Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

podpiecie lampy sufitowej do puszki i przełącznika dwuklawis

praktykant12 09 Sty 2010 19:24 2425 3
  • #1 09 Sty 2010 19:24
    praktykant12
    Poziom 2  

Witam koledzy
    mam pewien problem gdyż chce odremontować sobie pokuj na który sam zarabiam i potrzeba mi zainstalować nową elektryke. wszystko jest zrobione w sumie prąd w gniazdkach jest JEdyny problem to podpiecie wyłącznika podwujnego do lampy sufitowej. Zasilanie do puszki przychodzi trzema przewodami brazowy, niebieski, zółto-zielony. prosze powiedzcie mi które przewody trzeba podpiąc i gdzie żeby to działało prawidłowo. lub jesli macie wyslijcie jakis prowizoryczny shemat gg moje to 7207364

• #3 09 Sty 2010 19:47
    praktykant12
    Poziom 2  

do puszki rozdzielczej wchodzą te 3 kable zasilajace które idą no od zasilania brązowy ma prad niebieski to masa a ten zielono zółty ochronno neutralny. interesuje mnie jak połaczyc przewody od przełacznika i od lampy które wchodza do tej jednej puszki. czyli w sumie do puszki wchodzą mi 3 przewody jeden od lampy drugi od przełacznika a trzeci to zasilanie każdy z przewodów ma 3 zyły.

• Pomocny post
    #4 09 Sty 2010 21:14
    dawidkali
    Poziom 18  

Powiedz, jak ma działać ten przełącznik, jeśli mówisz, że jest podwójny, ile lamp ma obsługiwać.. I przełącznik zawsze montujesz na przewodzie z fazą, czyli wg. Ciebie na brązowym, niebieski podłączasz do lampy no i ochronny jeśli jest taka potrzeba. Chyba, że źle zrozumiałem coś.. Zaraz Ci mniej więcej narysuję, powiesz, czy to to.

Dodano po 6 [minuty]:

podpiecie lampy sufitowej do puszki i przełącznika dwuklawis

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME