Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Łożyska w pralce Indesit W 53 T EX

slavislavi 10 Sty 2010 15:31 2627 5
  • #1 10 Sty 2010 15:31
    slavislavi
    Poziom 9  

Witam (jak w złym dziale to proszę o przesunięcie)

Poszukuję oznaczeń łożysk bębna i silnika do ww pralki.
    To od bębna piszczy już niemiłosiernie i chciałbym wymienić we własnym zakresie.
    Mógłby ktoś podrzucić coś?

Dzięki

0 5
  • #2 10 Sty 2010 18:04
    peloks
    Poziom 27  

zrób pranie i wyciągnij łożyska i zasuwaj do sklepu motoryzacyjnego czy do agromy.
    :D chyba że ktoś wie jakie tam idą łożyska?

0
  • #3 10 Sty 2010 18:13
    slavislavi
    Poziom 9  

peloks napisał:
    zrób pranie i wyciągnij łożyska i zasuwaj do sklepu motoryzacyjnego czy do agromy.

tak znam ten sposób,
    chodziło mi o to że będę miał łożyska w ręku zanim rozbiorę w drobny mak

przy dwumiesięcznym obsrańcu ciężko żonkę bez pralki na moment zostawić ;)

0
  • #4 10 Sty 2010 18:43
    peloks
    Poziom 27  

pogadaj w serwisie AGD może ci sprzeda też miałem taki problem z mastekookiem dobry pan mi sprzedał po 7zł za sztukę warto spróbować.
    życzę powodzenia i gratuluje dziecka.

0
  • Pomocny post
    #5 10 Sty 2010 21:59
    nastor
    Poziom 14  

slavislavi napisał:
    Witam (jak w złym dziale to proszę o przesunięcie)

Poszukuję oznaczeń łożysk bębna i silnika do ww pralki.
    To od bębna piszczy już niemiłosiernie i chciałbym wymienić we własnym zakresie.
    Mógłby ktoś podrzucić coś?

Dzięki

Jeżeli już chodzi o szczegóły to domyślam się że potrzebujesz dwa łożyska i simering do plastikowego zbiornika w tej pralce. ( łożyska do silnika raczej tu się nie przydadzą )
    Ale wracając do tematu lepiej zobacz czy jesteś w stanie wybić uszkodzone łożyska nie uszkadzając zbiornika i zastanów się czy poradzisz sobie przy zakładaniu nowych.
    Z tego co wiem były dwa wykończenia tej pralki w zależności od nr seryjnego pralki te można podzielić na I wersja .... -31008 ; II wersja 31009- ... .
    Niestety w drugiej wersji producent nie przewidział łożysk jako część zamienna w dokumentacji . W pierwszej natomiast jest cały zestaw naprawczy czyli 2 łożyska i simering ale też jest to uzależnione obrotami pralki i tak :
    Code 090554 - zestaw łożysk 400-600 rpm
    Code 090555 - Bearing kit 800-1000 rpm

Mówiąc szczerze to na twoim miejscu tak czy siak bym wyciągnął te stare i pojechał do pierwszego lepszego sklepu z częściami do AGD .
    Dostaniesz tam napewno łożyska ( najlepiej skf) najgorzej z simeringiem odczytaj wymiary zanim go zniszczysz przy wyciąganiu ale wydaje mi się że tam jest 25/25x47x10 ale mogę się mylić

0
  • #6 10 Sty 2010 22:29
    slavislavi
    Poziom 9  

Super, o taką odpowiedź właśnie chodziło. Dziękuję!

0
  Szukaj w 5mln produktów