Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV LCD JVC LT32A60SU -jaki układ w przetwornicy

Bąk Andrzej 09 Sty 2010 21:33 2881 3
  • #1 09 Sty 2010 21:33
    Bąk Andrzej
    Poziom 18  

Telewizor jak w temacie zupełnie martwy.Przetwornica o symbolu na płycie QAL0729-001 az drugiej strony naklejona kartka z napisem AQL0748-001.Sciągnąłem z elektrody schemat JVC LT32A61SU i jest tam podobny zasilacz o symbolu QAL0826-001. Jak na razie to mam problem z ustaleniem nazwy układu sterującego zasilaczem. Tak na moim IC jak i na schemacie hieroglifiaste litery (prawdopodobnie L8562B lub D) ale gdy wpiszę je w wyszukiwarkę nic nie sensownego wchodzi.Może ktoś z kolegów zna jednoznaczny symbol tego ic. Wdzięczny byłbym za sugestie dotyczące naprawy tej przetwornicy. Pozdrawiam.

1 3
  • Pomocny post
    #2 10 Sty 2010 07:24
    unimar
    Poziom 20  

Masz na PW oryginał.

-1
  • #3 10 Sty 2010 23:13
    jez
    Poziom 31  

A z innymi informacja sie nie podzielisz?

-1
  • #4 12 Sty 2010 17:57
    Bąk Andrzej
    Poziom 18  

Dziękuję kol. unimar za instrukcję serwisową - w części której dotyczy usterka zupełnie taka sama jak wersja z elektrody. Jeżeli chodzi o usterkę - TV-był martwy - po wymianie elektrolitów ożył zasilacz, pojawiło się napięcie st-by którego wcześniej nie było. Nie świeciła się jednak dioda led. W oparciu o schemat uzupełniłem brakujący nie wiem dlaczego rezystor 0 ohm (R250) i dioda zaświeciła na niebiesko ale TV nie startuje. Podpinając 5 volt na R 75 wymusiłem start pozostałych napięć przetwornicy tj. +5v, 12v, i 24v - stąd wiem że jest ona w 100% sprawna. Problem teraz z procesorem SDA5550M. Mimo prawidłowych napięć zasilających i podawanych sygnałów z klawiatury i diody IR nie reaguje i nie podaje impulsu OFF/ON na bazę Q804. Sprawdziłem też napięcia SDA iSCL i są chyba prawidłowe (ok 2.8v). Mam zamiar wymienić jeszcze elki w obwodach zasilania procka i kwarc. Pod uwagę biorę jeszcze wsad pamięci ale nie wiem czy słusznie. Może ktoś jest w stanie coś zasugerować będę wdzięczny. Póki co pozdrawiam dobroczyńców.

1