Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Schemat i PCB w Eagle - nie da się wykonać połączeń

pchojak 10 Sty 2010 22:38 2430 11
  • #1 10 Sty 2010 22:38
    pchojak
    Poziom 12  

Witam. Jest to mój pierwszy projekt i od razu napotkałem kilka problemów:
    - nie mogę zdobić połączenia z nóżka 2,3,5 w układzie,
    - wysypują mi się jakieś błędy,
    - przy konwertowaniu płytki mam jakieś krzaki, mało co się zgadza z schematem.

inventco.eu - poprawiłem temat. Regulamin p.11.1

0 11
  • #2 10 Sty 2010 22:49
    ja_dzik
    Poziom 18  

Chyba ktoś przy robieniu symbolu tego MAX232 źle ustalił raster pinów. W oknie Grid ustaw wartości jak na załączonym obrazku pokazano, a następnie na nowo wykonaj połączenia. Jak już dokonasz poprawek to zmień w oknie Grid parametr Sieze: na 100.
    W załączniku poprawiony schemat. Nie wiem czy takie było twoje założenie ale pin nr 10 także masz zwarty do masy.
    Taka rada na przyszłość. Po narysowaniu schematu wybierz narzędzia Show (takie oko na pasku narzędzi) i klikaj na wybrane połączenia, a podświetlą ci się wszystkie piny które są razę połączone.

0
  • #3 11 Sty 2010 10:17
    Bonkot
    Poziom 39  

ja_dzik napisał:
    Chyba ktoś przy robieniu symbolu tego MAX232 źle ustalił raster pinów. W oknie Grid ustaw wartości jak na załączonym obrazku pokazano, a następnie na nowo wykonaj połączenia. Jak już dokonasz poprawek to zmień w oknie Grid parametr Sieze: na 100.
    W załączniku poprawiony schemat. Nie wiem czy takie było twoje założenie ale pin nr 10 także masz zwarty do masy.
    Taka rada na przyszłość. Po narysowaniu schematu wybierz narzędzia Show (takie oko na pasku narzędzi) i klikaj na wybrane połączenia, a podświetlą ci się wszystkie piny które są razę połączone.

Witam
    Skoro poprawiasz, to zrób to poprawnie, bo w twoich "poprawkach" jest tyle błędów co i u poprzednika (moduł ERC). Pin 10 jak widzę "wisi w powietrzu" a schemat jest delikatnie mówiąc nie do przyjęcia, bo po co kombinować. Wystarczy przystosować schemat z noty aplikacyjnej do swoich potrzeb. I uwaga do projektanta tego schematu: jeżeli stosujesz elementy przewlekane, to "po kiego licha" wstawiłeś kondensatory z dialektrykiem stałym i jeden rezystor w technologii SMD oraz nie potrzeba zmieniać rastra siatki, wystarczy prowadzić ścieżki z zastosowaniem klawisza "ALT". Uporządkuj schemat, a jak to zrobić, od tego są samouczki.
    Pozdrawiam.

0
  • #4 11 Sty 2010 11:10
    ja_dzik
    Poziom 18  

Proszę dokładnie sprawdzić, pin 10 nie wisi w powietrzu.
    Widzę że robisz ten układ Link. Zamieszczam schemat wykonany według tego projektu. Od razu dałem złącze typowego portu szeregowego zamiast zwykłej listwy.
    W podanym linku kondensator podłączony do pinów 2 i 16 układu MAX232 jest na odwrót podłączony.

0
  • #5 11 Sty 2010 14:27
    pchojak
    Poziom 12  

dzięki za pomoc z schematem, ale jest problem jak konwertuje na płytkę mam jakoś sieczkę. Projekt do tego schematu
    Schemat i PCB w Eagle - nie da się wykonać połączeń

0
  • #6 11 Sty 2010 15:07
    ja_dzik
    Poziom 18  

To nie żadna sieczka. Teraz musisz sam poukładać elementy na płytce i sam pociągnąc ścieżki lub włączyć autorouter który automatycznie poprowadzi ścieżki.

0
  • #7 11 Sty 2010 17:19
    pchojak
    Poziom 12  

A czy jest coś takiego jak auto rozmieszczenie elementów na płytce. Jak wybrać aby płytka była jednostronna. Dziękuje za dotychczasową pomoc.

0
  • #8 11 Sty 2010 17:28
    Chivo
    Poziom 21  

Witam

Jak chcesz to moge zaprojektowac ci to w protelu.

Pozdrawiam

0
  • #9 11 Sty 2010 17:49
    pchojak
    Poziom 12  

Będę bardzo wdzięczny jak zaprojektujesz to w protelu, będę mógł porównać z moimi wypocinami, a swoją dragą moje pytnie nadal pozostaje aktualne:"A czy jest coś takiego jak auto rozmieszczenie elementów na płytce. Jak wybrać aby płytka była jednostronna. "

0
  • #11 13 Sty 2010 23:12
    pchojak
    Poziom 12  

Dziękuję za dotychczasowa pomoc.
    Mam pytania:
    a) odnośnie auto rozmieszczenia elementów na płytce czy istnieje taka opcja czy za każdym razem trzeba ręcznie ustawiać elementy?
    b) jak wydrukować płytkę aby były niewidoczne elementy, potrzebuję widok samych scieżek z punktami lutowniczymi tak aby można było wykonać płytkę tym sposobem
    Wykonywanie PCB z napisami i soldermaską.

0
  • #12 15 Sty 2010 11:07
    Jaduda
    Poziom 32  

pchojak napisał:
    Mam pytania:
    a) odnośnie auto rozmieszczenia elementów na płytce czy istnieje taka opcja czy za każdym razem trzeba ręcznie ustawiać elementy?
    Z tego co się orientuje to istnieje taki dodatek do Eagle, jednak Ci co go używali, odradzają.
    pchojak napisał:

b) jak wydrukować płytkę aby były niewidoczne elementy, potrzebuję widok samych scieżek z punktami lutowniczymi tak aby można było wykonać płytkę tym sposobem
    Wykonywanie PCB z napisami i soldermaską.
    W menu View wybierz opcje Display/hide layers... i odznacz nie interesujące Cie warstwy (zostaw warstwy Top/Bottom, Pads, Vias).

0