Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

GM-360 Motorola hasło na pliku

krzysio007 10 Jan 2010 21:07 6092 15
 • #1
  krzysio007
  Level 15  
  Problem jak w temacie.
  Radio po przeczytaniu pyta o hasło.
  Myślałem, że jak je wrzucę na "flash" to mu przejdzie ale nie, ale nie.
  Czy koledzy mają jakiś pomysł?
 • #2
  green33

  Level 31  
  krzysio007 wrote:
  Myślałem że jak je wrzucę na "flash"


  Na co wrzucisz ?? Jakoś nie wiem o co chodzi...

  marcin
 • #3
  SQ4O
  Level 18  
  ... cosik tak czuję, że nei dostaniesz się do radia :(
 • #4
  green33

  Level 31  
  Może się dostać...wystarczy wbić codeplug od innego radia - oczywiście z tego samego pasma, ten sam model radia. ... straci ustawienia, ale ma radio bez hasła...

  marcin
 • #5
  krzysio007
  Level 15  
  dzięki sprawdzę
 • #6
  brewka87
  Level 13  
  Witam, pewnie już dawno poradziłeś sobie z problemem, ale chciałem opisać sposób dzięki któremu można się dostać do radyjka nie tracąc ustawień. Dzisiaj walczyłem 2 godziny z taką Motorolą i udało mi się odczytać hasło.
  Po sczytaniu radyjka, trzeba bez podawania hasła otworzyć ram za pomocą np WinHexa tools->open ram->GP300->variable range
  W tym miejscu mamy już z pewnością hasełko ale w postaci HEX. Nie napiszę konkretnie w którym miejscu, bo robiłem to dzisiaj w pracy i nie mam w tej chwili pod ręką tych danych. Jeśli będzie jakieś zainteresowanie, to opiszę ze szczegółami co i jak, krok po kroku.

  P.S. Dodam jeszcze, że sprawdziłem ten sposób także na Motoroli GM340 i też zadziałało, tak więc zadziała pewnie na innych.
 • #7
  krzysio007
  Level 15  
  Niestety nie poradziłem sobie z radiem. Byłbym wdzięczny za więcej informacji.
  pozdrawiam.
 • #8
  radio-service
  Level 35  
  Przyznam szczerze że i ja jestem ciekawy :) .
 • #9
  baskom
  Level 20  
  Może software z upgradowany przez naszych wschodnich sąsiadów bo tutaj pomógł. Dosyć głośno było na ten temat na rosyjskich forach ;)
 • #10
  radio-service
  Level 35  
  Dla zainteresowanych , opis pominięcia weryfikacji hasła w radiotelefonach serii Professional a więc GP/GM 340/360/380 umieściłem w tym wątku tutaj
 • #11
  brewka87
  Level 13  
  Witam
  Mój sposób nie polega na modyfikacji samego programu GP300.EXE (co teoretycznie jest niezgodne z umową licencyjną :D ) , ale na bezpośrednim odczytaniu hasła z pamięci ram komputera na którym uruchomiony jest ten program. Właściwie to każdy sposób jest dobry o ile prowadzi do zamierzonego celu. Ja w momencie kiedy walczyłem z moją GP360 nie znalazłem żadnego opisu jak to zabezpieczenie obejść. Zależało mi na tym, żeby uratować częstotliwości zapisane w radyjku, wiec wgrywanie czystego codepluga nie wchodziło w rachubę.

