Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Mitronik
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

infocus x30 - co może być przyczyną spalenia lampy?

viniom 09 Sty 2010 18:41 2084 4
  • #1 09 Sty 2010 18:41
    viniom
    Poziom 2  

witam
    30 grudnia 2008 roku stałem się posiadaczem w/w projektora (nowy),pracował dobrze,używałem go do oglądania filmów,od czasu do czasu jeden lub dwa filmy wieczorem.Filmy odpalałem z komputera (połączenie:karta graficzna dvi-d - port M1-DA w projektorze).
    Wszystko działało świetnie w HD ready,no ale projektor w tylnym panelu posiadał jeszcze wyjście s-video i composite więc wczoraj t.j. 08.01.2010 postanowiłem połączyć go bezpośrednio z odtwarzaczem dvd (nowa toshiba z możliwością odtwarzania divx,nadmienię że chodziło mi głównie o odpalanie filmów dvix z usb bez włączania kompa),problemem był brak wyjścia s-video w dvd (tylko scart i composite).Parę tygodni wcześniej nabyłem kabel firmy "monster" scart - s-video,nie był z tych najtańszych i zacząłem podłączanie do projektora (zawsze projektor był wyłączony) Zależało mi na tym właśnie połączeniu (s-video - scart) W menu projektora uaktywniłem źródło s-video,szukał,szukał
    i brak sygnału,pomyślałem że to dziwne no ale 99% produktów to made in china,więc może kabel "bity",spróbowałem na composite i działa (ale jakość jak vhs do telorka przez kabel antenowy dawno temu),myślę - spróbuję inaczej,znalazłem w pudle z kablami przejściówkę scart z jednej strony a composite,audio i s-video z drugiej i połączyłem kablem s-video z projektorem,włączyłem projektor i na pilocie zacząłem zmieniać źródła.Komputer-działa,composite-działa ale w chwili przełączenia na s-video,obraz filmu stał się czarno-biały,trwało to może 2,3 sekundy,projektor się wyłączył(chłodzenie,wizja) i na górnym panelu zaczęły migać na przemian diody sygnalizujące serwis i lampę,spanikowałem i wyciągnąłem kabel zasilający z gniazda sieciowego,poczekałem ok.20 min,włączyłem ponownie ale "kapito",słychać jak rusza ale po chwili zapala się dioda "wymień lampę". Szlag mnie trafił bo zapłaciłem za niego dosyć dużo,zacząłem szukać ofert kupna lampy i "o zgrozo" jej cena to 300-350 funtów.Udało mi się zakupić lampę (SP-LAMP-026) w usa w dobrej cenie,ale mam pytanie: czy mogę ją bezpiecznie wymienić? i co się w ogóle mogło stać? (projektor 10 dni po gwarancji a lampa powinna jeszcze długo działać) Będę wdzięczny za pomoc w rozwiązaniu istoty awarii.
    Pozdrawiam

0 4
  • Mitronik
  • #2 13 Sty 2010 17:06
    CMS
    Administrator HydePark

Obawiam się że nie potrzebnie wydał kolega pieniądze na lampę.
    Jak na moje oko to padło koło kolorów.

0
  • Mitronik
  • #3 13 Sty 2010 22:02
    viniom
    Poziom 2  

Bardzo dziękuje za odpowiedź CMS(Barnes),lampę wyciągnąłem z projektora,końcówkę ma czarną jak węgiel,drucik przepalony.Nowa lampa została wysłana do mnie w poniedziałek,tj. 11.01.2010,dotrze za jakieś 10 dni roboczych.Natomiast przypomniałem sobie że wcześniej próbowałem połączyć mój monitor z dvd właśnie przez tą cholerną przejściówkę i obraz na monitorze miałem właśnie niestabilny i czarno-biały. Jeśli zgodnie z sugestią kolegi CMS ,padło koło kolorów, to czy mogę użyć nowej lampy nie narażając jej na spalenie? (chodzi mi tylko o sprawdzenie) i czy są duże koszta ew.napraw koła kolorów? Jeżeli pytania brzmią głupio,sorka ale jestem laikiem
    Pozdrawiam
    p.s. tak na marginesie to lampę dorwałem na amerykańskim ebay,gość sprzedaje same lampy do projektorów,ceny chyba też dobre,jeśli komuś może to być pomocne to wklejam linka: http://stores.shop.ebay.co.uk/Daves-Bright-Ideas__W0QQ_armrsZ1

0
  • Pomocny post
    #4 14 Sty 2010 15:56
    CMS
    Administrator HydePark

Jeśli obraz był kolorowy i nagle zrobił się czarno-biały to nadal obstawiam koło kolorów.
    Jeśli jednak cały czas był taki to prawdopodobnie jest to kwestia PAL/NTSC.
    Tak czy inaczej nowej lampie raczej nic nie grozi.

0
  • #5 14 Sty 2010 16:24
    viniom
    Poziom 2  

kolego CMS dziękuje jeszcze raz za poświęcony czas i diagnozę,poczekam na lampę,zamontuję ją i albo zadziała albo nie,w każdym razie napiszę co się wydarzyło,niezbadane są drogi prądu........ jak mawia mój kumpel
    dziękuję,miłego dnia

0