Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Windows XP - jak zmienić typ klawiatury?

09 Sty 2010 17:35 5960 4
  • Poziom 15  
    Witam

Laptop HP Xe3 i postawiony WinXP. Miałem typową klawiaturę US QWERTY, którą musiałem zmienić na zachodnio-eruropejską (obecnie na "3" jest znak funta, a po literach "O" i "P" jest jakieś "A" z kółeczkiem u góry, a potem potęga. Nie zgadza mi się teraz układ klawiszy (wszystkie litery się zgadzają ale np backslash czy cudzysłów już nie). Wiem, że jeśli przeinstaluje system to laptop właściwie rozpozna klawiaturę i przypisze prawidłowe znaki klawiszom bo to sprawdziłem i tak jest ale czy można prawidłowo ustawić w XP i/lub w BIOSie żeby nie trzeba było przeinstalowywać Windowsa ??

* przed testem z przeinstalowaniem systemu zrobiłem ghosta a po odtworzyłem partycje z obrazu bo zależy mi na tym żeby nie stawiać na nowo systemu.

olooo
  • PCBway
  • Poziom 43  
    Standardowo, w XP, w opcjach regionalnych... - języki - szczegóły przez dodaj się kolejne układy doinstalowuje, a zbędne usuwa.
  • PCBway
  • Poziom 15  
    Jeśli zmienię języki/szczegóły i podmienię układ na odpowiedni (nie wiem jaki powiedzmy że to szwedzki) to układ 'polski programisty' nie będzie działał i nie będę miał diakrytyków z alt_em.

Nowo postawiony system XP jakoś dopasował układ wszystkich klawiszy prawidłowo ale także Ś Ć i Ź działało z alte_em prawidłowo.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Chcesz mieć niemiecki (czy tam szwedzki) układ z polskimi literami? Wyjściem jest ręczna edycja układu klawiatury, np. za pomocą dostarczonego przez Microsoft narzędzia Microsoft Keyoard Layout Creator.
  • Poziom 15  
    Czy dobrze rozumiem, że układ polski programisty (tj diakrytyki uzyskiwane z alt) jest bezwzględnie skorelowany z układem klawiatury US tj. takim jak keyboardy w naszych stacjonarnych PC ?

Nie da się mieć klawiatury np niemieckiej QWERTZ tak żeby wszystkie klawisze były obłożone tak jak są opisane na klawiaturze oraz dodatkowo żeby Ą i Ś i Ć były uzyskiwane z altem ?