Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Acer Aspire 5520g - zawiesza się, ginie dźwięk i rest. bios

10 Sty 2010 22:47 4017 12
  • Poziom 16  
    Witam mam taki model jak wyżej zakupiony we Włoszech zmieniłem go z visty na xp i po pewnym czasie napotkały mnie kłopoty.
    1 Jak mogę zresetować w nim Bios? i jak wejść w zaawansowane opcje bios (Phoenix)? (nie mam hasła ale chce go zresetować może to coś pomoże mogę wejść w ustawienia ale nic tam w nich nie ma oprócz zmiany zegarka i boot menu)
    2 Mam kłopoty ze startem zawiesza się w pewnym momencie przy POST na 2 min i potem leci dalej i ładuje system chyba jest to związane z nagrywarka DVD bo zaczęła coś teraz szwankować Ciężko czyta płyty albo system jej nie widzi co to może być ?
    3 I kolejna sprawa to dźwięk REALTEK hd( czytałem już milion postów na ten temat i poradników żadne łatki nie pomagają) Raz ten głos jest przez chwile a potem go nie ma i muszę używać kart na USB chyba jest to też związane z Bios ale mam ręce związane bo ani funkcji w nim zbytnio ani resetu.(pisze w systemie że nie znaleziono kart audio)
    Czy znajdą się na to jakieś rozwiązania ??
    Laptop z 19.11.07 roku
  • Poziom 19  
    a czy producent dostarcza sterowniki do Windows XP do tego modelu? (pisales ze zmieniles system z Vista na XP).
    Jesli nie masz wszystkich sterownikow, lub niewlasciwe sterowniki, system moze sie dziwnie zachowywac.
    Czy na Windows Vista wszystko dzialalo poprawnie?

Czy przez reset BIOSu rozumiesz przywrocenie ustawien domyslnych?
    Jesli wczesniej nie grzebales i nic nie zmieniales w BIOSIe to nie widze potrzeby takiej operacji?
    Jesli juz to moze trzeba zrobic updgade BIOSu do nowszej wersji.

pozdrawiam
  • Poziom 16  
    XP już mam co najmniej od roku jak nie dużej. Jak i viscie było wszystko ok tak i w xp było też dobrze ale zainstalowałem ostatnio mx8 xp i wtedy po chwili zaczęły dziać się takie kwiatki. teraz znowu mam zwykłego xp sp2
    sterowniki pod xp są u producenta normalnie mam najnowsze z jego strony stery.
    BIOS chcę zresetować bo może to pomoc bo w biosie mam ustawienia setup default ale to nie resetuje włącznie z zegarkiem.
    A upgrade biosu chciał bym zrobić ale nie mam możliwości w razie nie powodzenia co z nim wtedy zrobię z reszta nawet flopka nie mam w nim.
  • Poziom 19  
    no to juz chyba wiadomo w czym problem.
    czy przed ponowna instalacja XP formatowales partycje na ktorej byl MX8, czy tylko zrobiles nakladke?
    mozliwe ze resztki tego systemu sa jeszcze na dysku i w ten sposob zaklocaja prace windows xp.

mysle ze BIOS nie ma tutaj nic do tego, aczkolwiek nie zaszkodzi sprobowac jesli inne metody nie beda skutkowac...
    A... updgrade BIOSu mozna teraz zrobic z poziomu Windows takze zadna stacja
    dyskietek nie bedzie Ci potrzebna.

pzdr.
  • Poziom 16  
    Jak instaluje nowy system to zawsze robię format(normalny) ale reszta partycji zostaje tylko c ale wcześniej musiałem wszystkie usunąć bo siostra przyniosła wirusa i spalił mi się procesor przez niego.
    Ale zakłócał by prace sterowników dźwięku- to możliwe
    ale żeby przestał działać napęd dvd i czasami go nie było widać
    Zrobiłem update biosu na 1.33 wersje lapka mam z grudnia 07 a zrobiłem upgrade na grudzień 08 bo taki tylko producent miał.
    po włączeniu kompa dźwięk pokazał się na chwile i jak wyłączyłem ponownie to już go nie ma dalej.
    Jak wejść w zaawansowanie funkcje BIOS-u w Phoenix?
  • Poziom 19  
    spalil ci sie procesor w tym laptopie???
    to znaczy ze ma on ciekawsza historie niz poczatkowo opisywales?
    skad masz nowy procesor i kto go wymienial?
    ciezko znalezc przyczyne twojego problemu jesli co chwila dodajesz nowe fakty z zycia laptopa ;)

jesli chodzi o upgrade BIOSu, to sciagasz plik ze strony producenta, otwierasz go (z poziomy windows) , klikasz FLASH (czy cos podobnego), potem jest restart komputera i tyle...
    badz przy tym ostrozny, jesli uzyjesz BIOSu do innego modelu, laptop moze juz nie wstac.
  • Poziom 16  
    nom zapomniałem o tym fakcie kupiłem na allegro identyczny jaki był procek używany nie ma z nim żadnych problemów pasta te sprawy założona trochę się tam znam na tym wiec sam robiłem.
    Wirus tak zainfekował kompa że podczas procesu ładowania windy procek rozgrzewał się do 80 90 stopni i po 3 do 8 min się wyłączał dopiero jak zrobiłem format i wywaliłem wirusa to wszystko wróciło do normy.

Bios zaktualizowałem ale podczas uruchamiania na chwile się zawiesza z myśleniem przy sprawdzaniu POST tak jak na początku opisywałem.
  • Poziom 19  
    czyli problem pewnie pojawil sie po spaleniu procesora, bo odkad wymieniles go na inny, system szwankuje?

