Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radson er240gr kocioł zgasł i nie chce zapalic

deboo 10 Sty 2010 15:56 5254 3
  • #1 10 Sty 2010 15:56
    deboo
    Poziom 18  

Witam mamy problem z racji tego iż wiadomo że za oknem szaleje zima. Kocioł zgasł i nie chce odpalić(zdażało się to zawsze podczas dużego wiatru). Problem wystepował ten od momentu zakupu od kąd pamiętam. Co najciekawsze wcześniej jak i teraz czujnik ciągu kominowego wyjęlismy z komina aby nie odłączał pieca bo i tak spaliny nawet jak się dostaną to nikogo w piwnicy nie ma i nie ma ich tak dużo(nigdy tam nic takiego nie czułem). Po jakimś czasie piec po przeczyszczeniu termopary oraz innych styków i połączeń po jakis kilku godzinach sam odżywał teraz już nie chce. Zostało zrobione:
    -wyczyszczona termopara
    -wyczyszczone styki
    -wyczyszczony spr. termostatpodczas podpalania kotła świeczka normalnie się pali.
    -ze 3 lata temu wymienianhy był cały wielozawór gazu. Też nic nie dało
    Jak się dopiero pusci po ok 30s jak w instrukcji(ja czekałem nawet kilka minut aby nagrzała się może nie sprawna termopara). Problem ten wystepował od zawsze i przewijali się przez nas dom różni fachowcy(oczywiście drodzy jak cholera) który nic nie zrobili bo piec nadal nie działa jak powinien.
    Wiem tylko z poznanej mi konstrukcji tego urzadzenia elektromagnes cały czas nie dostaje prądu czyli duży obieg gazu nie chce sięotworzyć. Elektromagnes dostaje sygnał z termostatu(wysokiej temp. wyłącznik krańcowy). A termostat po czersci z kotła po cześći z termopary.
    Ja zaklładam uszkodzenie termostatu termopary lub takiego dynksa do którego dotyka termopara i po nagrzaniu otwiera obieg.
    Wybaczcie za błędy ale tak mam zmarzniete palce że nie do końca trafiam w klawisze.
    Czy macie jakieś sugestie ??

• #2 16 Lut 2011 20:59
    liongor
    Poziom 2  

Witam, niestety też miałem taki problem...skończyło się na wymianie kotła. Sami fachowcy za bardzo nie wiedzą i też nie ma się im co dziwić...nie jest zbyt dużo tych kotłów a pojawia się też problem z częściami do tych kotłów.

• #3 29 Lis 2011 16:05
    Attis
    Poziom 10  

Oryginalne części zamienne są dostępne w jednej z firm branży techniki grzewczej zlokalizowanej w Tarnowie Podgórnym przy ulicy Sowiej. Nie mogę podać konkretnej nazwy, aby nie było to odebrane przez moderatora jako reklama. Nie mniej jednak wiem, iż znajduje się tam dostęp do oryginalnych części zamiennych do tych kotłów, jak i również autoryzowany serwis.

• #4 30 Lis 2011 10:53
    ecovector
    Poziom 14  

Witam wszystkich posiadaczy kotłów RADSON a od 1995 Junkers RADOSTAR.
    Podstawą prawidłowej obsługi kotła jest znajomość jego budowy i działania. Układ bloku gazowego z termoparą jest układem bezpieczeństwa. Płomyk świeczki podgrzewając termoparę wytwarza prąd o napięciu ok. 10 mV, który podtrzymuje elektromagnes otwierający zawór bloku gazowego. Zmniejszenie wielkości płomienia (z różnych przyczyn) powoduje obniżenie napięcia na termoparze. Przy napięciu około 4 mV elektromagnes puszcza i wyłącza dopływ gazu. Przy tak małym napięciu ważną sprawą jest czystość styków. I to jest słabość tych kotłów. Obwód termopary nie ma żadnego związku z termostatami ani z czujnikiem ciągu. Bardzo często zanieczyszcza się tłoczek w bloku gazowym, który przyciskamy zapalając świeczkę i dlatego nie odbija ( nie otwiera głównego zaworu gazu). Jeżeli właściciel ma otwartą głowę i trochę chęci to z usterkami obwodu termopary da sobie radę. Kotły RADSON znam, ponieważ przez wiele lat sprzedawałem je i serwisowałem. Jeżeli macie szczegołowe pytania to zapraszam na PW. Firma z Tarnowa jest właśnie byłym importerem tych kotłów.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME