Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie subwoofera poprzez kable od tylnych głośników

09 Sty 2010 19:33 10075 15
  • Poziom 10  
    Witam :)
    Mam takie pytanie bo ta nazwa kompletnie wyleciała z głowy...
    Mam volvo s40 2005 rok... Jest tutaj radio dosyć ciężkie pod względem rozbudowy lecz wszystko się da :)
    Chcę zamontować w bagażniku subwooer ale jako że wzmacniacz jest zintegrowany z kieszenią na płyty, transmiter FM w lewym słupku i to jest połączone światłowodami...
    Wiem, że jest taka możliwość aby "pociągnać" sygnał dźwięku z tylnych głośników przez takie małę ustrojstwo ( o którą nazwę mi chodzi) i z tego wychodzą chincze... i do zewnętrznego wzmacniacza.... A wtedy subwoofer :)

Pomożecie?! :)
  • Sklep HeluKabel
  • Pomocny post
    Poziom 40  
    Konwerter sygnału to ustrojstwo.

Dodano po 39 [sekundy]:

Niektóre wzmacniacze mają już wbudowany/
  • Poziom 10  
    Dokładnie o to mi chodziło :) Kliknę zaraz pomógł tylko jeszcze może się orientujesz czy warto kupować konwertery z wyższej półki (wg allegro są od 20pln do 200pln)
    Czy wzmocnienie oryginalnego radia ma znaczenie?
    Głośnik raczej będę sam projektował lecz zobaczę jeszcze :)
    A przy okazji... Jeszcze warto zastosować filtr który obcina wysokie i średnie tony?
  • Poziom 10  
    Lepiej kup wzmacniacz mniej roboty i od razu ma wszystkie potrzebne filtry i ustawienia. Jak chcesz tylko sub to bierz monoblocka jak sub i tył to 4kanałowy i mostek na subwoofer.
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 10  
    Tyle, że moje radio nie ma takiego wyjścia :) jest zabudowane radio fabryczne :) Wpisz sobie w google s40 2005 rok i zobaczysz :) NIe da się inaczej niż konwerter i do wzmacniacza :)
  • Pomocny post
    Poziom 10  
    Są takie wzmacniacze które posiadają takowy konwerter już wbudowany czyli oprócz rca posiadają tzw. wysokonapięciowe wejście do którego wpinasz przewody głośnikowe a później podpinasz subwoofer i powinno działać.
    Zobacz może u-Dimension u-GLOW 2075v.2 albo cyfrowy DLS X-D20.
  • Poziom 10  
    Na tych wzmacniaczach nie ma takiego czegoś... Bynajmniej czytając z opisu po cyfrowych DLS X-d20 nie widziałem
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Ten "tajemniczy wbudowany" niby konwerter w te wzmacniacze to raptem 2 rezystory będące po prostu...dzielnikiem napięciowym.

Lukiso ...szukaj wzmacniacza który posiada wejście Hi Input.
  • Poziom 10  
    Bardzo fajne informacje podaliście :)
    Lecz przeszukając allegro nie znalazłem "ciekawych" i dobrych wzmacniaczy... Te co podałeś x-d20 ma w mostu RMS 240W.... Głośnik Jbl Gto 1214 ma 320W RMS
    Więc trochę mało :( chyba że znacie jakiś konkretny model wzmacniacza godnego polecenia?
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    Po przeanalizowaniu tematów doboru wzmacniacza i głośników doszedłem do wniosku iż moc wzmacniacza nie musi być ani większa ani mniejsza (choć ja osobiście optował bym za rozwiązaniem wzmak≤głośnikom) przy takiej różnicy mocy nie usłyszysz różnicy, tym bardziej że na starcie montażu obniżasz jakość wejściem HiIn.
    Myślę, że ten DLS X-D20 da redę i będziesz zadowolony. Ja mam nie firmowy 2x250 w mostku na skrzyni blaupunkta 12'' 600W i wymiata, a co dopiero jak podepniesz DLS.
  • Poziom 10  
    Ja zawsze sądziłem że wzmacniacz powinien być równy albo więcej Wat w RMS...
    Wiesz chciałbym to robić bez wejścia HiIn.. Lecz fabryczne radio jest na tyle "poryte" że nie da się. Nie ma jak wyprowadzić chinczy... a wzmacnaicz jest zabudowany gdzieś w konsoli środkowej... Inaczej gdyby było zewnętrzne... Nie mam tak dobrze ;/

Dzwoniłem do firmy sprzedającej wzmacniacze dls i potwierdzili informację, że śmiało można montować ten wzmacniacz do tego głośnika "Moc w trybie mostka przy 4 ohm 400 W RMS"
    Polecają również konwerter firmy "signet" (nigdzie nie mogę nic o tym znaleźć) Cena to 70pln :) Twierdzą również, że nie ma zbyt wielkiej straty na jakości :)
  • Poziom 14  
    Skupiliśmy się na wzmacniaczach a ten JBL o którym była mowa to jest już zakupiony czy to propozycja ?
    Jeśli nie masz jeszcze żadnego z tych omawianych elementów to godne rozważenia jest rozwiązanie pośrednie czyli skrzynia/tuba aktywna ( z wbudowanym wzmacniaczem ), otarłem się o taką fajną małą skrzynię Blaupunkta EMb-800A i muszę przyznać że fajnie grała, a co ma dla nas znaczenie jest wyposażona w HiIn.
  • Poziom 10  
    To jest propozycja... Bo chcę osiągnąć coś podobnego jak na tym zdjęciu (pożyczone z forum volvo)
    Na dzień dzisiejszy zdecydowałem się na DLS d20 oraz głośnik JBl GTO 1214
    Podłączenie subwoofera poprzez kable od tylnych głośników
  • Poziom 14  
    Aha qmam ...
    Ten JBL powinien zagrać ładnie, to dobry głośnik a i wzmacniacz słuszny.
    Na mój gust to wyczerpaliśmy temat ;) głośnik masz, wzmak masz, jeszcze kable ;) 12mm² powinno hulać . Może być kłopot z sygnałem (długość) poprowadzony choć by środkiem to i tak daleko.
  • Poziom 10  
    Tak :) temat można powiedzieć, że zakończony :)
    Kable są, wzmak zamówiony.. głośnik też...
    Napiszę jak już podłącze i zabuduję :)
    Dzięki wielkie chłopaki za pomoc!!