1. czy w czasie ladowania systemu, komputer wiesza sie na oknie BIOSu, czy tylko podczas ladowania windows?
    jesli podczas sprawdzania, to moze zastanawia sie nad napedem?

2. jesli z nagrywarka jest problem, sprobuj ja odlaczyc i 1) sprawdzic czy to wplywa w jakis sposob na pozostale elementy i czy wtedy system przy uruchamianiu przestaje sie wieszac 2) sprawdz ja w innym laptopie 3) sprawdz inny naped w swoim laptopie.

3. Odnosnie dzwieku, jestes pewien ze poprawnie zainstalwoales wszystkie sterowniki? Niektore sterowniki wymagaja okreslonej kolejnosci instalacji. Jesli zostaly niepoprawnie zainstalowane to potem nawet ich odinstalowanie moze nie pomoc i trzeba postawic system na nowo... (chociaz w takich przypadkach w ogole nie ma dzwieku, a u Ciebie jak mowisz, raz jest, raz nie ma...)

4. Sprobowalbym jeszcze raz zainstalowac Windows Vista, potem XP i jeszcze ewentualnie uruchomic z plyty Linux Knoppix i ocenic czy na tych systemach rowniez wystepuja w/w problemy.
  • Poziom 16  
    jak wymieniłem procek to nic się nie działo z systemem i jego stabilnością ale nie jestem pewien czy z dźwiękiem się tak zaczęło dziać przed czy po wymianie a dvd padło 2-3 dni temu nagrałem płytę dvd przez nero i teraz już w ogóle się w systemie nie pojawia napęd nie wykrywalny w windows bios widzi go.
    Lapek myśli podczas sprawdzania funkcji POST w biosie.
    co do kolejności instalacji sterów i nowego windowsa przerabiałem to tak jak w poradniku z strony mx czyli pierwsze łatka a potem sterownik i nic to było przy mx8.1 potem zmieniłem na mx7 i dalej nic i teraz jest na RGB i podczas ładowania systemu czasem ten dźwięk jest od włączenia lapka do wyłączenia i po ponownym włączeniu już go nie ma.
    Na viste nie będę zmieniał bo raz ze nie mam partycji do odzyskiwania to nawet płyty więc nie instaluje jeszcze zainstaluje zwykłego nie modyfikowanego xp
    Czy wiesz jak wejść w zaawansowane funkcje bios ?
  • Poziom 19  
    Hrabia322 napisał:
    jak wymieniłem procek to nic się nie działo z systemem i jego stabilnością ale nie jestem pewien czy z dźwiękiem się tak zaczęło dziać przed czy po wymianie a dvd padło 2-3 dni temu nagrałem płytę dvd przez nero i teraz już w ogóle się w systemie nie pojawia napęd nie wykrywalny w windows bios widzi go.
    Lapek myśli podczas sprawdzania funkcji POST w biosie.
    co do kolejności instalacji sterów i nowego windowsa przerabiałem to tak jak w poradniku z strony mx czyli pierwsze łatka a potem sterownik i nic to było przy mx8.1 potem zmieniłem na mx7 i dalej nic i teraz jest na RGB i podczas ładowania systemu czasem ten dźwięk jest od włączenia lapka do wyłączenia i po ponownym włączeniu już go nie ma.
    Na viste nie będę zmieniał bo raz ze nie mam partycji do odzyskiwania to nawet płyty więc nie instaluje jeszcze zainstaluje zwykłego nie modyfikowanego xp
    Czy wiesz jak wejść w zaawansowane funkcje bios ?

Jesli nie sprobujesz wszystkich mozliwosc, mozesz sie nie dowiedziec przyczyny...

Teraz rozumiem, ze masz zainstalowany oryginalny XP Home Edition a nie jakis MX?

Jesli mozesz wejsc do BIOSu, to widzisz tam wszystkie opcje, ktore sa dostepne. Jesli jest ich malo, to znaczy ze sa okrojone... W laptopach czesto tak jest...
  • Poziom 16  
    Greep rozumiem ze wersja Bios jest okrojona bo jest ale wiem że można użyć opcji zaawansowanych tylko jak?
    Teraz mam zainstalowana modyfikacje xp sp2 o nazwie RGB
    A możliwości wykorzystalem wszystkie oprócz instalacji visty i normalnego xp bez modyfikacji na xp niedługo przyjdzie czas na instalacje a vista bleee.
  • Poziom 19  
    Hrabia322 napisał:
    Greep rozumiem ze wersja Bios jest okrojona bo jest ale wiem że można użyć opcji zaawansowanych tylko jak?
    A możliwości wykorzystalem wszystkie oprócz instalacji visty i normalnego xp bez modyfikacji na xp niedługo przyjdzie czas na instalacje a vista bleee.

A ja mysle ze te wszystkie problemy masz wlasnie przez instalacje jakichs dziwnych, zmodyfikowanych systemow...
    Zainstaluj XP Home Edition i problemy powinny zniknac.

Nie wiem jak wyglada BIOS w Twoim laptopie wiec ciezko bedzie pomoc... zreszta co chcesz zmieniac w BIOSie? nam naprawde jest tylko kilka podstawowych opcji... ?

Dodano po 9 [minuty]:

Sprobuj kobminacji: Alt-F4 or Alt-F8 lub bedac w BIOSie: Ctrl+F1 zeby wejsc do zaawansowanych ustawien... masz w ogole jakies haslo do BIOSu?
    z tego co pisza, do BIOSu mozna wejsc jako zwykly uzytkownik lub jako Admin.
  • Poziom 43  
    Cytat:

Swoje problemy zgłoś producentowi systemu Windows XP SP2 RGB.