Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakość odtwarzanej muzyki - jaki rodzaj sprzętu?

UNITE 09 Sty 2010 18:56 1301 4
  • #1 09 Sty 2010 18:56
    UNITE
    Poziom 9  

Witam
    Mam z pozoru proste pytanie, lecz nie znam na nie jednoznacznej odpowiedzi. Chodzi o słuchanie muzyki w najbardziej rozpowszechnionym formacie mp3. Jakiego użyć odtwarzacza aby uzyskać dobrą jakość dzwięku? Odczuwam znaczne braki w jakości odtwarzanej muzyki, posiadam starą wieżę Aiwa nsx-540 o poborze mocy 210w i z kolumienkami po 50w music power i impedancji 6ohm – nie odczuwam przyjemności z odtwarzanej muzyki (stłumiony dzwięk), tak samo jak na kinie domowym Samsung HT-Z310 z DD i DTS (pusty dzwięk). Wychodzi na to że muszę kupić amplituner + głośniki? 2.0? 2.1? Czy raczej dokupić lepsze głośniki do wieży Aiwa? Od razu powiem że max kwota jaką mogę wydać to 1200. Naprawde niewiem jaki rodzaj sprzętu kupić, pomożecie?

• #2 09 Sty 2010 19:57
    Dani66
    Poziom 30  

Wątpię, żebyś miał aż tak dobry słuch, żeby usłyszeć różnicę między dobrym mp3 a płytą CD-audio. Chyba, że te mp3 to takie z najgorszym próbkowaniem.
    Skoro wymagasz jakości to Arcam Alpha 3, Cambridge Audio A3i, NAD 312, 302, 3150, 314 i do tego Jamo Studio 190, Infinity Primus 300, Mission M34, M74, Jamo S 718 lub kieruj się na monitory np. Wharfedale Diamond 10.2 lub coś z B&W. No i najważniejsze KUP ODTWARZACZ CD I PŁYTY CD wtedy będziesz miał jakość taką jak chcesz.

• #3 09 Sty 2010 20:12
    dues
    Poziom 28  

Jak mp3 to wyższej jakości niż 128 kbs. Odtwarzacza lepszego jak nowy Winamp nie znalazłem. Karta dźwiękowa przynajmniej SB Audigy. Do muzyki najlepiej sprawdza się sprzęt stereo tj. wzmacniacz+ 2 kolumny. Wieże wsadziłbym do piwnicy, wymiana kolumn nic tu nie pomoże, już szybciej zamiana wieży na wzmacniacz nawet taki za 200zl. Na Twoim miejscu pozbyłbym się tego kina i wieży i kupił dobre stereo.

Dodano po 7 [minuty]:

"Wątpię, żebyś miał aż tak dobry słuch, żeby usłyszeć różnicę między dobrym mp3 a płytą CD-audio. "

" No i najważniejsze KUP ODTWARZACZ CD I PŁYTY CD wtedy będziesz miał jakość taką jak chcesz.
    "

A WIĘC PO CO?

• #4 09 Sty 2010 20:21
    Usunięty
  • #5 09 Sty 2010 21:02
    UNITE
    Poziom 9  

Macie rację wieżę Aiwa wywale do piwnicy. Te moje sprzęty nie nadają się do słuchania muzyki. Więc jak skomponować dobre stereo do 1200? Używany amplituner stereo + dwie kolumny? <pokój 4,5 x 5m, nie musi być to głośne tylko w miarę wierne odtwarzanie muzyki : pop, techno, hiphop> Więc wystarczy kupić dwie kolumny 400pln x2 i amplituner stereo za 400pln? Bedzie OK?

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME