Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

podsłuch ze wzmacniacza na osobnym głośniku

deskon 10 Sty 2010 09:21 1208 8
  • #1 10 Sty 2010 09:21
    deskon
    Poziom 8  

Witam, posiadam wzmacniacz hollywood impact jest to wzmacniacz, radiwowęzłowy który jest używany na salach gimnastycznych itp. mam ustawione głośniki po przekątnych na sali, natomiast sterowanie wzmacniaczem mam w osobnym pomieszczeniu, moje pytanie prośba to jak zrobić odsłuch na osobny głośnik który by cicho grał i była jakaś jego regulacja, próbowałem to robić na innym wzmacniaczu i to samo ale jak ściszam to ścisza mi się także na sali.

0 8
  • #2 10 Sty 2010 09:42
    dzimi
    Moderator

W większości wzmacniaczy radiowęzłowych znajduje się dodatkowe gniazdo głośnikowe właśnie dla podsłuchu. Sprawdź dokładnie wzmacniacz lub poszukaj w instrukcji.

0
  • #3 10 Sty 2010 09:44
    deskon
    Poziom 8  

Niestety jest to najprostszy model i dlatego nie ma tam wyjścia na podsłuch, ale to samo muszę zrobić w zwykłym wzmacniaczu technics i się zastanawiam jak to zrobić.

0
  • #4 10 Sty 2010 09:48
    dzimi
    Moderator

A nie masz tam może gniazda słuchawkowego?
    Pozostaje więc dołożyć jeszcze jeden głośniczek na odsłuch wpięty w cały układ radiowęzła.
    A jeśli chodzi o drugi wzmacniacz to jaki to technics?

0
  • #5 10 Sty 2010 10:01
    deskon
    Poziom 8  

Jeżeli chodzi o ten radiowęzłowy to jak wepiąć ten głośnik w układ są dwa kanały gdzie są wyprowadzone głosniki na salę, a ja chcę jeden mały głośniczek z regulacją głośności tak mam gniazdo słuchawkowe ale wepne tam słuchawki czy głośnik to przestają grać te główne na sali, więc także odpada w technics to samo jest jack ale przestają grać główne model: su-v500

0
  • #6 10 Sty 2010 15:44
    dzimi
    Moderator

A Twój wzmacniacz to nie jest przypadkiem wzmacniacz estradowy? Jeśli tak to sam odsłuch dokonuje się na mikserze. Załącz zdjęcie tego wzmacniacza - bo tak to my się nie dogadamy.
    Co do technicsa to jest to wzmacniacz przeznaczony do domu i tam jeśli podłączysz słuchawki to zostaje odłączone wyście na głośniki - to normalne. W takich przypadkach zastosuj mikser który będzie pomiędzy wzmacniaczem a źródłem sygnału. Będziesz miał nie tylko odsłuch ale i inne możliwości.

0
  • #7 10 Sty 2010 15:53
    698adam
    Poziom 16  

Popieram poprzednika dzimi.
    Jednak ja w swoim wzmaku pioneera [a-225] jak podłącze słuchawki to mi nie odłącza kolumn. Mam do tego przyciski odpowiednio:
    -A
    -B
    chodzi oczywiście o pary kolumn...xD

Pozdrawiam.

0
  • #8 10 Sty 2010 19:09
    deskon
    Poziom 8  

Jest to wzmacniacz radiowęzłowy, a dokładnie to model HOLLYWOOD IMPACT-600

0
  • #9 10 Sty 2010 21:25
    398216