Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Epson DX8450 - The printer error has occurred

Peterson1 10 Sty 2010 16:50 3820 8
  • #1 10 Sty 2010 16:50
    Peterson1
    Poziom 18  

Jak w temacie przy próbie wydrukowania czegokolwiek wyskakuje taki błąd - The printer error has occurred. Okablowanie sprawdziłem , papier nie jest zablokowany. Wygląda mi to na jakąś elektroniczną blokadę. Może jest potrzebny jakiś reset sprzętu.
    Może ktoś z was napotkał taki problem.
    edit
    Może ktoś ma instrukcję serwisową do tej drukarki?

Moderowany przez rys57:

Posty scaliłem. Proszę używać przycisku "Zmień"

0 8
  • #2 12 Sty 2010 21:52
    konmaj
    Spec od drukarek

Kiedy dokładnie pojawia się ten błąd? Przed czy po pobraniu papieru?

0
  • #3 13 Sty 2010 13:39
    Peterson1
    Poziom 18  

Dzięki konmaj za odzew bo już traciłem nadzieję.
    Po zadaniu drukowania karetka przygotowuje się do drukowania i w momencie kiedy powinien zostać zaciągnięty papier wyskakuje błąd - więc mechanizm zaciągania papieru nie reaguje.
    Dzisiaj podłączyłem ją do komputera bo wcześniej robiłem to tylko z pulpitu drukarki. Ku mojemu zdziwieniu raz wydrukowała test dysz i to wszystko. Więcej już mi się nie udało.
    W tym momencie wykluczam więc resetowanie drukarki a zaczynam podejrzewać mechaniczną usterkę. Może gdzieś się przestawiła na zębach!? Brak jednak serwisówki i będzie mały kłopot.

0
  • #4 13 Sty 2010 13:44
    konmaj
    Spec od drukarek

Możliwe, że szwankuje czujnik papieru. A jaki komunikat pokazuje Status Monitor na komputerze?

0
  • #5 13 Sty 2010 13:57
    Peterson1
    Poziom 18  

Komunikat jest mniej więcej taki aby zakończyć wszystkie zadania do drukowania, wyciągnąć wszystkie ewentualne "ciała obce" z drukarki i po pewnym czasie uruchomić ponownie.
    Mam rozebranego SX600 . Mechanizm identyczny więc spróbuję coś podmienić na próbę.

0
  • #6 13 Sty 2010 14:04
    konmaj
    Spec od drukarek

Życzę powodzenia - być może jakiś kawałek papieru lub inny paproch wpadł w mechanizm drukarki i to spowodowało problem.

0
  • #7 13 Sty 2010 14:07
    Peterson1
    Poziom 18  

tylko ciekawe że raz coś wydrukowała!

0
  • #8 18 Paź 2010 18:13
    Kolmax1992
    Poziom 12  

Mi wyświetla sie taki napis jak wypnę taśmę od głowicy. Jesli się nie mylę to może tez od cartidg-ów.

0
  • #9 18 Paź 2010 18:36
    konmaj
    Spec od drukarek

Taki błąd może być spowodowany różnymi rzeczami - kiedyś to miałem, gdy przy składaniu Epsona CX5400 przypadkowo przerwałem kabelek od jednego z silniczków...

0