Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
HelukabelHelukabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piszczenie głośniczka komputera. Monitor nie włącza się.

09 Sty 2010 21:06 2143 10
  • Poziom 15  
    Witam

Może ktoś z Was wie jak to ma być, czy po wyjęciu wszystkich podzespołów z płyty głównej oprócz procesora powinien piszczeć głośniczek, bo u mnie jest jeden pisk w równych odstępach czasu coś jak pii pii pii :) ?

Po włożeniu pamięci słychać 1 długi pisk i dwa krótkie z tego wynika że błąd grafiki, więc wkładam grafikę a wtedy nie ma żadnego pisku i monitor nie chce się włączyć. Wkładałem inną kartę grafiki i to samo. Próbowałem inny zasilacz i też nic.

Jakieś pomysły?
  • HelukabelHelukabel
  • Poziom 39  
    Cytat:
    Jakieś pomysły?
    Owszem, podaj pełną specyfikację sprzętu + system, bo na razie nie wiadomo, o czym mowa ?
  • Poziom 15  
    jeśli to ma jakieś znaczenie... bios award, płyta gigabyte ga-k8ne, grafika 6600gt, windows xp.

Do tej pory wszystko działało ok, rano przestał działać sam z siebie.
  • HelukabelHelukabel
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    Masz fajnisty komputer: bez pamięci, dysków, napędów optycznych. No i tani w eksploatacji, bo zasilany energia kosmiczną, czyli free energy.
  • Poziom 15  
    jankolo jak taki mądry jesteś to powiedz mi po co Ci wiedzieć jaki mam dysk i napęd optyczny, czy to jest do czegoś potrzebne? Zasilanie oczywiście z akumulatora samochodowego... No proszę Cie chyba do tego co napisałem nie potrzeba więcej informacji.

Poprostu mam wyciągniętą płytę i wpięty jest w niej procesor. Gdy podpinam kabel zasilający z zasilacza do płyty głownej, a drugi kabel wychodzący z zasilacza wpinam do gniazdka w ścianie, bądź listwy i włączam płytę główną poprzez zwarcie dwóch pinów odpowiadających za włączenie komputera z głośniczka na płycie wydobywają się krótkie piski w równomiernych odstępach czasu. Co oznacza że coś jest nie tak z płytą główną. Lecz jeżeli podepnę pamięci RAM - jedną kość wtedy z głośniczka wydobywają się trzy piski w kolejności: długi krótki krótki - co oznacza że nie ma wpiętej karty graficznej. Następnie wpinam kartę graficzną i po odpaleniu płyty nie ma ani pisku ani obrazu na monitorze.

Czy problemem jest płyta główna? Nadmienię również że wymieniałem kartę graficzną na inną i również nie chce działać.

Dlatego pytam się Jankolo po co Ci wiedzieć jaki mam dysk twardy, napędy optyczne etc. Wyjaśnisz mi to? Bo ja niestety tego nie rozumiem.
  • Spec od komputerów
    Zmierz miernikiem czy jest zasilanie karty.
  • Poziom 32  
    jankolo napisał:
    No i tani w eksploatacji, bo zasilany energia kosmiczną, czyli free energy.

Przynajmniej wmiemy już z czego zasilany. Jednak nie taka kosmiczna technologia.

Leewang napisał:
    jankolo jak taki mądry jesteś to powiedz mi po co Ci wiedzieć jaki mam dysk i napęd optyczny, czy to jest do czegoś potrzebne? Zasilanie oczywiście z akumulatora samochodowego... No proszę Cie chyba do tego co napisałem nie potrzeba więcej informacji.

Zasilacz potrzebny bo skoro z akumulatora to nie masz napiecia 5V albo jakiegos innego.
  • Poziom 36  
    Na poczatek zresetuj bios zworka cmos na pare minut.
    Wejdz do biosu i ustaw priorytet vga na pci-e.
    Przedmuchaj slot pci-e i dokladnie sprawdz czy nie jest wygiety zaden pin/styk w tym slocie.
    Sprawdz mechanicznie plyte od strony druku jak i strony elementow. Najlepiej wyciagnij plyte z obudowy i rob to na stole.
    Jak to nie pomoze, to wyciagnij wszystko z plyty wlacznie z cpu oraz bateria.
    Owin plyte od strony druku sreberkiem do pakowania sniadan. Zostaw tak zapakowana plyte na noc niech sie rozladuje. Pamietaj, zeby wyciagnac baterie z plyty.
    Rano zacznij wszystko od nowa. Tylko dokladnie usun sreberko !

Czasami zdarzy sie, ze plyta sie poprostu zawiesi i nie widzi jakiegos urzadzenia.
    Sprawdz jeszcze plyte z karta grafiki na pci.
  • Poziom 13  
    Jak dla mnie masz uwaloną płytę a dokładnie mostek. Z tego co kojarze to w tym modelu strasznie się ten mostek nagrzewał. Zdejmij radiator z mostka i zobacz czy nie ma przebarwień i w jakim stanie jest pasta termo-przewodząca.
  • Poziom 41  
    Przede wszystkim. Nie tobie decydować o tym co nam jest potrzebne a co nie. Jeżeli prosimy o jakieś informacje, to dla tego, że JEST to potrzebne. Również nie musisz wiedzieć dla czego tak jest. Więc nie kłóć się, tylko napisz ładnie i dokładnie co masz w komputerze.

BTW: Zapomniałeś podłączyć zasilania procesora, to ta 4-pin wtyczka z zasilacza, gniazdko jest koło gniazda klawiatury.
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    Leewang napisał:
    chyba do tego co napisałem nie potrzeba więcej informacji.

Od tej chwili mój udział w temacie jest wyłącznie porządkowy.