Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie agregatu do instalacji domowej

jacekczewa 12 Sty 2010 09:32 35128 36
 • #31
  on117
  Poziom 27  
  jacekczewa napisał:
  Chciałbym podlaczyc agregeat pradotwórczy 3 fazowy do sieci mieszkaniowej , oczywiscie przygotowany jest odłącznik - przełącznik za licznikiem pomiarowym

  Arturo2005 napisał:
  Podłączenie agregatu do instalacji domowej

  kkas12 napisał:
  by pracownicy energetyki zdawali sobie sprawę z której strony mogą spodziewać się ewentualnego zagrożenia

  jacekczewa napisał:
  ooo znalazlem w instrukcji
  • Użyty system zasilania jest systemem IT
  - z neutralnym przewodem N (dla urządzeń 3-fazowych) oraz
  - nie uziemiony przewód wyrównawczy PE, łączący wszystkie odkryte,

  Darom napisał:
  Wyjaśniło się, że agergat wykonany jest do przyłączenia do siecie IT

  jacekczewa napisał:
  Uklad sieci w budynku jest TN-S

  jacekczewa napisał:
  cała siec w okolicy Czestochowy lezy, ludzie wykupili wszystkie agregaty w sklepach , domy zasilaja na przedłużaczach bo piece CO musza chodzic

  Wiadomo, że ZE musi wiedzieć jaki jest schemat podłączenia i czy odłącznik - przełącznik jest taki jak sobie życzą. Wiadomo, że prąd przejdzie przez licznik to sieci jak nie zadziała odłącznik - przełącznik. Więc muszą wiedzieć jak będą naprawiać przewody na słupie, że mają najpierw sprawdzić i ewentualnie odciąć kolegę od sieci.
  Co do agregatu to taki jak był zaproponowany to można sobie podłączać do pieca przedłużaczem tak jak to było napisane. Ale kolega chce go podłączyć do instalacji. A może nawet nie wie że jak będzie miał podłączony sprzęt elektroniczny do instalacji i odpali to cudo to elektronika pójdzie z dymem. A jak już kupować to misi być odpowiedni i przystosowany do instalacji TN-S.
 • #32
  jacekczewa
  Poziom 18  
  Dostępne agregaty przenośne ( pomijajac skutki zasilania elektroniki) wszystkie maja prawdopodobnie układ IT , rzeczywiscie wykorzystując zasilania "po przedłużaczach " nie ma problemu ale klient życzy sobie podpiecie agregatu pod siec wewnętrzną, klient agregatu jeszce nie ma , rozglądam sie ,skierowany jestem ku hondzie przystosowanej własnie miedzy innymi do zasilania elektroniki ( cena wysoka i najwyzsza jakośc)

  kolego bronek22 - co proponujesz moze masz jakis konkretny typ - przenosna honda tak jak i inne działają podobnie , może zaproponujesz inne typy.....

  Przed napisaniem swojego kolejnego postu popraw ten, oraz swoje wcześniejsze w tym temacie- nie usuwając mojego wpisu. Punkt 15 regulaminu dotyczy również Ciebie kolego!
  [Akrzy]
 • #34
  jacekczewa
  Poziom 18  
  Arturo2005 wymieniony przez ciebie agregat generalnie nie rózni sie chyba niczym od tych wszystkich agregatów marketowych a także profesjonalnych np. hondy ( pomijając silnik diesla , kolor, grafike ). Czy jestes pewien ze w gnieżdzie 3x400 jest wyprowadzone zero z uzwojenia? To bardzo ważne .
 • #35
  Arturo2005
  Poziom 33  
  Pewien nie jestem ale myślę że skoro jest wykorzystywany do zasilania elektroniki w stacjach bazowych to tym bardziej nadaje się do zasilania odbiorników domowych.
 • #37
  jacekczewa
  Poziom 18  
  Owszem ,izolowany punkt neutralny transformatora ( w tym przypadku także generatora) ,przewód ochronny podobnie jak w układach TT i TN ale dodatkowo układ UKSI - układ nadzorujący stan izolacji podłączonej instalacji odbiorczej. W agregacie hondy ( w droższej wersji ) jest zainstalowany takowy układ nadzoru stanu izolacji.
  Swoja droga myśle że zaczynamy bardzo teoretyzować , ludzie kupują agregaty ( z reguły tanią i byle jaką chińszczyznę) podłaczają w dziwny sposób i działa, moglibyśmy sie skupić jednak na prawidłowym podłączeniu agregatu 3 fazowego do instalacji mieszkaniowej ( sklepu)

  Przypominam, że temat ma dwie strony (do poprawienia)!
  [Akrzy]