Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Echostar DBS 717 - nie odbiera części programów z pakietu

10 Jan 2010 20:07 3292 16
  • Level 9  
    Witam
    Mam problem z odbiorem telewizji Polsat. Tzn chodzi o to, że na większości kanałów pisze "brak sygnału" ale niektóre chodzą np TVP1, TVP kultura, POLONIA...
    Nie jest to wina talerza, bo był dekoder sprawdzany na innym talerzu,który jest dobrze ustawiony..
    Czy to wina dekodera? Czy jest możliwość że coś się popsuło, ale niektóre kanały odbiera?
    Proszę o pomoc bo nie wiem czy dzwonić do Polsatu po nowy dekoder:)
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Moderator on vacation ...
    Lepiej zadzwoń albo oddaj do naprawy.
  • Level 15  
    Taki napis znaczy zazwyczaj źle ustawiona antena.
  • Conditionally unlocked
    b.zos wrote:
    Taki napis znaczy zazwyczaj źle ustawiona antena.

Przeczytaj dokładnie że kolega sprawdzał pod inną instalacją.
    Dekoder do serwisu.
  • Level 15  
    Witam. Również mam kłopot z tunerem echostar dsb717. Tuner włacza sie instaluje listę programów niestety żanego nie wyswietla a na wyświetlaczu pisze tylko eh2. Oddanie do serwisu raczej nie wchodzi w grę bo gwarancja ne ten dekoder już się skończyła.
    Za 80zł dostaniesz nowy. W dziale ogłoszenia skupują.
  • Level 15  
    Nowy to zawsze mogę sobie wziąść. Zależy mi na tym bo mam do niego kartę ktorą mogę opłacać kiedy chcę bo ten dekoder zostal mi właśnie po zakończonej umowie.
    A przeczytałeś p14 i 16 regulaminu? I naprawił to ktoś?
  • Level 15  
    Przeczytałem i nie bardzo wiem o co chodzi. Trudno widocznie mało rozumny jestem. Szukałem jakichś informacji o podobnej usterce ale niestety nic nie znalazłem.
  • Level 35  
    bartek2613 wrote:
    Przeczytałem i nie bardzo wiem o co chodzi. Trudno widocznie mało rozumny jestem. Szukałem jakichś informacji o podobnej usterce ale niestety nic nie znalazłem.

Zadzwoń do CP i poproś o włączenie kanałów FTA(niekodowanych).
    Pozdr
  • Level 11  
    Na 100% ubity dekoder.
    Mam w tej chwili DSB717, nie odbiera żadnej z częstotliwości V w tym oczywiście dwóch bazowych transponderów Polsatu (11,158 12,188) i oczywiście TVN-u 11,393 bo też ma pionową polaryzację...
  • Level 35  
    mariusz_kom wrote:
    Na 100% ubity dekoder.
    Mam w tej chwili DSB717, nie odbiera żadnej z częstotliwości V w tym oczywiście dwóch bazowych transponderów Polsatu (11,158 12,188) i oczywiście TVN-u 11,393 bo też ma pionową polaryzację...

Witam, na który problem odpowiadasz..?

PS. TVP1-V
    TVP Kultura-H
    Polonia-H
  • Level 11  
    Odpowiedź na "Echostar DBS 717 - nie odbiera części programów z pakietu"
    TVP1 12,188 V (obecnie TEST_T1) i 10,892 H
    TV Polonia 11,488 H (choć nie było informacji czy chodzi o kanał Polonia 1 czy TV Polonia)
    TVP Kultura przyznaję rację koledze 11,488 H, dalej ze wskazaniem na problemy z polaryzacją V w tym dekoderze (w moim również była padnięta V).
  • Level 23  
    Witam! W tej sytuacji do wymiany 2 x elki CP 108 (16V/1000uF) i CP107 (16V/1000uF) na początek jeśli po tym nie ruszy UP 104 (smd) umieszczony pod głowicą! Wymieniony układ w przypadku uszkodzenia powoduje "brak sygnału", na niektórych kanałach, chociaż na początek (niższe koszty)proponuje elektrolity !

Pozdrawiam!!
    A nie łaska najpierw zdiagnozować obecność napięcia V/H na wyjściu głowicy.
  • Level 23  
    W przypadku DSB 616 i DSB 717, UP104 do wymiany na 100%, oraz wymienione elki!
  • Level 11  
    Tuner ożył, wymienione CP 108, CP107 i po wlutowaniu głowicy UP 104, na koniec przywrócenie do ustawień fabrycznych.
    Podziękowania i pozdrowienia dla użytkownika piotrekmilitowski za trafne wskazówki.