Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Łamanie najnowszego firmware w N95 & N95 8GB

Adrian_1591 10 Sty 2010 02:32 18382 0
 • #1
  Adrian_1591
  Poziom 28  
  Witam.
  Zauważyłem,że wiele osób ma problem ze złamaniem Symbiana na owych telefonach z najnowszym FirmWare.
  Złamanie tego systemu jest jak najbardziej "dla ludzi" - bardzo proste,tylko pracochłonne :)


  Po pierwsze
  -> Wchodzimy na stronę http://cer.opda.cn/en/index.php?module=index&action=login .

  ->Rejestrujemy się tam po czym logujemy.(pasek powyżej okienka do wpisywania passów-"Please apply for certicates after login.Online Software Signing.For unregistered users, please register first." - klikamy REGISTER i postępujemy zgodnie z instrukcjami)

  ->W prawym górnym rogu klikamy na Apply Cer. Wpisujemy tam model naszego telefonu-marka jest zbędna-np N95 (jeżeli mamy 8gb również piszemy "N95") oraz w drugim okienku wprowadzamy nasz numer IMEI (można go zdobyc za pomoca wpisania na klawiaturze telefonu *#06# ) . W trzecim okienku powtarzamy nasz numer IMEI a ostatnie okienko pomijamy.

  ->Wytworzenie certyfikatu zajmuje około 24h -czasami np.12godzin,ale nigdy nie dłużej niż 24h

  -> na drugi dzień(mozna oczywiście później) wchodzimy na ten sam link jaki podałem powyżej,logujemy się i sprawdzamy czy nasze certyfikaty są gotowe (nie jestem pewien,ale jeszcze winien przyjść e-Mail na nasza pocztę powiadamiający o gotowym certyfikacie).
  Pobieramy pliki .cer oraz .key (klikamy na nie).

  ->Pobieramy program SignSIS oraz HelloOX-HelloOX'a pobieramy w wersji kompatybilnej z naszym telefonem(nokie n95 mają symbian s60v3 gdyby coś...) (co do miejsca,z kąd pobieramy-google nie gryzą).

  ->Za pomosą SignSIS ładujemy plik .cer oraz .key,wybieramy program do podpisania,czyli HelloOX i podpisujemy-jako kod są "0000".

  ->Gdy prawidłowo podpisze aplikacje instalujemy ją na telefonie-najlepiej na pam.telefonu. W aplikacjach znajdziemy program zwany HelloOX-odpalamy go i czekamy-gdy zapyta się o instalacje MODO poleciłbym kliknąc tak.

  P.S. -czasami bywa tak,że proces zawiesza sie na APPLYING PATCHES i nic sie nie dzieje,w takim razie anulujemy wszystko,wychodzimy z programu i ponownie wchodzimy-za tym razem na pewno wszystko pójdzie ok Smile

  ->Jak wszystko się zakończy usuwamy aplikacje i od tej pory instalujemy co chcemy :)

  W razie jakichkolwiek kłopotów proszę pisać na numer Gadu: 7589969-na pewno pomogę :)
  P.S. Proszę nie pisać w sprawach innych niż związanych z tym poradnikiem typu "nie działa mi głośnik" bądź 'jak skonfigurować nawigacje" itp. - takie wiadomości będą ignorowane.
  Pozdrawiam i życzę powodzenia :)