Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel Astra 1,7 TD Isuzu - podgrzewacz paliwa

wegorz-pwo 11 Jan 2010 14:28 7593 7
    wegorz-pwo
    Level 9  
    Proszę o pomoc:
    Nie działa mi podgrzewacz paliwa
    . Tak bynajmniej sądzę ponieważ nie robi się ciepły filtr i tenże podgrzewacz po przekręceniu zapłonu - A TAK BYĆ POWINNO TAK?
    Z logiki wynika, że nie podgrzane paliwo utrudnia rozruch - tak?
    Ja mam problem z rozruchem samochodu w minusowych temperaturach.
    Jak prawidłowo podłączyć podgrzewacz? (sprawny) i co z tym czujnikiem - po co on jest? może problem ze sterownikiem?
    Help.
    kajoj6661
    Conditionally unlocked
    a mozę to ie wina podgrzewacza tylko,np świec,wtrysków,zapłonu

Dodano po 1 [minuty]:

ogólnie astry 1,7 ciężko palą,,w mrozy
    wegorz-pwo
    Level 9  
    nie - to nie to
    lutek30
    Level 2  
    Jeżeli jesteś pewny, że masz sprawne świece zarowe i ........ naładowany akumulator to musisz wyregulować luz zaworowy, silniki !,7 TD ISUZU stosowane w Oplach nie mają automatycznej regulacji luzu.
    Inną przyczyną może byc permanentnie rozladowany zimą akumulator z powodu urządzenia rozruchowego które długo grzeje świece żarowe, niestety alternatory Hitachi są "delikatne" i nie są w stanie naładować akumulatora szczególnie zimą przy częstych startach silnika.
    wegorz-pwo
    Level 9  
    Parę dni temu odebrałem auto z zakładu. Przyczyna "niepalenia" - podparte zawory. Zrobione i wyregulowany luz i jest OK. Pali aż miło :)
    Mihas66
    Level 22  
    Ty a co z tym podgrzewaczem bo też mam podobny problem i tak się zastanawiam czego on nie działa-przydał by się na mrozy jak parafiny zatankujemy;p
    Mirek.tok
    Level 19  
    On tyle pomoże co umarłemy ...( za mały by nagrzać paliwo przepływające pzrez filtr)