Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telefon zasilany Coca Colą

g_maly 09 Sty 2010 12:06 4520 16
  • Telefon zasilany Coca Colą
    Oto nowatorski sposób na oszczędzanie prądu. Może to brzmieć trochę niedorzecznie jednak prototyp telefonu jaki opracowała firma Daizi Zheng do zasilania wykorzystuje napoje zawierające cukier (np. Coca-Cola). Wystarczy po prostu nalać porcję napoju do odpowiedniej komory i telefon będzie działać.
    Urządzenie do wytworzenia prądu wykorzystuje znaną już wcześniej baterię ekologiczną, która generuje ją z węglowodanów w tym przypadku jest to cukier. Jedyne co pozostaje po skończonym procesie to trochę wody i tlen.

Telefon zasilany Coca Colą

Istnieje wiele dziedzin, w których ta technologia może znaleźć zastosowanie w przyszłości. Jak twierdzi producent bateria na jednym doładowaniu ma działać nawet trzykrotnie dłużej niż zwykłe litowo-jonowe.
    Na odpowiedź jaka będzie przyszłość tej nowatorskiej i oszczędnej technologii musimy jeszcze poczekać.

źródło:http://www.newlaunches.com/archives/a_phone_that_is_powered_by_coke_the_sweet_one.php

• #2 09 Sty 2010 14:11
    quniq
    Poziom 21  

Na produkcję napojów też wykorzystuje się energię... A poza tym to marnotrawstwo napoju bogów (tu akurat mowa o coca coli) :P

• #3 09 Sty 2010 14:16
    zylax4
    Poziom 16  

Dojdzie do tego że ta bateria będzie osiągalna dopiero wtedy gdy 1 litr coca coli będzie kosztował 20 zł.:D

• #4 09 Sty 2010 14:17
    zbychu80
    Poziom 15  

Mocz jest za darmo i w prawie każdej sytuacji :D pomyśleli by nad wykorzystaniem...

• #5 09 Sty 2010 14:31
    powerm
    Poziom 23  

Tu raczej chodzi o jakikolwiek posłodzony napój, cola jest użyta żeby było medialniej. Dodatkowo do produkcji roztworu cukru chyba zużywa się mniej energii niż on sam daje. Moim zdaniem niezły wynalazek nie tylko dla telefonów. Tylko jak po tej reakcji zostaje tlen to ja nie wiem.
    Sacharoza to C12H22O11 reakcja utlenienia (do 12 x CO2 i 11x H2O) jak widać wymaga jeszcze dodatkowych 24 atomów.

• #6 09 Sty 2010 14:33
    MATEO XXX
    Poziom 16  

W bezdomce cola oryginal ;p kosztuje około 2,5 za 2l więc by się oplylało .

• #7 09 Sty 2010 14:42
    mati-fiolek
    Poziom 13  

Dokładnie :) Jest nawet Cola Rino czy jakoś tak :D która kosztuje 0,99zł za 2L :) Pomysł dobry :P Coraz więcej nowych technologii, obyśmy tylko od tego nie poumierali wszyscy ..

• #8 09 Sty 2010 14:44
    quniq
    Poziom 21  

W zasadzie teoretycznie sprawę powinna załatwić woda z cukrem. Aczkolwiek jeśli się mylę, to nie bijcie. Byłem kiepski z chemii i biologii.

• #9 09 Sty 2010 15:04
    Relike
    Poziom 12  

Praktycznie w żadnym dostępnym napoju nie stosuję się cukru tylko E951 czyli aspartam, czasami na etykiecie widnieje jako substancja słodząca :)
    Polecam poczytać na ten temat.

• #10 09 Sty 2010 15:12
    gorsomir
    Poziom 13  

Hmm czyli teraz teoretycznie problem zasilania sztucznych narządów jest już rozwiązany.

• #11 09 Sty 2010 15:43
    Spacewalker
    Poziom 32  

A Coca Cola jest potem czystą wodą czy jest to juz po rozładowaniu Coca Cola Light ?

• #12 09 Sty 2010 17:41
    Michcio 88
    Poziom 16  

Pomysł dobry, a jaka reklama dla COCA COLI. Mocz jest bardziej wydajniejszy, gdzieś nawet widziałem że pozyskują energie elektryczną z moczu, ale nie pamiętam gdzie niestety.

• #13 09 Sty 2010 18:43
    warez13
    Poziom 11  

Było o bateriach "moczowych" na elce.

• #15 09 Sty 2010 22:14
    mati-fiolek
    Poziom 13  

Michcio 88 napisał:
    Mocz jest bardziej wydajniejszy, gdzieś nawet widziałem że pozyskują energie elektryczną z moczu, ale nie pamiętam gdzie niestety.

Kiedyś był taki program na Discovery :D W którym uzyskiwali energię elektryczną z różnych dziwnych rzeczy :) wiem, że własnie tam było o pozyskiwaniu energii z moczu, krowich placków, itp. :D

• #16 10 Sty 2010 12:00
    Michcio 88
    Poziom 16  

Tak, było a nawet to był program ,,Pogromcy Mitów":D. A ja właśnie czytałem te wiadomości do których link podał Kolega (andrzejlisek), o to właśnie mi chodziło.

• #17 10 Sty 2010 14:29
    Manio95
    Poziom 21  

Jestem ciekaw czy ten telefon jest z kolorowym wyświetlaczem :) ?
    Jeszcze może aparat dodać...

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo