Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

wideofon eura- nie słychać gongu

manek13 09 Jan 2010 22:41 3710 2
Ochrona Domu
 • #1
  manek13
  Level 1  
  Witam, mam taki problem z moim wideofonem. Jest to wideofon firmy Eura model RL-037N-1 który zamontowałem w czerwcu ubiegłego roku i działał on bez zarzutu aż do wczoraj:cry:. Problem polega na tym że po wciśnięciu przycisku na bramie nie działa sygnał gongu sygnalizujący że ktoś przyszedł, monitor wewnątrz się normalnie uruchamia jest obraz, osoby z obu stron się słyszą, rygiel i dodatkowa słuchawka działa. Przestał działać również ten przycisk na monitorze który zmienia melodie gongu. Proszę o pomoc.
 • Ochrona Domu
 • #2
  bruderr
  Level 14  
  Witam. Podejrzewam, że przycisk zmiany melodii gongu nie przestał działać tylko w monitorze uszkodził się generator gongu. Najlepszym rozwiązaniem jest zwrócenie się do sklepu w którym sprzęt został zakupiony (jest jeszcze ponad pół roku na gwarancji), montuję wideodomofony tej firmy na codzień i muszę przyznać, że najlepiej w tej firmie działa serwis. Wymienią monitor na nowy i będzie po kłopocie.
 • #3
  Lucjan52
  Level 27  
  Ne znam tego monitora, ale w większości monitorów sygnał wywołania /gong/ realizowany jest przez wewnętrzny głośniczek, a rozmowa przez słuchawkę. Proponował bym jednak sprawdzić to zanim oddasz do serwisu.