Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rejestracja zdarzeń z kamery Mpix w postaci serii zdjęć

atel 09 Sty 2010 15:56 1446 6
 • #1 09 Sty 2010 15:56
  atel
  Poziom 12  

  Witam.
  Poszukuję sposobu na rejestrację jak w temacie w postaci plików .jpg.
  Najchętniej kupiłbym jakiś dobry soft, przechwytujący strumień mjpeg bądź mpeg4,
  generujący w określonym folderze zbiór kilku (3-6) zdjęć na sek. przy detekcji ruchu.
  System rejestracji powinien obsłużyć kamerę(y) do 3 Mpix, i przede wszystkim musi to być kamera ptz ,najlepiej niezbyt duża. Podobają mi się nowe obrotowe kamery Sanyo full HD, ale nie wiem jak przechwycić z nich jpegi. Druga część zagadnienia dotyczy buforowania danych (strumienia mjpeg ,mpeg4 czy też plików jpeg) przy kamerze i przesyłania łączem ,powiedzmy 2Mbit na oddalony ftp.
  Tyle życzeń:), będę wdzięczny za sugestie .

  0 6
 • Pomocny post
  #2 10 Sty 2010 16:12
  crunky
  Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne

  Niektóre kamery mają w opcjach możliwość wysyłania na serwer FTP zdjęcia wykonane w czasie detekcji. Możesz ustawić ilość klatek przed i po detekcji. Robisz gdziekolwiek konto FTP, w kamerze wpisujesz login i hasło do tego konta. Kamera sama się zaloguje i zostawi pliki na serwerze. Zapomnij o kamerach megapikselowych na łączu 2Mbit. Tutaj 100Mbit ethernet bywa za wąski przy większej liczbie kamer.

  0
 • #4 19 Sty 2010 21:57
  atel
  Poziom 12  

  Witam!
  Bardzo dziękuję za odpowiedzi-rzeczywiście znalazłem i zamówiłem kamerę(IQ752), która ma slot na kartę CF i możliwość nagrywania zdjęć. O coś takiego mi chodziło i chciałbym znaleźć jeszcze kamerę o tych możliwościach , z tym ,że PTZ. Jak przyjdzie, to podzielę się spostrzeżeniami.
  Problem przepustowości linii 2 Mbit chciałbym ominąć właśnie poprzez lokalną rejestrację i
  transmisję plików z karty z szybkością na jaką pozwala łącze.Nie zależy mi na oglądaniu on-line, lecz na rejestracji materiału ze zdarzeń, które chwilowo mają duże zapotrzebowanie na szybkość i pojemność zapisu, lecz przez zdecydowaną większość czasu nie ma zdarzeń.
  Oprócz IQEye nie znalazłem nic co rejestruje zdjęcia, tylko krótkie filmy w mpeg4,h.264 lub mjpeg.
  Bardzo proszę o link jak coś w temacie ktoś podpowie.

  0
 • #5 29 Sty 2010 15:48
  RafalZielinski
  Poziom 9  

  Większość kamer sanyo IP z linii Full HD ma możliwość i automatycznego wysyłania obrazków JPEG na serwer FTP, i nagrywania na kartę SD umieszczoną w kamerze i nagrywania bieżącego na komputerze. Jeżeli chodzi o obrotowy PTZ to dostępne są 2 modele VCC-HD5400 (wewnętrzna) i VCC-HD5600 (zewnętrza w obudowie IP66). Myślę że przy zakupie takiej obrotówki spokojnie wynegocjuje Pan oprogramowanie VMS Lite w cenie kamery a to już umożliwi rejestracje bieżącą strumienia wideo z kamery na komputerze PC.

  0
 • #6 03 Lut 2010 10:55
  marian54
  Poziom 14  

  Równiez szukam rozwiązania zbudowania systemu, który będzie rejestrował zdjęcia w postaci plików jpg na PC. Czy jest mozliwość wyzwolenia zdjęcia z kamery IP na podystawie jakiegoś przerwania (np. w zalezności od drugiego parametru).
  Załóżmy, że będzie to wciśnięcie klawisza z klawiatury i w tym momencie zostanie wysałne zdjęcie do PC lub PC zapisze jpga w danej chwili. Czy ktos tego próbował?
  Pozdrawiam

  0
 • #7 03 Lut 2010 12:41
  RafalZielinski
  Poziom 9  

  marian54 napisał:
  Równiez szukam rozwiązania zbudowania systemu, który będzie rejestrował zdjęcia w postaci plików jpg na PC. Czy jest mozliwość wyzwolenia zdjęcia z kamery IP na podystawie jakiegoś przerwania (np. w zalezności od drugiego parametru).


  Jeżeli ktoś będzie wybiórczo siadał przy kamerze i chciał zrobić zrzut na rządzanie, to można do kamery zalogować się przez przeglądarkę internetową i z tego poziomu wykonać zrzut ekranu (jest do tego osobny przycisk w interfejsie, nie trzeba robić printscreena).
  Można też wykorzystać wejście alarmowe w kamerze. Zamykając obwód kamera wykona nam określoną serię zdjęć i prześle je na serwer ftp. Można sobie zrobić np prostu guzik zamykający obwód i wciskać go wtedy gdy chcemy aby kamera zrobiła nam zrzut, nie trzeba wtedy w ogóle siadać przy komputerze.

  0
  Szukaj w 5mln produktów