Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pytanie o uprawnienia / D./ (Dozoru).

10 Sty 2010 10:28 14560 9
  • Poziom 14  
    Witam. Panowie kto może starać się o uprawnienia D .
  • Poziom 23  
    Teraz przepisy są takie że każdy tylko jak się nie mylę aby mieć D musisz mieć eksploatację i pomiary, robisz kurs egzamin i wszystko.
  • Poziom 27  
    Kwalifikacje zawodowe dla elektryków potocznie nazywane uprawnieniami SEP może zdobyć każdy, kto wykaże się odpowiednim zakresem wiedzy. Podstawowe prawa elektrotechniki, wiedza na temat prawidłowego wykonywania, utrzymania oraz bezpiecznego eksploatowania urządzeń i instalacji elektrycznej będzie niezbędna. Aby przygotować się do egzaminu można zapisać się na specjalny kurs przygotowawczy organizowany przez szkoły, zakłady pracy czy stowarzyszenia techniczne lub uczyć się samemu.
  • Poziom 29  
    Wystarczy że masz E i nie musisz wcale mieć pomiarów.
  • Poziom 23  
    Koledzy coś spłycacie temat? bo nie każdy może być dopuszczony do egzaminu SEP
    nawet po odbytym kursie.Bynajmniej w Rzeszowie potrzeba mieć co najmniej
    średnie wykształcenie o kierunku elektrycznym i wykazać się wiedzą w określonej
    tematyce.Nawet dla pomiarów jest wymagane średnie wykształcenie.
  • Poziom 9  
    Można mieć uprawnienia D i nie musi się mieć E. Przykład - jesteś inżynierem i jesteś w zakładzie zatrudniony na stanowisku mistrza (elektryk oczywiście) to musisz mieć D bo masz pracowników pod sobą a nie musisz mieć E.
  • Poziom 14  
    Na dzień dzisiejszy nie ma wymagań co do wykształcenia i stażu pracy. Podobno ma się to zmienić wkrótce.
  • Poziom 22  
    W sumie uprawnienia może zrobić każdy...Ja 2 lata temu zrobiłem E+pomiary, a w marcu 2009 zrobiłem D+pomiary, jedyny warunek to musiałem przedstawić że przez rok pracowałem w zawodzie(Pana Doktora satysfakcjonowała pieczątka zakładu pracy). Dodatkowo mam uprawnienia na latarnie uliczne i brak ograniczenia napięcia, i co z tego jak nie mam doświadczenia ;) Teraz to każda baba ziaba może zrobić sobie papier.
  • Poziom 35  
    No bo w tym papierze chodzi tylko o finansowanie "leśnych dziadków" i nic innego.
  • Poziom 22  
    Dokładnie. Sorry za OT, ale wykłady miałem z dziadkiem, który ma Ponad 75 lat...wiedzę to on może i ma, ale wykłady prowadzi delikatnie mówiąc tragicznie...