Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie słuchawek do miksera dla perkusisty...

mniamian 11 Sty 2010 09:24 4921 21
  • #1 11 Sty 2010 09:24
    mniamian
    Poziom 14  

Witam. Mam problem, chodzi mianowicie o podłączenie słuchawek do miksera dla perkusisty. Wszystko pieknie jest wyjscie sluchawkowe, ale gdy wpinam cos jest nie tak.. może powiecie mi co powinienem powciskać zeby sluchawki działały prawidłowo i czym je sterować. Poniżej obraz miksera Mackie 1604 VLZ PRO.

Podłączenie słuchawek do miksera dla perkusisty...

dzieki z góry!!!

0 21
  • Pomocny post
    #2 11 Sty 2010 13:01
    ciasteczkowypotwor
    Poziom 41  

Wciśnij przycisk main mix i w słuchawkach będzie to co na main mix. Jeśli chcesz słyszeć dany kanał wlotowy, to wciśnij na nim solo(pfl)

0
  • #3 11 Sty 2010 14:00
    mniamian
    Poziom 14  

a czy te przyciski sub 1-2 i sub 3-4 musza byc wcisniete czy nie? bo tape to wiadomo. A czy któreś przyciski jeszcze odpowiadaja za to czy musza byc wcisniete bądź wycisniete np MODE (AFL/PFL). Bo sterowniae gała CTR ROOM/PHONES.
    Wiem ze jak podlaczylem słuchawki to diody tylko bodajże w jednym rzędzie mocniej chodziły i w ogole inny dzwiek byl w kolumnach..

0
  • #4 11 Sty 2010 14:25
    Matuszm15
    Poziom 14  

Przyciski Sub 1-2 etc to podgrupy, w które możesz sobie wbić poszczególne kanały...

Ja rozwiązałbym to tak... W subgrupe 1-2 wbijasz kanały na których masz perkusje(na poszczególnym kanale powinien być przycisk sub 1-2)

W tym momencie pod gałką załączasz sobie sub 1-2 i w słuchawkach masz tylko kanały z subgrupy 1-2

Dzięki wbiciu perkusji do sub 1-2 możesz także tymi dwoma dolnymi suwakami regulować sobie głośność

Pozdrawiam

PS To mój pierwszy post na forum więc Witam Wszystkich :)

0
  • Pomocny post
    #5 11 Sty 2010 15:14
    adambyw
    Moderator Akustyka

Nie warto używać tego wyjścia słuchawkowego. Ono przeznaczone jest dla osoby pracującej na mikserze.
    Dużo lepszym rozwiązaniem jest użycie torów AUX, i podłączenie do nich wzmacniacza słuchawkowego - zamiast wzmacniacza, czy monitora aktywnego.

Możesz użyć tego wyjścia słuchawkowego, i AUX, wciskając przycisk solo przy potencjometrach AUX send.
    Można użyć grupy jak pisał matuszm15. Z tym że w VLZ trzeba użyć grupy by dojść do main mix, czyli jedną zawsze masz zajętą. Używając grup, wciskasz na kanałach które chcesz odsłuchiwać, przycisk grupy 1-2 lub 3-4, następnie suwaki grupy w górę, nad suwakami grupy odsłuchowej wyłącz przyciski left i right, a pod pokrętłem ctrlroom/phones wciśnij tylko przycisk tej grupy. Lepiej będzie przez AUX, bo masz regulację poziomów z poszczególnych kanałów, której nie masz używając grupy do odsłuchu gdy na mikserze robisz miks na front.

0
  • #6 11 Sty 2010 17:24
    mniamian
    Poziom 14  

wlasnie tez tak myslałem zeby puścic sygnal przez AUX i uzyc wzmacniacza słuchawkowego. Czy zda to egzamin na pewno? Bo musiałbym kupować taki wzmacniacz, i jeśli już to jaki byłby do tego dobry w miare rozsadnej cenie. Wiem ze wtedy moge sobie ustawic kazdy kanal osobno w sluchawkach.

Powiem ze ten sygnał z wyjscia PHONES jakos szumi i nie jest za czysty

0
  • #7 11 Sty 2010 18:56
    Matuszm15
    Poziom 14  

Szumi?? to muszę przyznać, że jestem zaskoczony...

Teraz pytanie... czy szumy są związane z "lewym" podłączeniem np keyboardu(wczorajszy zespół z WOŚP-u mi się kłania), czy też jest to problem słuchawek ?!

Co do AUX-ów, rzeczywiście jest to rozwiązanie jak najbardziej poprawne i "zawodowe". Gniazdo z miksera, jest gniazdem typowym dla realizatora, a nie instrumentalisty... Zakup wzmaka słuchawkowego, podeślij mu to co chcesz z AUX-ów i "drummman" będzie zadowolony :)

0
  • #8 11 Sty 2010 20:26
    mniamian
    Poziom 14  

dzieki wielkie:)
    a ile trzeba dac za takego wzmaka i jaki bylby dobry? jakiej mocy itp. powiem tylko ze nie potrzebny mi z jakimis bajerami tylko jak najprostszy:)

0
  • Pomocny post
    #9 11 Sty 2010 20:32
    Matuszm15
    Poziom 14  

Możesz ugadać się z chłopakami z działu "Elektronika" i ktoś za drobną opłatą pewnie zrobiłby coś takiego dla Ciebie, ponieważ nie jest to zbyt trudne :)

Jeśli już chcesz typowo firmowy sprzęt:

-B-Tech BT 92,
    -ART HEADTAP

0
  • #10 11 Sty 2010 20:44
    mniamian
    Poziom 14  

oki super. A powiedz co miales na mysli z lewym podlaczeniem klawisza? sluchawki sa ok bo inne wpinamy i jest to samo. W sumie to na kolumnach tez sa takie szumy jesli glowny main mix jest glosno ustawiony, nie wiem czym to jest spowodowane czy jakoscia sprzetu czy co..;/

