Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Candy CTD 105 nie wiruje.

jas19 10 Sty 2010 11:29 6557 10
  • #1 10 Sty 2010 11:29
    jas19
    Poziom 9  

Pralka pobiera wodę pierze grzeje spuszcza bardzo dobrze. Gdy dochodzi do wirowania silnik próbuje rozpędzić się, i gdy ma wchodzić na wysokie obroty gasną diody od blokady wieka i od wirowania, na kilka sekund pralka wyłącza się następnie diody zapalają się,i próbuje rozkładać bieliznę od nowa. Dzieje się tak cały czas. Na komutatorze silnika nie ma żadnych przebarwień, szczotki długie komutator został na wszelki wypadek przeczyszczony pumeksem. Silnik podłączony na krótko pracuje cicho, wchodzi na pełne obroty równomiernie bez żadnego iskrzenia. Odłączałem na próbę zerowanie silnika i grzałki ale jest to samo. Grzałka sprawna. Na module nic nie widać niepokojącego. Czyżby moduł do wymiany? Dodam jeszcze, że przy pustej pralce a nawet ze zdjętym paskiem z silnika jest tak samo.

0 10
  • #2 10 Sty 2010 11:37
    pawel12
    Poziom 19  

Spróbuj sprawdzić drożność układu hydrostatycznego , a także zrób wirowanie bez wsadu i odpisz co się działo.

0
  • #3 10 Sty 2010 11:40
    jas19
    Poziom 9  

pawel12 napisał:
    Spróbuj sprawdzić drożność układu hydrostatycznego , a także zrób wirowanie bez wsadu i odpisz co się działo.

Właśnie dodałem zdanie powyżej, a układ hydrostatu jest czysty.

0
  • #4 10 Sty 2010 22:43
    bol123
    Poziom 22  

Mam dokładnie ten sam problem co kolega i straciłem już koncepcję sprawdziłem już chyba wszystko i podejrzewam moduł a konkretnie wszd pamięci eeprom chyba że się mylę i jest jeszcze jakiś myk na tą przypadłość tej pralki .

0
  • #5 11 Sty 2010 13:37
    jas19
    Poziom 9  

Panowie fachowcy, czy nikt mi nie pomoże?

0
  • #6 12 Sty 2010 23:00
    Mastur
    Poziom 11  

Wymień kondensatory CE1, CE2, CE3, CE4, C1 na płytce sterownika i będzie działać jak nowa.

Pozdrawiam

0
  • #7 08 Mar 2010 19:11
    morsik60
    Poziom 9  

Mastur napisał:
    Wymień kondensatory CE1, CE2, CE3, CE4, C1 na płytce sterownika i będzie działać jak nowa.

Porada bardzo cenna, wymieniłem tylko nie moge znaleźć kondensatora C1. Po wymianie 4 CE wirowanie wróciło, ale nie na długo. Teraz jest coś takiego: maszyna staje gdzieś przed wirowaniem i wyświetla chyba błąd serwisowy. Objawia się to brakiem jakiejkolwiek pracy i miganiem 2 diod na panelu. Te diody to "pranie wstępne" (pierwsza od góry prawa strona panelu) i pierwsza od lewej strony w funkcjach dodatkowych (lewa strona panelu) diody migają jednosześnie w odstępach 15 sekund (2 mignięcia). Co to może oznaczać?

0
  • #8 03 Cze 2010 17:10
    Mastur
    Poziom 11  

Kondensator C1 to ten największy w kształcie sześcianu.
    Patrz TU
    Pozdrawiam i życze powodzenia.

0
  • #9 12 Paź 2011 23:36
    kuhnro2
    Poziom 14  

Mam takie pytanie - moja CTD 105 też nie wiruje, choć czasem się to udaje z niższych obrotów (progam tylko wirowanie) - wylutowałęm kondensator C1 - ma on mieć pojemność 1,5uF, zmierzyłem miernikiem i ma 1,34 uF.

Czy taki ubytek pojemności może już mieć wpływ na wariowanie programatora?

0
  • #10 13 Paź 2011 00:26
    axxx
    Specjalista AGD

kuhnro2 napisał:

Czy taki ubytek pojemności może już mieć wpływ na wariowanie programatora?

Raczej nie.

0
  • #11 12 Gru 2011 04:53
    _janusz_1
    Poziom 9  

Warto sprawdzić, czy grzałka nie ma 'przebicia' na masę.
    U mnie po wymianie grzałki wirowanie wróciło (pralka Candy cte 81).

0