminalowe jeszcze !!! ale sprawdź czy takie połączenie działa. Powinno działać i ikonka przybierze kolor zielonkawy. A po rozłączeniu zielony kolorek zniknie.

Otóż klikając prawym klawiszem na ikonkę nowo wykrytego urządzenia i wybierając opcję "połącz" jest próba nawiązania połąćzenia, po czym wyświetla się komunikat o niemożności nawiązania połączenia.

Cytat:
    2. połączenie za pomocą RS232 z nogami Tx oraz Rx modułu BTM-222. TYLKO PRZEZ TAKIE POŁĄCZENIE !!!!! - można gadać z modułem BTM za pomocą komend AT. Czyli po bezpośrednim połączeniu z jego nogami ale w tym celu musiałbyś sobie zrobić jakąś przejścióweczkę np USB/RS232 i wtedy przez ten virtualny com port (tej przejściówki) będziesz mógł nawiązywać połączenie ze swoim BTM ale już za pomocą terminala !!! żeby pogadać sobie z nim poprzez polecenia AT

Wiem doskonale o tym, że trzeba połączyć się z układem BTM-112 za pomocą nóżek Rx, Tx. Nastepnie konfiguruje się ten układ za pomocą komend AT. Tak też zrobiłem. Mam mój BTM-112 skonfigurowany jako SLAVE - jest on wykrywany przez urządzenia Bluetooth.
    A o BluSoleil pisałem tylko w kontekście takim, że za pomocą tego programu łączę się z moim BTM-112 z poziomu aplikacji BlueSoleil i nawiązane jest połączenie po wirtualnym porcie COM. Potem w terminalu wymieniam sobie normalnie dane między BTM-112 a moim komputerem. Napisałem to po to , bo pomyślałem , ze może to być cenna wskazówka - że wszystko jest OK z moim BTM-112.

Oto jakie jeszcze zauważyłem różnice pomiędzy BluSoleil a DBT-122:

Kiedy zainstaluję sterowniki BlueSoleil (oczywiście korzystam z innego modułu Bluetooth - jakiś standardowy za 25 zł np. 4world) to na moim komputerze w menadżerze urzadzeń instalują się wirtualne porty COM. W ich właściwościach mogę bez probelemu edytować parametry połączenia szeregowego:
    No i wówczas mogę bez problemu nawiązać połączenie (klikając prawym klawiszem na ikonkę urządzenia i wybierając opcję "połącz", oczywiscie po uprzednim sparowaniu urządzeń.

Natomiast gdy instaluję sterowniki Widcomm do DBT-122 w menedżerze urządzeń też są instalowane wirtualne porty COM, ale wygląda to już nieco inaczej:
    Też są instalowane wirtualne poty COM, ale brak jest możliwości ustawiania ich parametrów.

Widcomm zainstaluje porty:
    Port komunikacyjny Bluetooth (COM17)
    Port komunikacyjny Bluetooth (COM18)
    Dostępne zakładki w oknie właściwości portu to:
    |Ogólne|Sterownik|Szczegóły|

BlueSoleil instaluje porty:
    Standardowy port szeregowy przez łącze Bluetooth (COM24)
    Standardowy port szeregowy przez łącze Bluetooth (COM25)
    Dostępne zakładki w oknie właściwości portu to:
    |Ogólne|Ustawienia portu|Sterownik|Szczegóły|

I w ustawieniach portu można ustawiać prędkość transmisji, bity stopu, parzystości. I tu nie ma problemu z połączeniem.

Może posiadam nieodpowiednią do moich zastosowań wersję sterownika Widcomm.
    Z menadżera urządzeń odczytuję, że jest to wersja 4.0.1.2303 z datą 2005-07-26.

Lubię takie sytuację, któe zmuszają do myślenia i poszukiwań ale już chciałbym to skończyć i móc przetestować mój układ pod kątem modułu DBT-122.

Pozdrawiam i czekam na jakieś wskazówki.

