Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ws 504b wysokie tony charczą

15 Lip 2004 14:34 1125 2
 • Użytkownik usunął konto  
 • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
 • Poziom 13  
  Na twoim miejscu najpierw podłączyłbym prawą kolumnę pod lewy kanał i sprawdził, czy też charczy. Jeśli tak - wiadomo, wysokotonowy się uszkodził. Skoro to gdwk, to pewnie Tonsil lub STX. Ze znanych mi firm tylko te w ten sposób oznaczają głośniki. Jeśli to jest jakiś stary tweeter to możliwe, że to on padł.

  Jeśli obie kolumny okażą się sprawne, to należy szukać przyczyny we wzmacniaczu. (zakładam, że poprzednie bloki wierzy są sprawne).

  Mówisz, że prawy kanał się spalił i w nim teraz występuje problem. Jeśli nie możesz złożyć reklamacji w serwisie, to sprawdziłbym, czy po przełożeniu układu scalonego z lewego kanału do prawego sytuacja się zmieni. Może została wstawiona podróbka, czasem się zdarza. Jeśli jednak jeden układ scalony obsługuje dwa kanały, to szukałbym przyczyny w elementach dyskretnych dołączonych do tego kanału. Głównie sprawdziłbym kondensatory i rezystory.

  Problem z innej strony, może to strzelanie o którym piszesz, to nie jest jakiś przester lub coś w tym stylu, tylko wzmacniacz ci się wzbudza. Jeśli tak, to poszukaj na forum tematów dotyczących wzbudzeń wzmacniacza.
 • Poziom 21  
  okazało sie że przebicie miał kondensator 100p(C514)wymieniłem i gra wspaniale.temat uznaje jako zamknięty
  pozdro dla learnpixel'a