0
  • #11 11 Sty 2010 21:15
    Matuszm15
    Poziom 14  

eee... chodzi o to, iż uparł mi się wczorajszy disco-polowiec, aby bezpośrednio wpiąć jego keyboard jack-iem w pyte i do miksera ... Efektem było szumienie i brumienie jego sprzętu... Na szczęście jak się później okazało, jak przystało na prawdziwego disco-polowca MDisc grał nawet jego partie keyboardową, więc kanał keyboardowy wymutowałem ;D

Tak samo może być u Ciebie, że jakiś instrument może wywoływać brum, który idzie na przody i słuchawki, ewentualnie napisz mi jaki masz sprzęt bo może być to też jego wina :)

A takie pytanie... Szumi tylko jak głośno, czy ciągle, oraz czy szumi jeśli wymutujesz wszystkie kanały a suwak Mastera przesuniesz w górę

Pzdr

0
  • #12 11 Sty 2010 22:08
    mniamian
    Poziom 14  

to nie jest brum tak jakby cos nie bylo zmasowane tylko to jest szum, ogolnie on nie przeszkadza bo to jest szum wywołany chyba mocą, mamy dwa suby elestry 18'' 600w i dwa ldm- glosnik 2 x 12'' i driver tez 600w. mamy dwie koncówki ADS na gore i LD-System na doły i podpięte przez crossover. Instrumenty bas, gitara klawisze i perkusja i wokale wiadomo. Szumi tylko jak jest głośno jak master zjade w dół to jest cisza, jak wymutuje to tez szumi. :)

0
  • #13 11 Sty 2010 22:25
    Matuszm15
    Poziom 14  

No to pewnie wina sprzętu...
    A powiedź mi jak jest klawisz wpięty?

0
  • #14 11 Sty 2010 23:55
    adambyw
    Moderator Akustyka

Byle wzmacniacz słuchawkowy rozwiąże sprawę. Zda to egzamin, sam tak czasami grywam. Używam Art Headamp4. Moc nie ma większego znaczenia, większość jest i tak za mocna.

Jedyny problem to że aux z miksera jest mono. A do wzmacniacza trzeba wejść jackiem stereo. Wpięcie jacka mono, spowoduje pracę tylko lewego kanału wzmacniacza. W prawym będzie cisza. Jeżeli z miksera wyjdzie się kablem symetrycznym (jackiem stereo), i tak samo wepnie się w wzmacniacz, to słychać w obu słuchawkach sygnał mono, obrócony w fazie. Większość ludzi nawet nie zauważa że coś jest nie tak.

Wyjście słuchawkowe z miksera nie powinno szumieć. Jak szumi to najczęściej sprzęt który jest wpięty do miksera. czasami nie słychać tego na froncie, a w słuchawkach można wyłapać.

0
  • #15 12 Sty 2010 01:27
    ciasteczkowypotwor
    Poziom 41  

mniamian, może powiedz czy te słuchawki i mixer to rodzaj odsłuchu osobistego dla perkusisty, czy po prostu chcesz mu zrobić monitor douszny?
    Jesli to drugie, to tylko tak jak radzą przedmówcy, wyślij sygnał auxem, na jakiś preamp słuchawkowy. Jakbyś się uparł, to może to być nawet minidysk z włączonym na stałe nagrywaniem, i wchodzi na MD i słuchawki pod wyjście słuchawkowe :) Dzięki wyjściu po auxie, wyślesz perkusiście to co będzie chciał.
    Szumi, bo ten mixer ogólnie szumi. Nie jest on za wysokich lotów.

0
  • #16 12 Sty 2010 16:36
    mniamian
    Poziom 14  

chce mu zrobic odsłuch:) nauszny nie douszny;) nie mam mini dysku. klawisz mam wpiety lewy kanał na jednym prawy kanał na durgim kanale i zrobioną mam panorame bo nie ma stereo kanalów w tym mikserze;/

0
  • #17 12 Sty 2010 16:40
    Matuszm15
    Poziom 14  

Mniamian klawisz bezpośrednio pod mixer bez diboxa?? Odłącz go i zobacz, czy brumi to możliwe, że to on jest winowajcą :D

0
  • #18 12 Sty 2010 18:12
    mniamian
    Poziom 14  

mam dwa klawisze tak podłączone:) kurde nigdy nie slyszałem o jakims dibox-ie :-o

0
  • #20 12 Sty 2010 21:37
    filioman
    Poziom 27  

Bez dboxa niezbyt bezpiecznie...

0
  • #21 12 Sty 2010 23:02
    adambyw
    Moderator Akustyka

Dlaczego niebezpiecznie? Jeżeli nie ma zakłóceń, to nie ma przeciwwskazań. Zwłaszcza jeżeli klawisz ma wyjście symetryczne - choć to raczej rzadkość.. Bo w klawiszach często nie stosuje się uziemienia, przez co nie ma problemu pętli masy. Jedynie zakłócenia występujące z długości linii.

Szumieć też może, jeżeli klawisz jest zbyt cicho - duży gain w mikserze, lub rzadziej bardzo głośno i tu czasem szumi klawisz.

Jeżeli po zmutowaniu lub/i wypięciu klawisza dalej szumi, to wina miksera.

0
  • #22 14 Sty 2010 09:08
    mniamian
    Poziom 14  

jutro to sprawdze, zobacze co jest przyczyna. I chyba bez tego wzmacniacza słuchawkowego sie nie obejdzie

0
  Szukaj w 5mln produktów