Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

vw t4 2,5 tdi axl usunąć tachograf

09 Jan 2010 12:58 6709 7
  • Level 20  
    witam, chodzi o usunięcie tachografu,a problem mam taki że przestał działać licznik i szaleje wskazówka paliwa. chce usunąć tachograf i gdy go odłączę to na liczniku zamiast przebiegu wskakują kreski. czujnik ze skrzyni jest 4 pinowy podałem mu masę i plus,a sygnał podałem na zegary na 28 pin (niebieska wtyczka) i nic nie dało,a przebieg dalej nic nie wskazuje. licznik nie pokazuje prędkości jak sprawdzam w blokach ani silnik,a jak wchodzę w abs to pokazuje ale prędkości kół. zegary i abs nie są zakodowane aby czytać przez can.

co zrobić-proszę o pomoc,dzięi.
  • Level 20  
    czy ktoś może zna kodowanie do licznika żeby zmienić aby zaczął sie wyświetlać przebieg po odłączeniu tachografu?
  • Level 10  
    Najlepiej zamiast tachografu podłączyć symulator tachografu (mała puszka z wyjściami jak w tachografie), tyle że jest to koszt ok 500zł.
  • Level 14  
    Witam.Przy takiej zabawie trzeba wymienić czujnik prędkości ( 3 piny )
    Wypiąć wiązkę tachografu i przepiąc piny przy liczniku.
  • Level 20  
    niby tak ale jak wypnę tachograf i zmienię czujnik na 3 piny to ginie mi przebieg na liczniku.
  • Level 10  
    natrafiłem na ten post troche pewnie za późno ale podpowiem tak dla innych : bez zadnych przeróbek i tym podobnych zmian impulsatorów, nie grzebcie w tym bo szkoda czasu. Montuje się symulator w miejsce tachografu (mądre czarne pudełeczko wielkosci sterownika autoalarmu -koszt około 300-400zł i problem znika i wszystko działa predkosc i przebieg.
  • Level 20  
    temat niby zamknięty bo zmieniłem zegary i impulsator,ale powiedz mi kolego Drdexter co niby daje to pudełko wiem że chodzi ci o emulator ale skąd zegary będą miały przebieg skoro jest zapisany w tacho?
  • Level 11  
    zapisujesz wszystko w puszce