Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ALTERNATOR MTZ i T-25 - LITEWSKI

marekk2143 09 Sty 2010 23:11 5201 3
  • #1 09 Sty 2010 23:11
    marekk2143
    Poziom 9  

koledzy mam bardzo duży problem kupiłem alternator ALTERNATOR MTZ i T-25 - LITEWSKI (http://www.allegro.pl/item877489165_alternator_mtz_i_t_25_litewski_certyfikat.html)
    taki jak na tej aukcji i mam problem jak go podłączyć są tam trzy śuby do podłączenia kabli jeden na 6 śrubke jest tam narysowany znak + druga śrubka jest 5 jest tam znak rosyjskie a i trzeci na 4 śrubkę i jest tam znaczek m ja już wszędzie sukałem i nie mogę znaleść jak go podłączyć jak ktoś może pomucz to bym był bardzo wdzięczny

0 3
  • #2 10 Sty 2010 02:46
    Jerzy Bartnicki
    Poziom 23  

Witam
    Jeżeli pomoże: śrubka 6 ze znakiem + na pewno łączy się z + akumulatora, na natomiast mam pewne wątpliwości co do następnych połączeń. Śrubkę ze znakiem "a" podłączył bym do wyjścia napięcia ze stacyjki + ale nie wiem czy pana prądnica ma wbudowany regulator napięcia bo nasze ciągniki mają zewnętrzny regulator. Trzeci M śrubkę podłączamy do kontrolki "ładowanie". Gdy nie dostanie pan schematu połączeń ja bym zrobił tak: do zacisku ze śrubą 6 + i masę podłączył bym żarówkę reflektora a następnie podał plus do jednego z pozostałych zacisków poprzez żarówkę świateł postojowych 5Watów, szybko znajdzie pan jak powinno być, ale powtarzam niech ktoś kto się zna sprawdzi czy prądnica ma wbudowany regulator napięcia. Oczywiście próby należy wykonać gdy prądnica się kręci.
    Jerzy

0
  • #3 10 Sty 2010 10:19
    marekk2143
    Poziom 9  

ok dzięki wprawdze czy tak jak pan pisze może być i czy będzie dobrze ładowało

0
  • #4 10 Sty 2010 12:51
    rico37p
    Poziom 28  

Alternatory do MTZ i T-25 mmają wbudowane regulatory napięcia . Do alternatora dochodzą dwa przewody : fi 6 plus akumulatora ,fi 5 do lampki ładowania .Ważne żeby do + podłączyć plus aku a do fi 5 oznaczonej literką D (po rosyjsku) przewód lampki ładowania .

2