Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Własny program do obsługi telefonu.

lamator 11 Sty 2010 14:06 1458 0
 • #1 11 Sty 2010 14:06
  lamator
  Poziom 12  

  Witam,
  nie wiem czy umieszczam to w dobrym dziale, za co z góry przepraszam.

  Dostałem ostatnio telefon firmy MyPhone 6691. Chciałem się zapytać jak wygląda sprawa programów do obsługi tego telefonu z poziomu komputera - zarządzanie książką telefoniczną, smsa'mi, menadżer plików, itp.

  Sam znalazłem jakieś programy, które niby działają z tym telefonem, ale niestety nie widzą one mojego telefonu. Sterowniki instalują się bez błędów, jest komunikacja z telefonem z poziomu komend AT.

  Jak ogólnie wygląda sprawa pisania własnych programów do obsługi telefonów? Czy komunikacja komputer->telefon opiera się na jakimś wbudowanym przez producenta telefonu protokole, np.

  wysyłam za mocą RS232 do telefonu ciąg bajtów

  {0xAA, 0x01, 0xC3, 0x00}, które dają znać telefonowi, aby wysłał mi wszystkie wpisy książki telefonicznej znajdujące się w pamięci telefonu.

  {0xAA, 0x22, 0xCC, 0x01}, które dają znać telefonowi, aby wysłał mi wszystkie wiadomości w skrzynce odbiorczej.

  Czy np. takie programy jak MyPhone Manager (do SE) czy Simoco (do Siemensów) opierają się tylko i wyłącznie na komendach AT?

  Próbowałem podglądać za pomocą Free Serial Port Monitor, co dzieje się na porcie RS232 pod odpaleniu programu MyPhoneManager i faktycznie wysyła on jakieś sekwencje bajtów, które nie przypominają komend AT, ale nie mam żadnego SE i nie wiem, co odpowiada telefon.

  Jeśli ktoś ma jakieś informacje dotyczące takich programów do zarządzania telefonem i dysponuje programem/programami i sterownikami do obsługi telefonu MyPhone 6691, to proszę o jakieś linki/informacje. Jeśli miałbym taki działający program, to mógłbym niejako zesniffować chociaż trochę komunikacji.

  Z góry dziękuje i pozdrawiam.

  0 0
 • SterControl
  Szukaj w 5mln produktów