Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Demontaż OR JULIA STEREO

elmixer 15 Jul 2004 12:33 3614 7
 • #1
  elmixer
  Level 11  
  W jaki sposób zdemontować środkową część z OR Julia Stereo.
  Potrzebowałbym scan z instrukcji serwisowej (lub szkic) z naniesionymi punktami gdzie znajdują się wkręty trzymające środek radia do obudowy.
  Boję się uszkodzić radio przez pozostawienia nieodkręconego wkręta a plastiki w nim są bardzo kruche.
 • #2
  h jaworski
  Home appliances specialist
  Trzeba odkręcić rączke z klawiszami, wykręcić 2 małe wkręty takie 2,5 z boku, po stronie układu 2 takie same z boku, po stronie skali 3, chyba są od góry między isostatami i chyba 1 na środku koło głośnika, do tego zdiąć gałki z potencjmetrów i zdjąć gałkę skali. Chyba więcej śrubek nie ma i wtedy odchodzi korpus środkowy od przodu, a przód razem z głośnikiem.
 • #5
  elmixer
  Level 11  
  Dzięki, udało się !
 • #6
  mb75
  Level 9  
  Podepne sie do tematu poniewaz nigdzie nie znalazlem informacji. Dostalem Julie od znajomego ,zdemontowalem obudowe w celu wyczyszczenia ,po zdjeciu galek niezauwazylem pod nimi podkladek silikonowych ale po wyjeciu calego srodka zauwazylem na stole 4 podkladki wyglądające jak bybyly pod galkami takie biale z cienkimi bokami . Nie wiem gdzie je wlozyc przy montazu ?
 • #8
  mb75
  Level 9  
  Bardzo dziękuje za odpowiedź.Podejrzewam że jak wyjmowałem galki i kładłem na stole pierścienie przykleiły się do nich , a potem spadły tak są takie wąskie pierścienie nie jak standardowe szerokie z otworem około 6 mm tylko otwór około 14mm i szerokość ścianki około 2 mm.