Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

płyta indukcyjna MASTERCOOK ID622S

09 Sty 2010 15:04 8632 5
  • Poziom 2  
    Witam wszystkich.
    Mam problem z płytą indukcyjną firmy MASTERCOOK typ ID622S. Po używaniu piekarnika, a jest on dodatkowo odizolowany od płyty indukcyjnej warstwą 50mm wełny mineralnej (i nie jest elektrycznie ani mechanicznie związany z płytą). nie można płyty włączyć, po włączeniu zasilania oddzielnym włącznikiem (380V) na wyświetlaczu pojawiają się różne litery, a po ok. 10 sekundach wyświetlają się 4 poziome kreski i pika sygnał dźwiękowy co ok. 10 sekund. Znajomy elektronik nie wie co może być przyczyną, podejrzewa że sterowanie padło. Kto to może naprawić i jakie mogą być koszta ? Serwis naopowiadał bajek że koszt to ok 1000zł, a za 1200zł to kupię nową płytę i na 4 indukcje ( obecna ma 2 ) Prowadzę serwis samochodowy niezależny i wiem co niektóre serwisy autoryzowane wymyślają by złoić skórę z nieświadomych klientów. Błagam pomóżcie, żona gotuje na wynalazku i się denerwuje. Pozdrawiam serdecznie. Marian.
  • Poziom 13  
    Wygląda że padło. Ja wymieniłem tranzystory mocy i wróciło do normy. Z jakiej miejscowości jestes?
  • Poziom 2  
    Dzięki za odpowiedź, jestem z Bielsk Podlaski - 50 km od Białegostoku. Co z tym robić ?
  • Poziom 13  
    Trzeba rozebrać panel, dostać się do elektroniki i namierzyć tranzystory mocy. Jak dobrze pamiętam do 2 płyt są 4 sztuki. Ja je amierzyłem omomierzem i były zwarte. Najlepiej umieść zdjęcie.
  • Poziom 9  
    A może mi pomożecie :( Nie wiem co mam zrobić. Przestały mi działać dwa lewe pola indukcyjne. Nie można ich włączyć. Tak jakby nie były zasilane, prawe działają prawidłowo. Ale przy naciskaniu blokady pól. Na jednym lewym "niedziałającym" polu, miga H. Jak to najtaniej i najszybciej naprawić. Już korki wyłaczałam by ja zresetować. I nic. POMOCY
  • Poziom 11  
    Witam. U mnie w ID622 dwa razy wymieniano moduł mocy (na gwarancji oczywiście). Powodem było samoistne wyłączanie się płyty podczas pracy albo info. o przegrzaniu elektroniki F7(zaraz po załączeniu). Po drugiej wymianie modułu( a propo. cena poza gwarancją 670 pln.) sytuacja niestabilnej pracy pojawila się ponownie po 2 miesiącach i już nie miałem gwarancji. Rozkręciłem płytę i pierwsza rzecz która rzuciła mi się w oczy to luty wygladające jak zimne luty(kochana cyna bezołowiowa). Poprawiłem co się dało cyną ołowiową, problem zniknął(5 m-cy spokoju, odpukać). Może w ten sposób koledze coś poradzę, naprowadze. Rozkręcić , sprawdzić połączenia, zasilacz(jest na płycie modułu mocy).