0
  • #16 04 Lut 2010 10:03
    mirekk36
    Poziom 42  

Niedługo będę w firmie a tam mam ten sam DBT-122 więc ci zaraz powiem - bo widzę, że zbliżamy się już do finiszu ;) ....

.... jak na razie wszystko uważam, że jest dobrze łącznie z tym, że nie widzisz jakichś tam ustawień , które na tym etapie nie są w ogóle istotne (tam mi się na razie wydaje)

... a skoro nie może nawiązać połączenia u ciebie to znaczy że jest jakiś babol po drodze ;)

0
  • #17 04 Lut 2010 10:10
    Adamu_s
    Poziom 11  

Tylko gdzie ten babol?:)

0
  • #18 04 Lut 2010 12:11
    mirekk36
    Poziom 42  

Adamu_s napisał:
    Tylko gdzie ten babol?:)

Spokojnie - znajdziemy go - do roboty!

(tylko jeszcze raz powtórzę , tzn bardzo cię poproszę - odinstaluj w cho....inkę te kocie drivery kociego BlueSoleil, żebyśmy mieli tę samą sytuację, jeśli chcesz szybko dojść do prawidłowego efektu końcowego. Co więcej - nie porównój mi tu więcej żanych kocich opcji kociego Bluesolejla) OK ? .... ;) ... oczywiście mówię to pół żartem pół serio - no ale przecież pół serio.

Po pierwsze - na co ci jakieś ustawianie parametrów portu COM w tych zakładkach gdzie wstawiłeś fotki ????? .... szukasz czegoś co ci na tym etapie jest w ogóle nie potrzebne - albo niestety czegoś nie wiesz

a nie wiesz tego, że ustawianie parametrów prędkości itp w tych zakładkach które pokazujesz możesz sobie ..... o kant wiesz czego rozbić ;) .... Każdy program w tym także Hyperterminal i tak potrafi na swoje własne potrzeby konfigurować parametry portu i tą drogą się to robi jeśli jest to potrzebne. Więc nie traktuj tego jak wadę przy driverach Widcomm bo oni po prostu podeszli z głową do tego zagadnienia a blusolejlarze potrafią się tylko bawić w graficzną prezentację układu słonecznego ;)

ok idźmy dalej ;)

weź najpierw wejdź w swoje otoczenie BT gdzie widzisz swój BTM

i wykonaj "rozparowanie urządzeń" czyli usuń powiązanie

następnie dokonaj jeszcze raz parowania - podając domyślny klucz do swojego BTM'a czyli "1234" chyba że go zmieniłeś ?

przed zakończeniem przyjrzyj się klikając na klawisz konfiguracja, który port COM będzie ciebie interesował jeśli chodzi o łączność przez BT ze swoim modułem

teraz możesz po poprawnym zakończeniu powyższych operacji dokonać, połączenia BT ze swoim widocznym w otoczeniu modułem

a tak wygląda ikonka gdy nastąpiło połączenie

teraz odpalasz sobie hyperterminal windowsiczny lub jakiś inny i wskazujesz interesujący cię port COM (już wiesz skąd i który numerek wziąć) u mnie to jest COM6

gdy klikniesz OK - to co się ukaże twoim oczom ??????? ano okienko do ustalenia parametrów transmisji dla tego połączenia hyperterminala:

gdy klikniesz ok to nastąpi połączenie do BT

wtedy możesz sobie odpalić drugi terminal i podłączyć go do swojej przejściówki USB/RS232 - też ustawić takie same parametry transmisji jak wyżej i połączyć. Dzięki temu gdy piszesz w jednym terminalu to znaki pojawiają się w drugim i odwrotnie

Nie będę na tym etapie pisał o kilku ogromnie przydatnych Fiuczersach jakie posiada aplikacja z driverami widcomm w porównaniu z tym graficznym badziewiem blu-solejarzy - żeby nie robić ci mętliku w głowie bo najpierw musisz się nauczyć tego robić. A dodam że jak w żadnych driverach - ta konfiguracja i dekonfiguracja jest ZAWSZE w 100% tak samo powtarzalna w windowsie i tak samo działa ładnie.

