Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panasonic rdp212n jak podłaczyć

10 Sty 2010 10:12 3997 10
  • Poziom 10  
    Witam posiadam radio Panasonic rdp212n przestało ono działać w samochodzie nie wiedzieć czemu wiec mam takie pytanie w jaki sposób można je podłączyć do zasilacza ATX(moc 350Watt) żeby sprawdzić czy działa.

Tak wygląda wejście na kostkę w tym radiu
    Panasonic rdp212n jak podłaczyć
  • Poziom 33  
    Przecież masz kostkę podpiętą w samochodzie, to odłącz od instalacji i podepnij do radia. Następnie ATX i gotowe.
  • Poziom 10  
    to nie jest takie proste bo kostka w samochodzie nie jest podłączona jakby to powiedzieć profesjonalnie i ciężko będzie ją odłączyć.
  • Poziom 33  
    Zazwyczaj na obudowie radia, jest schemat podłączenia.
  • Poziom 10  
    nie ma żadnego schematu potrzebuje podpiąć tylko + i - żeby się tylko włączyło
  • Poziom 33  
    Pin pierwszy z górnego rzędu po prawej stronie kostki to zasilanie +12V.
    Pin pierwszy z dolnego rzędu po prawej stronie kostki to podtrzymanie +12V.
    Masę podłącz do obudowy.
  • Poziom 10  
    Zasilanie i masę to wiem a podtrzymanie który to kabel ?
    Jaki kolor ?

A jeszcze jedno co mogło się stać radio grało grało i w jednej chwili przestało wyłączyło się jakby nie było prądu. Od tamtej chwili 0 reakcji jak podłączam do instalacji samochodu czy radio padło na amen czy da się je odratować?
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    Jaką masz wiedzę w naprawie takiego sprzętu?.
  • Poziom 10  
    Przeciętną głównie zajmuję się komputerami :) radia nigdy nie naprawiałem. Warto spróbować gorzej już nie będzie :)
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    Kolega niech sprawdzi czy ma napięcie zasilania na kablach do radia. U mnie tak raz było świeżo po montażu , że radio se grało i nagle zgasło... . Jak się okazało to szlag trafił bezpiecznik w instalacji. Po wymianie bezpiecznika radio hula dalej, ze aż miło. :)
  • Poziom 10  
    U mnie w samochodzie jest 1 bezpiecznik dla radia i podświetlenia deski rozdzielczej a ona działa jak należy. Dzięki wszystkim za pomoc radio zostało naprawione można zamknąć.