Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Indesit Wisl 85 - jak zwiększyć ilość wody?

09 Sty 2010 13:44 2448 8
  • Poziom 36  
    Witam. Problem polega na tym, że ta pralka nie pierze, tylko memła w małej ilości wody, przez co żona część prania dopiera ręcznie. Tak jest od nowości. Czy jeżeli wydłużę wężyk od hydrostatu, to ten załączy przy wyższym poziomie wody? Bo jak rozumiem, lustro wody w wężyku spręża powietrze nad nim, aż to powietrze wciśnie membrankę (czy co tam w hydrostacie jest). Jeżeli wydłużę wężyk, to zwiększy się objętość powietrza i woda będzie musiała dopłynąć wyżej, aby sprężyć je do ciśnienia zadziałania membranki. Jak to będzie w praktyce? A może są inne sposoby? Z góry dziękuję i pozdrawiam.
  • Pomocny post

Specjalista AGD
    Witam.
    Dłuższy wężyk zdał by Ci egzamin gdy podniósłbyś również hydrostat. Taki poziom ma być NIE poprawiaj producenta.
  • Poziom 36  
    Paw_el napisał:
    Taki poziom ma być NIE poprawiaj producenta.
    Niestety, nie zgodzę się. Taki poziom jest po to, żeby zużycie wody i energii było małe, żeby producent dostał nagrodę za nową klasę "super ultra AAA +++" i żeby... użytkownik dopierał pranie w misce.
  • Admin grupy AGD
    balonika3 napisał:
    Niestety, nie zgodzę się. Taki poziom jest po to, żeby zużycie wody i energii było małe, żeby producent dostał nagrodę za nową klasę "super ultra AAA +++" i żeby... użytkownik dopierał pranie w misce.

A ja dam kolejny medal producentom, za kolejne hipermultummega klasy A+500, żeby mniej ciągnęły prądu.
    Jeżeli nie interesuje Ciebie taka klasa, to radzę powrócić do zabytkowych sprzętów, które brały po pół zbiornika wody... :|
  • Poziom 36  
    Odbiegamy od tematu. Chciałbym, żeby moja pralka stała się użyteczna. Proszę zauważyć, że te stare pralki prały należycie. Nie na wszystkim da się zaoszczędzić. Czy da się coś zrobić?

• Specjalista AGD
    Dostałeś odpowiedź na pytanie o wężyk w moim poprzednim poście, jak koniecznie chcesz zwiększyć ilość wody podmień hydrostat od innego modelu z większym poziomem nabierania wody.
  • Poziom 20  
    Wybierz dłuższy program prania i zmień proszek na lepszy
  • Poziom 36  
    ~wac napisał:
    Wybierz dłuższy program prania i zmień proszek na lepszy
    Można gnieść i dobę, jak nie ma wystarczającej ilości wody, to w czym ma się rozpuścić brud? Nawet serwisant wezwany do innej akurat usterki stwierdził, że te pralki to dupa, bo tylko kapią wodą. W efekcie po paru tygodniach robi się osad na ściankach zbiornika i pralka zaczyna brudzić. Ów serwisant zalecił stosowanie Kreta co kilka prań, ale to chyba jakieś nieporozumienie. Z tym lepszym proszkiem to już przegięcie pały - kolega myślał, że nie próbowałem? Tak więc nie piszcie mi bzdur. Jak to mówią - nie posmarujesz - nie pojedziesz. Więc nie ma wody - nie ma prania.
  • Admin grupy AGD
    balonika3 napisał:
    Więc nie ma wody - nie ma prania.

Zostaje więc pranie ręczne.
    Dostał Kolega rady użyteczne, więc temat zamykam.