No jeśli po tym ci coś nie działa - to sorki - ale musisz sobie wygenerować od nowa i porządnie windę bo jeszcze się nie spotkałem żeby to nie działało a mówię już z praktyki co najmniej o kilkuset przypadkach najróżniejszych kompóterów rozrzuconych po całej Polsce - więc mogę być pewny tego co mówię.

No rzeczywiście jak spojrzeć na drivery to ja mam niby jakby nowsze akurat tutaj, ale używam tego już od bardzo dawna i podejrzewam, że na starych tak samo jechałem czyli wszystko działało poprawnie.

jak coś to spróbuj poszukać w necie nowszych a jak nie znajdziesz to daj cynk najwyżej jakoś dostarczę ci te moje. Tylko czy na pewno masz to samo urządzenie co ja?

czyli D-Link DBT-122

0
  • #19 04 Lut 2010 14:31
    Adamu_s
    Poziom 11  

Mirku. Z tego co widzę to jest różnica w sterownikach portów COM zainstalowanych na naszych komputerach. Jakbyś był tak miły i podesłał mi sterownik jaki masz u siebie. Jesli to nic nie pomoże to wtedy zmienie...pracę :)

Dodano po 33 [sekundy]:

Aha. Moduł mam taki sam DBT-122.

Dodano po 6 [minuty]:

Oto porównanie pliku sterownika portu COM jaki instaluje się u mnie i u Ciebie:

Obrazek po lewej to zrzut ode mnie z komputera.
    Widać wyraźnie różnicę. U Ciebie jest ponadto ładna ikonka bluetooth.

Stawiałbym tu, że problem leży w wersji sterownika. Obym miał rację, bo nic innego już mi do głowy nie przychodzi .
    Pozdrawiam

Dodano po 12 [minuty]:

Hmm. Widzę teraz , że porównałem dwa sterowniki ale czego innego . Obrazek po prawej stronie to sterownik urządzenia Bluetooth a mój po lewej to sterownik portu COM...nie mniej jednak prosiłbym bardzo o Twój sterownik, żebym mógł sprawdzić czy zadziała.

Dodano po 2 [minuty]:

I jeszcze jedn mi przyszło na myśl. Może żeby DBT-122 współpracował z BTM-112 trzeba jakoś inaczej skonfigurować BTM-112. Ale wydaje mi się, że skoro jest skonfigurowany jako SLAVE w trybie wykrywania i skoro można się z nim połączyć z innymi sterownikami to tu też powinno się dać ...

0
  • #20 04 Lut 2010 14:36
    acetylenek
    Poziom 11  

Witam

"wepchłem się w kolejkę"

Uruchomiłem moduł BTM 112 z przelotką na Max 232 ona działa już przy ok 4v, zasilanie modułu mam przez 1 diodę z baterii max bezpośrednio ok 4v a na DZ z rezystorkiem obcinam nadmiar mapięcia na wjście danych działa.
    Działa od pierwszego kopa i oczywiście trzeba było zamienić rx z tx bo za pierwszym razem nie trafiłem przełącz się między AT i transmisją normalnie bajka takie proste (pomiędzy dwoma terminalami xp-ka).

Chodzi oto że mam kolegę który twierdzi że jak w dokumentacji jest napisane że ten moduł ma usb i inne cuda to one przecież muszą działać. Wszędzie czytam że działa tylko RS 232 na tym module.

Pytanie czy zna ktoś jakąś stronę na której ktoś uruchomił coś innego niż RS 232 na module BTM 122 lub 220.

Przepraszam że nie bardzo na temat.

0
  • #21 04 Lut 2010 23:43
    mirekk36
    Poziom 42  

Adamu_s napisał:
    I jeszcze jedn mi przyszło na myśl. Może żeby DBT-122 współpracował z BTM-112 trzeba jakoś inaczej skonfigurować BTM-112. Ale wydaje mi się, że skoro jest skonfigurowany jako SLAVE w trybie wykrywania i skoro można się z nim połączyć z innymi sterownikami to tu też powinno się dać ...

