Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Który tuner HD kupić? OPTICUM TS 9600HD czy Ferguson Ariva

AxelNext 10 Sty 2010 17:19 19997 10
  • #1 10 Sty 2010 17:19
    AxelNext
    Poziom 38  

Jako że mam telewizor plazmowy bez tunera MPEG4 zamierzam zakupić tuner:
    OPTICUM TS 9600 HD lub Ferguson Ariva Combo HD
    Na początku tuner będzie współpracował z TNK, a potem się zobaczy.
    Który tuner polecacie :?:

0 10
  • #3 10 Sty 2010 18:44
    AxelNext
    Poziom 38  

Jakieś argumenty poza tym, że ma dwa czytniki i dwa wejścia na moduły ?

0
  • #4 10 Sty 2010 18:55
    telesat1
    Moderator na urlopie...

Rozważałeś opcję awarii? Co wtedy będziesz oglądał? Do zakończenia cyfryzacji jeszcze wiele dekoderków się pojawi. Proponuję sam DVB-S2, naziemny zawsze można dokupić.

0
  • #5 10 Sty 2010 18:56
    dzac4
    Warunkowo odblokowany

Wydaje mi się że jest stabilniejszy.
    Posiada funkcję wczytania listy dla C+ tak jak ich flagowe.

-1
  • #6 10 Sty 2010 20:30
    AxelNext
    Poziom 38  

dzac4 napisał:
    Wydaje mi się że jest stabilniejszy.
    Chyba masz rację bo naczytałem się o Ferguson Ariva Combo HD i wypadł z mojej listy.
    Jeśli nie ma nic lepszego z combo od modelu OPTICUM TS 9600 HD to wybór jest jeden.

0
  • #7 11 Sty 2010 15:56
    thomas707
    Poziom 12  

Ja mogę powiedzieć tyle że jestem posiadaczem fergusona Ariva HD Combo i po wgraniu najnowszego oprogramowania od producenta działa mi wszystko bardzo ładnie. C+ które wcześniej się wieszało teraz działa bezproblemowo, także idealnie współpracuje ze spliterem z serii greeneightsystem. Tuner dvb-t także nie sprawia problemów. Znalazłem bez problemu kanały NTC. Kanały przełączają się bardzo szybko. Jedynie to przy zmianie z kanału naziemnej tv cyfrowej na kanał z satelity trzeba poczekać ok 1,5 sekundy. Nie wiem jak jest z nagrywaniem na dysk bo jeszcze nie próbowałem, ale pliki np. zdjęcia z pendrive'a odczytuje bardzo dobrze. Bardzo łatwo aktualizuje się oprogramowanie jak i wgrywa nowe listy kanałów. Tuner dobrze współpracuje z diseqami. Obraz w jakości HD jest wyświetlany dużo ładniej niż z tunera cyfry+ Philips HD PVR (tylko do niego mogę porównywać bo tylko ten tuner miałem).
    Przed zakupem także zastanawiałem się na Opticum TS 9600Hd, jdnak w domu posiadałem wczesniej 3 tunery ze stajni fergusona i z każdego byłem bardzo zadowolony. ferguson ma także bardzo dobre wsparcie techniczne ze strony producenta jak i użytkowników (masa nowych softów, programów, list kanałów, porad
    itp. ) To były główne powody dzieki którym zdecydowałem się jednak nad ferdkiem.
    Opinie znajdujące sie na forach sa nieco nieobiektywne, ponieważ producent wprowadził juz kilka poprawek w softach do tego tunerka i większosc opisywanych problemów jakie były związane z tym tunerem nie mają już miejsca.

Co do Opticuma to słyszałem że to dobry sprzęcik jednak nie jestem jego posiadaczem więc nie mogę go porównać do arivy HD combo.

Pozdrawiem

0
  • #8 11 Sty 2010 21:09
    goabroad
    Poziom 12  

Witam,

Podepnę się pod temat tunera HD... Osobiście przymierzam się do Arivy 200, ale po wizycie w sklepie RTV-SAT mam dylematy...
    Mianowicie chciałbym kupić tuner głownie pod Cyfrę, ale taki który dobrze współpracuje ze splitterem wi fi (podobno Clone+ i wszystkie nowe już obsługują Arivę). Sprzedawca poradził mi aby kupić dedykowany tuner pod Cyfrę żeby w przyszłości nie było problemu np z listą kanałów. Jestem początkującym w tym temacie w związku z tym nie wiem jak się ma późniejsza aktualizacja list kanałów przez producenta tunera.
    Przykładowo do mojego starego Fergusona 3018 już nie ma chyba aktualnych list kanałów.
    Czy z Arivą i innymi tunerami uniwersalnymi może być podobnie...?

0
  • #9 11 Sty 2010 22:09
    pasc
    Poziom 19  

Hmm...

cóż by tu dodać...a ja sprawdzałem tunery Ariva HD Combo, Opticum 9500 oraz Ferdek HF-8800 no i niestety z moich obserwacji wynika jednak że Ariva po wgraniu najnowszego softu nadal ma czkawkę z kartą C+ (nie wiem jak będzie z TNK). Arifka najdluzej przełącza kanały (może 1s-2s to niedużo ale jednak w porównaniu do HF'a to widać i czuć różnicę)...

Co do nagrywania na Arivę to działa okej (podłączyłem i pendriva i HDD w kieszeni)

Ale znowu jeśli chodzi o Menu w Arivie to pomimo tego że jest w jakości Hd to wypada jakoś tak biednie w porównaniu do Opticum i HF-8800...a już EPG które nawiguje przełączając programy to totalna kicha...

Naziemnej TV nie sprawdzałem bo nie ma u Mnie zasięgu...a właśnie ze względu na funkcję Combo (moja plazma nie ma "ępek cztery") kupiłem Arivę...no i teraz trochę "pluję se w brodę"....

sic! Dzisiaj dzwoniłem do Ferdkowców z Kościana i dowiedziałem się że pracuja nad naj...naj...najnowszym softem do Arivy który ma rozwiązać problem mrożenia i czkawki na programach z Cyfry+ (szczególnie tych HD)

pozdr

0
  • #10 22 Lut 2010 17:29
    mirexx2004
    Poziom 10  

Witam posiadam Opticuma HD TS 9600 i muszę stwierdzic że jestem mile zaskoczony jego współpracą z C+ (brak jakichkolwiek czkawek) i z polsatem na module wszystko działa ok alternatywny soft pozwala na korzystanie z karty c+ bez modułu współpraca z dyskami twadrymi tez nie budzi zastrzeżeń jaknajbardziej polecam ten tunek

0
  • #11 22 Lut 2010 18:11
    telesat1
    Moderator na urlopie...

Temat zamykam.
    Od miesiąca brak odpowiedzi autora postu.

0