Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Prosz, dodaj wyj徠ek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

Skoda favorit problem z ch這dzeniem

10 Sty 2010 17:52 4655 11
  • Poziom 9  
    Witam!! mam problem z tym autem a mianowicie wywala mi korek od wlewu p造nu ch這dz帷ego a temp. jest jeszcze daleko od czerwonego pola. Jak wywali korek to wywala te kup p造nu i najlepsze jest to 瞠 teraz jest zima wi璚 nie powinien sie przegrzewa. A to auto kupi貫m 5 dni temu i na pocz徠ku by這 ok tylko dzi co go trzepie. Prosz o pomoc z g鏎y dzi瘯uje.
  • Poziom 30  
    Zapowietrzony uk豉d oraz prawdopodobnie zawieszony termostat
  • Poziom 25  
    Witam. Je郵i korek otwiera si przy stosunkowo niskiej temperaturze to g堯wne wskazanie jest na uszkodzenie uszczelki pod g這wic. Nast瘼uj wtedy przedmuchy z cylindra do przestrzeni p造nu ch這dz帷ego. Pozdrawiam.
  • Poziom 9  
    No to widz 瞠 czeka mnie wiele roboty i wydatk闚 by to naprawi. A jak to sprawdzi czy uszczelka ma win a nie termostat lub jeszcze co innego.
  • Poziom 22  
    Na poczatek zmien korek jak nie pomoze sprawdz czy otwiera sie termostat .
    Oraz czy waz przelewowy nie jest zatkany .
  • Poziom 9  
    Jeszcze jedno du穎 czyta貫m na r騜nych forach i gdy uszkodzona jest uszczelka to jest olej w p造nie lub p造n wida na bagnecie od oleju a u mnie tego nie ma. Ale zauwa篡貫m pewn rzecz: gdy silnik si rozgrzeje to nie wy陰cza si ssanie a najlepsze by這 to ze p造n sobie ucieka tam gdzie ogrzewa powietrze do kabiny wi璚 podejrzewam 瞠 p造n sobie ucieknie jest go ma這 czujniki nie wyczuwaj wysokiej temp. wentylator si nie za陰cza woda si gotuje i wysadza korek. I pytanie czy to co napisa貫m mo瞠 by prawdziwe i jeszcze jedno czy silnik m鏬 si przegrza nawet w takim zimnie jakie wyst瘼uje za oknem? prosz o jakie sugestie na ten temat.

Dodano po 9 [minuty]:

I jeszcze czy mo積a na czas tych napraw wla za miast p造nu zwyk陰 wod bo dosy du穎 tego p造nu si pogubi a p造n kosztuje a woda jest za darmoch
  • Poziom 22  
    Z tego co piszesz to musialo by bydz wszystko zepsute :)

Ile zrobiles od kupna km ??

Sprawdzony jest obieg , termostat , nowy korek , czujnik wentylatora , leci cieple powietrze w srodku ??
  • Poziom 9  
    Ciep貫 powietrze leci do 鈔odka i wszystko jest ok do kiedy tego korka nie wywali.

Dodano po 1 [minuty]:

i przejecha貫m nim od dnia zakupu jakie 250km.
  • Poziom 27  
    adam9hanyz napisa:
    Ciep貫 powietrze leci do 鈔odka i wszystko jest ok do kiedy tego korka nie wywali.

Korek ma wbudowane odpowietrzenie, je瞠li jest zatkane to mo瞠 go wywali. Pisali 瞠by wymieni. Je瞠li nie potrafisz zdiagnozowa czy korek jest uszkodzony, to najlepszym sposobem b璠zie jego wymiana.
  • Poziom 9  
    Dzisiaj pogrzeba貫m troch przy autku przecieki p造nu usun掖em, korek od wlewu jest sprawny, termostat wymontowa貫m wrzuci貫m do gotuj帷ej wody i zadzia豉 ale jakim cudem woda gotuje si w ch這dnicy a na liczniku wskaz闚ka jeszcze jest jakie 4 mm od czerwonego pola poziom wody ro郾ie i wysadza korek
    I teraz nie mam poj璚ia czy czujniki sa do wymiany czy pompa albo co jest zapchane
    Co s康zicie na ten temat.
  • Poziom 10  
    Witam
    Ja obstawia bym za uszczelk pod g這wic, standard niestety w Fav, koszt wymiany nie wielki je瞠li masz o tym jakie poj璚ie i troche odpowiednich mocnych kluczy.

Uszczelka pod g這wic: 20-30z
    uszczelka pod kolektory: 20-30z
    planowanie 50-100, ja osobi軼ie nigdy nie robi, patrze tylko czy nie ma wrzer闚,
    5l p造nu ch這dniczego 30z
    Zabawy jak robisz to pierwszy raz 3-5 godz, jak nie masz odpowiednich narz璠zi nawet 2 dni,
    problemy po drodze:
    1) dobry twardy imbus do szpilek i klucz dynamometryczny koniecznie,
    2) w celu szybszego wyj璚ia g這wicy odkr璚asz gaznik i kolektory, oczywi軼ie spuszczasz p造n ch這dniczy,
    3) przy kolektorach uwaga szczeg鏊nie na wydechowy-lubi si urwa szpilki,
    4) je瞠li masz spore w瞠ry na g這wicy to szukasz w lepszym stanie (ja ostatnio wyszarpa貫m za 80 z super g這wic), robi貫m to ju ze 4 razy
    5) pami皻aj 瞠by nie rusza przypadkiem rozrusznikiem jak ci nie chce g這wica od bloku zej嗆, mo積a ruszy niechc帷y tuleje,
    6) jak juz masz g這wice na wierzchu dobrze jest zmieni profilaktycznie uszczelniacze na zaworach, koszt niewielki a jak ci 造ka olej to tu napewno,
    7) sprawdzi czy nie jest gdzie p瘯ni皻a, zdj璚ia poni瞠j z p瘯ni璚iem obok zaworu (tu akurat g這wica od skody 130)

Skoda favorit problem z ch這dzeniem Skoda favorit problem z ch這dzeniem

8) skr璚asz do kupy, robisz z 500-1000km i dokr璚asz g這wic

Dalej cieszysz si tylko z jazdy i masz problem z g這wy na d逝gi czas.
  • Poziom 9  
    Dzi瘯i wam wszystkim za pomoc ale tak szczerze to nikt nie trafi w przyczyn. A ca造 problem stwarza豉 taka ma豉 niby zawleczka na termostacie a mianowicie ta zawleczka by豉 ca趾owicie zablokowana w tej dziurce. A dowiedzia貫m sie ze to mo瞠 mie win od s御iada kt鏎y przez 11 lat mia skod favorit i t逝maczy mi 瞠 t zawleczk lepiej jak usun bo dzia豉 to jak odpowietrznik gdy otworek jest zapchany, na termostacie robi si poduszka powietrzna i ani termostat nie dzia豉 ani czujnik temp. Dzi瘯i wszystkim i pozdrawiam!!!