Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Thomson 21DX175S

mirekwr1 15 Lip 2004 14:23 930 2
  • #1 15 Lip 2004 14:23
    mirekwr1
    Poziom 10  

Witam!
    Kupiłem przed niespełna tygodniem telewizorek Thomsona model 21DX175S.Chodzi super,ale mam problem z teletekstem.Otóż nie wyświetla on poprawnie wszystkich polskich znaków diakrytycznych,nawet na Telegazecie TVP.Dotyczy to zwłaszcza powiększonych liter,jak te w reklamach na stronie 100.W menu ma on 7 opcji do ustawień tablicy czcionek dla teletekstu (wg instrukcji opcja dla Polski to 2),ale na żadnej z możliwych opcji nie chodzi dobrze.Napisałem maila do przedstawicielstwa Thomsona z prośbą o wyjaśnienie,czy jest to usterka w moim konkretnym egzemplarzu OTVC i czy da się to naprawić w ramach gwarancji,czy też dotyczy to całej serii telewizorów,spowodowana np. błędem w oprogramowaniu mikrokontrolera i po prostu "ten typ ma tak mieć"?Dotychczas nie otrzymałem jednak żadnej odpowiedzi.Może post ten przeczyta jakiś dośwadczony serwisant z autoryzowanego serwisu Thomsona i poradzi mi,co można z tym fantem zrobić?Z góry dziekuję!

0 2
  • #2 15 Lip 2004 16:54
    Krawczak
    Poziom 31  

Witam ,wszystko się zgadza dla Polski jest opcja 2 ale trzeba ją zapamiętać opisy są w SE numeru nie pamiętam, a nawiasem to w serwisie bez łaski powinni ci to zmienić.Pozdrawiam

0
  • #3 15 Lip 2004 18:57
    mirekwr1
    Poziom 10  

Oczywiście,że "zapamiętuję" tę opcję,ale nie daje to efektu.Jest w tym odbiorniku też opcja tymczasowej zmiany tablicy znaków w trybie teletekstu-i również nie wyświetlają się wtedy poprawnie wszystkie polskie znaki,choć widać różnice przy przełączaniu tablic znaków,bo w miejscach polskich znaków pojawiają się mniej,lub bardziej "egzotyczne" znaki.

0
  Szukaj w 5mln produktów