Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony Vaio PCG-NVR23 i XP - nie działają dodatkowe przyciski

11 Sty 2010 09:39 2849 5
  • Poziom 12  
    Witam, w lapku mam XP sp2, mimo załadowania bazy sterowników nie udało mi się uruchomić dodatkowych przycisków pod touchpad. Zainstalowałem drivery dla jog dial pod xp lecz mimo tego nie uruchamia mi się menu po przeładowaniu systemu czy też po dwukrotnym naciśnięciu scrola. Miał ktoś może podobny przypadek. Będę wdzięczny za trafne uwagi.
    Pozdrawiam
  • Poziom 19  
    sprawdz czy program obslugujacy 'jog dial' uruchamia sie ze startem komputerera. jesli nie, to jest powod dlaczego nie mozesz uzywac zaawansowanych funkcji touchpada.

jesli to nie jest przyczyna, to:
    zainstaluj lub odinstaluj i zainstaluj ponownie sterowniki do touchpada (ze strony producenta).
  • Poziom 12  
    Masz racje kolego, program do jog dial nie odpala się przy starcie . Może masz pomysł jak to wymusić? Kilkakrotnie przeinstalowywałem czy też instalowałem programy do tougchpad jak i jog dial. Niestety z marnym efektem. Z opisu sterowników wynika, że program sam uaktywnia się po instalacji i resecie kompa. U mnie tego nie ma, nad czym ubolewam.
  • Poziom 19  
    Sprobuj wejsc w URUCHOM, wpisac komende MSCONFIG, przejsc do zakladki (chyba URUCHAMIANE przy starcie - przedostatnia zakladka od prawej). i zobaczyc czy ten program jest na liscie programow uruchamianych przy starie (zaznaczony ptaszkiem). Jesli nie ma to go zaznacz, zastosuj ustawienia i restart.
  • Poziom 12  
    Witaj, wyprzedziłem trochę Twoją podpowiedź i sprawdziłem to w msconfig. Wszystkie aplikacje są powłączane a co najdziwniejsze nie występuje tam jog dial. Czyli co instalacja jog dial przeszła nie instalując się?? Nie wiem czy dobrze kombinuje ale jakiś ślad o tej nazwie powinien znajdować się na twardzielu. A tymczasem w opcji szukaj nie znajduje nic?
    Jeśli nie masz żadnych pomysłów chyba odpuszczę sobie po raz kolejny. Choć nie ukrywam nurtuje mnie to. Na necie znalazłem jedynie 1 post w j. angielskim z podobnym przypadkiem lecz niestety bez odpowiedzi.
    Pozdrawiam
  • Poziom 19  
    Czy sterowniki sciagales z tej strony?:
    http://esupport.sony.com/US/perl/swu-list.pl?mdl=PCGNVR23#div_pos_42

Na angielskim forum przeczytalem, że zeby Jog Dial dzialal nalezy zainstalowac jakies Biblioteki DDL przed instalacja samych sterownikow Jog Dial.
    Czyli ogolna kolejnosc instalacji sterownikow jest wazna, niestety nie podaja tej kolejnosci...
    Czy zainstalowales wszystkie mozliwe aplikacje (sterowniki/aplikacje ze strony producenta, Czy moze cos ominales stwierdzajac ze nie bedzie Ci potrzebne?)
    Czy "Function Key" Ci dziala?
    A... sprobuj zainstalowac System Components - 1 file(s) - Original - Sony® Shared Library
    z tej lokalizacji: http://esupport.sony.com/US/perl/swu-list.pl?mdl=PCGNVR23

-------
    Jesli to nie zadziala, czasami warto tez sprobowac zainstalowac sterowniki do innego modelu Sony Vaio (moze akurat te wlasciwe sa w jakis sposob uszkodzone...)