Właśnie - wydaje ci się ;) - i sam sobie odpowiedziałeś na to pytanie.

pod tym linkiem wrzuciłem drivery dla ciebie:

http://atnel.webpark.pl/D-LinkDBT-122driver.rar

więc zassij sobie i daj znać co i jak.

Dodano po 7 [minuty]:

acetylenek napisał:

Chodzi oto że mam kolegę który twierdzi że jak w dokumentacji jest napisane że ten moduł ma usb i inne cuda to one przecież muszą działać. Wszędzie czytam że działa tylko RS 232 na tym module.

Pytanie czy zna ktoś jakąś stronę na której ktoś uruchomił coś innego niż RS 232 na module BTM 122 lub 220.

hmmm skoro kolega tak twierdzi to co tu dużo dyskutować ? - na pewno tak musi być! - skoro jest napisane!.

Zamiast pytać o strony na których ktoś coś innego czy jakieś cuda-niewida uruchomił - nie lepiej samemu się wziąć za to i posprawdzać ? zamiast opowiadać o kolegach to co jak mówią to MÓWIĄ ;)

.... a na poważnie - to nic innego nie działa poza nogami Tx oraz Rx. Nawet nie działają sygnały sterujące RS232 takie jak CTS i DTR , które też przecież są wyprowadzone. A bardzo by się przydały gdyby działały - oj bardzo.

Chyba że firma Rayson na twoje indywidualne życzenie/zapytanie udostępni ci dodatkową specyfikację - to wtedy będziesz mógł być może coś zdziałać. Ale nie ty pierwszy i nie ostatni będziesz próbował dobijać się do drzwi firmy Rayson ;) ....

0
  • #22 05 Lut 2010 09:03
    Adamu_s
    Poziom 11  

Mirku.
    Ściągnąłem podesłane przez Ciebie sterownikii ...DZIAŁA!!! :)
    Daj znać w jaki sposób można Ci przesłać piwo:)

0
  • #23 05 Lut 2010 09:24
    mirekk36
    Poziom 42  

Adamu_s napisał:

Ściągnąłem podesłane przez Ciebie sterownikii ...DZIAŁA!!! :)

no to też się cieszę ;)

Adamu_s napisał:

Daj znać w jaki sposób można Ci przesłać piwo:)

hmmm najlepiej FAX'em ;) a w ostateczności na maila

0
  • #24 02 Mar 2010 09:40
    Adamu_s
    Poziom 11  

Dzień dobry.
    Bardzo się cieszyłem, że tak bezproblemowo działał mi ten DBT-122, ale słyszałem, że wycofują go ze sprzedaży.
    Chciałem porozmawiać o tym z kimś z D-Linka ale tam za bardzo nie wiedzą.
    Udało mi się kupić sztuke na Allegro. Dostałem też kilka sztuk z jakiegoś sklepu internetowego ale ogólnie jest z tym problem?
    Pytanie właściwie do Mirka, jako specjalisty od DBT-122 :) - znasz jakieś pewne źródło zakupu tego modułu?

Pozdrawiam

0
  • #25 02 Mar 2010 15:05
    mirekk36
    Poziom 42  

Adamu_s napisał:
    - znasz jakieś pewne źródło zakupu tego modułu?

Niestety nie znam obecnie i niestety będzie trzeba szukać nowych przejściówek USB/BT tak samo dobrze działających.

Jedyna wskazówka jest taka aby brać te, które działają z podobnym oprogramowaniem i rodzajem driverów firmy Widcomm. A gdy tylko zobaczy się na horyzoncie nazwę Blusolejl to splunąć przez lewe ramię i uciekać gdzie pieprz rośnie ;)

0
  • #26 02 Mar 2010 23:02
    Adamu_s
    Poziom 11  

W takim razie jak coś znajdę to dam znać :)
    Pozdrawiam i dziękuję.

0