Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

mercedes a klasa 1.7CDI nie zapala

bokora 10 Jan 2010 08:31 18216 14
    bokora
    Level 11  
    zgasł w czasie normalnej jazdy,sprawdzenie przy pomocy OBD2 - brak błędów, czyta różne parametry.Rozrusznik kreci - immo ok .
    ciśnienie paliwa jakieś jest ,zaskoczy i nie pali.
    Konieczna diagnoza can z OBD1 - po skanowaniu wtryski - problem !
    Jedyna możliwa altrnatywa skaner can z OBD1.
    saly
    Level 32  
    Sprawdź czy jest sterowanie na wtryski, jak poda z dwa impulsy i potem wyłącza wtryski to immo rozłącza.
    pershingolek
    Level 10  
    przerabiałem ostatnio taki problem. moze to byc zwykłe zapowietrzenie sie układu zasilania. na odcinku zbiornik paliwa - pompa wysokiego ciśnienia. w tym odcinku jest sporo oringów gumowych i na nich łapie powietrze. u mnie akurat byla nieszczelność na wyjsciu ze zbiornika paliwa. sprobuj odkrecic przewod zasilania raila w czasie krecenia i powinien sie odpowietrzyc i odpalic. jak tak nie pomoze to jeszcze sporobuj odpowietrzyc odkrecajac najdluzszy przewod od raila do wtrysku.
    bokora
    Level 11  
    odpowietrzanie nic nie pomogło,robione przed zgłoszeniem tematu,tez bym chciał taką prostą usterkę, scaner pokazuje problem z wtryskami - wiec to chyba to ? .
    autoas
    Level 42  
    Jaki skaner? i jaki rocznik auta?
    gori92
    Level 13  
    sprawdz wtyczki do wtryskiwaczy ostatnio taki sam problem przerabialem i wtyczka od jednego wtrysku nie laczyla i cisnienie paliwa bylo ok.
    saly
    Level 32  
    Pewnie widzi jakąś przerwe albo zwarcie w wtryskach i rozłącza wtryski żeby nie uszkodzić driverów.
    hema12
    Level 11  
    Sprawdź intensywność wylotu spalin,mozliwe że jest niedrożny filtr cząstek stałych,
    miałem taki przypadek.
    saly
    Level 32  
    I co naprawiłeś podziel się z innymi.
    hema12
    Level 11  
    Filtr cząstek stałych usunięty wstawiona strumienica ale jeszcze nie wiem czy nie musi być zmian w programie bo jak do tej pory błędów nie ma.
    stikers
    Level 2  
    Panowie ewidentnie wtryski!!! zrób przelewy na wtryskiwaczach i zobaczysz ze cisnienie ucieka z szyny paliwowej. tam na starcie musi byc 200 bar zeby zapalil. mala nieszczelnosc powoduje brak cisnienia

Dodano po 1 [minuty]:

ewetualnie na koncu szyny wtryskowej jest czujnik tam lubi ukruszyc sie wtyczka i nie widzi cisnienia.
    bokora
    Level 11  
    Problem wyjaśniony
    wtryski- sprawne,sprawdzone
    problemem okazal się komputer, a następnie stacyjka zaplonu.
    po wymianie stacyjki i naprawie komputera - wszystko ok
    pirat2306
    Level 1  
    mam problem z mercedesem a klase 1.7 cdi , mam problem z zapalaniem. musze pare razy krecic rozrusznikiem. byl podlaczony pod kompa cisnienie na starcie 120.
    tipesube
    Level 2  
    Witam prosze o rade mam mercedesa 1.7 cdi a klasa 2001 rok 3 miesiące temu autko zaczęło mieć problemy przy odpalaniu na ciepłym silniku. Silnik mieli a nie może zaskoczyć po kilku próbach odpala. Na komputerze pokazało błąd czujnik położenia wału. czujnik został wymieniony 3 miesiące temu na nowy a błąd skasowany. I nagle po tym czasie problem wrócił i znowu mimo nowego czujnika komputer pokazuje znowu błąd czujnika położenia wału. Tak poza tym nic w samochodzie sie nie dzieje ani z obrotami ani z niczym innym .jak odpali to idzie silnik bardzo ładnie prosze o radę bo moje pomyły się już wyczerpały PILNE pozdrawiam
    bokora
    Level 11  
    a jakiego sprzetu do czytania blędów uzyto ?