Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Centralny zamek nie działa na pilota zamykanie Passat B5

10 Sty 2010 00:05 25732 4
  • Poziom 9  
    Witam

Jestem tu nowym użytkownikiem tego forum:) Mam problem ze swoim nowo zakupionym Passatem b5 z 1998r 1.9tdi 110km. Założyłem w nim alarm z centralnym zamkiem na pilota i nie działa zamykanie auta....(otwieranie działa bez problemu) Stacyjka jest przekręcona i przypuszczam, że to jest przyczyna tylko czy to jest łatwo zrobić? i gdzie kupić żeby nie trzeba było innego kluczyka? Jak myślicie czy to tylko sam zamek sie przekręcił czy może jakaś elektryka w środku się pourywała i dlatego nie działa? Pytanie kolejne jest takie, gdyż nie muszę mieć sprawnego tego zamka jak mam centralny na pilota i wystarczyło by tylko podłączyć się pod drzwi pasażera albo do klapy bo z tych miejsc centralka z kluczyka działa normalnie wiec przypuszczam że wystarczyło by przeciągnąć kabelek tam i już... tylko gdzie się podłączyć żeby już nie rozbierać drzwi gdyż wcześniej podpoiłem się w drzwiach (zgodnie z instrukcja zakupioną na allegro wraz z centralnym zamkiem i alarmem) gdzie są te wiązki kabli?? i czy ktoś wie jaki kolor kabelka idzie od drzwi pasażera lub klapy do zamykania?? najlepiej gdzieś pod kierownicą jak by one były??

Ostatnie pytanie jest mniej istotne ale jak by ktoś wiedział to by było fajnie.... Jak ściągałem tapicerkę z drzwi kierowcy aby podłączyć sie do centralki to ten przewód od klamki do otwierania ze środka drzwi co tam idzie i na takim haczyku jest zaczepiany o klamkę się wysuwać mi zaczął i już 2 razy rozbierałem tapicerkę żeby go wsunąć dalej ale on się wysuwa z tej blachy co jest pod tapicerka... jak można to zablokować?? nie wiem jak ściągnąć ta blachę bo jak odkręciłem wszystkie śrubki to nie chciało i wolałem zbytnio nie szarpać...?? czy to sie da jakoś przyblokować czy jak? bo klamka otwiera się coraz to w dalszym położeniu i końcu nie mogę w ogóle otworzyć drzwi ...a jak ściągam tapicerkę to widzę że ta linka z pancerzem się wyciągała przez ta blachę....
  • Poziom 42  
    Ja założyłem u specjalisty oddzielne sterowanie centralnym zamkiem (z alarmem), mam to w pilocie dołączonym do kluczyka. Całością steruje moduł umieszczony pod tapicerką przed siedzeniem kierowcy, trochę nieszczęśliwie bo nisko, czasami tam zamaka. Najlepiej zrobisz szukając odpowiedzi na forum passata, jest tam naprawdę dużo konkretnych patentów do tego auta.

Nawiasem mówiąc, dorobienie kluczyka bez pilota w kluczu kosztuje trzy setki, a takiego z pilotem sześć. Lekkie przegięcie...
  • Poziom 11  
    W B5 jest dodana blacha dla bezpieczeństwa jako wzmocnienie drzwi, tym którzy chcą się dostać za nią sprawia trochę kłopotów, ale spokojnie. Zdejmij gumową zaślepkę z dolnej części blachy i opuść szybę tak by w otworze na prowadnicy pojawił się okrągły podwójny klinek-kołek trzymający szybę, delikatnie by jej nie uszkodzić i wysuń jego wewnętrzną część wtedy zwolni się szyba i zdemontujesz blachę. Mam akurat fotkę blachy drzwi tylnych, spróbuje je wrzucić.

Dodano po 5 [minuty]:

chyba mogę dać tu link do swojej foty https://obrazki.elektroda.pl/12_1263082047.jpg
  • Poziom 27  
    sterowanie zamka centralnego mozesz bez problemu podłaczyc w drzwiach kierowcy wychodzi kilka takich ciniutkich kabelków koło centrala wiazka musisz przeciac izolacje i znalezc sterownaie jest ich tam ok.7szt. sterowanie jest oczywiscie masa wiec powinnes sobie poradzic bez problemu,pozdrawiam.

Dodano po 1 [minuty]:

15darekvw napisał:
    sterowanie zamka centralnego mozesz bez problemu podłaczyc w drzwiach kierowcy wychodzi kilka takich ciniutkich kabelków koło centrala wiazka musisz przeciac izolacje i znalezc sterownaie jest ich tam ok.7szt. sterowanie jest oczywiscie masa wiec powinnes sobie poradzic bez problemu,pozdrawiam.

jesli chodzi o ta linke od klamki to instrukcje podał ci kolega powyzej ;-)
  • Poziom 9  
    Witam po przerwie ( 2 tygodnie bez pradu....!!!!!!!!! )

Ale ja pytałem jak podłączyć do drzwi pasażera np. bo do drzwi kierowcy mam podpiete i wiem jak bo sam to robiłem tylko nei wiem czy do drzwi kierowcy by sie zamykania nei dało podłączyć skoro na kluczyk działa zamykanie...(jak pisałem w drzwiach kierowcy jest przekrecony zamek co najprawdopodobniej jest przyczyna nie zamykania sie centralki podłączonej do tych drzwi) albo może ktoś wie gdzie idzie wiązka z drzwi pasażera żeby łatwo można się podłączyć.... jaki kolor przewodu? tak żeby nie demontować kolejnej tapicerki i szukać koloru kabelka na "chybił trafił" :)

pozdr

Dodano po 2 [minuty]:

POPRAWA!!!!!!

Witam po przerwie ( 2 tygodnie bez pradu....!!!!!!!!! )

Ale ja pytałem jak podłączyć do drzwi pasażera np. bo do drzwi kierowcy mam podpiete i wiem jak bo sam to robiłem tylko nei wiem czy do drzwi pasażera by sie zamykania nei dało podłączyć skoro na kluczyk działa zamykanie...(jak pisałem w drzwiach kierowcy jest przekrecony zamek co najprawdopodobniej jest przyczyna nie zamykania sie centralki podłączonej do tych drzwi) albo może ktoś wie gdzie idzie wiązka z drzwi pasażera żeby łatwo można się podłączyć.... jaki kolor przewodu? tak żeby nie demontować kolejnej tapicerki i szukać koloru kabelka na "chybił trafił" :)

pozdr