  Podłączamy radiotelefon do RIBa, klikamy "Read" i w momencie pojawienia się monitu o podanie hasła
  GM-360 Motorola hasło na pliku
  minimalizujemy program gp300 i uruchamiamy WinHex. W WinHexie klikamy na "tools", "open ram"
  GM-360 Motorola hasło na pliku

  później wyszukujemy na liście nasz GP300.exe, klikamy na niego i wybieramy "variable range".
  GM-360 Motorola hasło na pliku
  Winhex poprosi o podanie zakresu pamięci który ma wyświetlić (ja wpisałem od 0000000 do FFFFFFF)
  Wyświetli się okno z zawartością ramu. Żeby znaleźć hasło najprościej jest wyszukać numer seryjny radiotelefonu korzystając z opcji "find text" ctrl+f
  Kiedy znajdziemy numer seryjny wciskamy F3, ponieważ numer ten powtarza się kilkukrotnie szukając miejsca w którym wystąpi on w towarzystwie modelu radiotelefonu i daty ostatniego programowania
  GM-360 Motorola hasło na pliku
  Na powyższym zdjęciu zaznaczyłem wszystkie istotne informacje wraz z objaśnieniem co oznaczają dane cyferki. Hasło występuje zawsze bezpośrednio za "codeplug part number" i przyjmuje wartości od 0000 do FFFF (0-65535)
  W podanym przykładzie hasło to BDDC.
  Wciskamy F8 i otwiera nam się konwerter hex->dec
  GM-360 Motorola hasło na pliku
  wpisujemy znalezione hasło, naciskamy enter i po prawej stronie mamy już w postaci dziesiętnej.
  Aha, od razu uprzedzę że zapisywanie sobie miejsca w którym znajduje się hasło mija się z celem, ponieważ nie jest to zawsze dokładnie to samo miejsce. Dlatego zaproponowałem znalezienie tego miejsca poprzez wyszukanie S/N. Pozdrawiam

  P.S. wersja softu to R03.11.09 EMEA (najnowsza z tego co wiem)
 • #12
  radio-service
  Level 35  
  Żadna modyfikacja softu nie jest zgodna z postanowieniami licencji :) . Niezależnie od tego czy jest to plik "exe" czy codeplug :) .
 • #13
  brewka87
  Level 13  
  radio-service wrote:
  Żadna modyfikacja softu nie jest zgodna z postanowieniami licencji :) . Niezależnie od tego czy jest to plik "exe" czy codeplug :) .

  Ale w moim przykładzie niczego nie modyfikujemy, a tylko "podglądamy" to co nas interesuje :)
 • #14
  radio-service
  Level 35  
  Ja opracowałem po prostu inny sposób :) . W Twoim sposobie trzeba posiłkować się numerem seryjnym radia . A co wtedy kiedy radio nie posiada naklejki z numerem (często się tak zdarza z urządzeniami z demobilu) ? . Mój sposób pozwala na sczytanie każdego radia bez względu na to czy radio posiada numer seryjny czy nie :) .

  P.S. Najnowsza już jest R03.11.13 EMEA :) .

  GM-360 Motorola hasło na pliku
 • #15
  brewka87
  Level 13  
  Jak nie posiada naklejki z S/N to mój sposób i tak zadziała, tylko po prostu będzie trudniej znaleźć wymagane informacje, wklepywanie s/n aby zlokalizować to miejsce gdzie występuje hasełko to tylko wskazówka żeby nie przeszukiwać wszystkiego na piechotę. Równie dobrze można wpisać coś innego (o ile ułatwi to szybkie wyszukanie hasła). No i oczywiście nie napisałem, że Twój sposób jest gorszy. Jest po prostu inny :). Obiecałem kilka dni temu, że opiszę mój patent na forum o ile będzie jakieś zainteresowanie i tak też uczyniłem.
  Soft będzie trzeba ściągnąć z MOL'a nawet nie wiedziałem, że wyszło coś nowego :D
 • #16
  radio-service
  Level 35  
  Spoko , obydwa sposoby są dobre :) . Dobrze by było gdybyś opisał swój sposób w temacie "Modyfikacje i usprawnienia radiotelefonów MOTOROLA." . Ewentualnie gdyby można było poprosić moderatorów o przeniesienie . Będzie tam wszystko o sposobach na różne radiotelefony Motoroli z myślą oczywiście o pracy amatorskiej :) .