Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ustawienia fabryczne pieca kondensacyjnego Vaillant

Vim 11 Sty 2010 14:36 6429 3
  • #1 11 Sty 2010 14:36
    Vim
    Poziom 9  

Witam

Mam piec kondensacyjny z zasobnikiem cw.u. Vaillant eco TEC plus 246/3-5 + zasobnik 120l + regulator pogodowy Vaillant calormatic 430.
    Dom parterowy z poddaszem użytkowym - razem ok. 230m2. Na dole w większości ogrzewanie podłogowe + dodatkowe grzejniki w pokoju dziennym, oraz w łazience. Góra grzejniki tradycyjne + podłogówka w łazience.
    Ustawienia fabryczne pieca to moc 24kW i temp zasilania 75 stopni.
    Czy zmiana ustawień tych parametrów wpłynie na zużycie gazu tzn czy zmniejszając moc kotła z 24 na 18kW i obniżając temp. zasil. z 75 na 55st. jestem w stanie zredukować zużycie gazu w praktyce i w teorii ?
    Zauważyłem na regulatorze pogodowym, ( po zmianie ustawień w piecu – temp. zaislania z 75 na 55), że temp. zasilania w kotle nie spada poniżej 57 st.

Pozdrawiam

0 3
  • Pomocny post
    #2 11 Sty 2010 15:34
    hilzie
    Specjalista - systemy grzewcze

Maksymalną moc cieplną kotła ,powinien ustawić serwisant podczas uruchomienia kotła ,moc powinna być dostosowana do rzeczywistego zapotrzebowania budynku. Temperaturę wyjściową z kotła w funkcji temp.zewnętrznej ustala Calormatic w zależności od krzywej grzewczej ustawionej w regulatorze . W kotle nie powinieneś zmieniać temperatury
    to Calormatic ma robić .Ty możesz zmienić tzw krzywą grzewczą ,w instrukcji masz tabelę z krzywymi grzewczymi (niższa krzywa grzewcza=niższa temp wyjściowa z kotła).
    Niższa temperatura = większa sprawność kotła =mniejsze jednostkowe zużycie gazu. Kocioł ma palnik modulowany o mocy od 9 do 24 kW i sam dostosowuje moc grzewczą do zapotrzebowania ,tak więc zmniejszenie mocy max nie ma wpływu na zużycie gazu . Na to przede wszystkim ma wpływ temperatura powrotu z instalacji, im niższa tym sprawność większa.
    Temperaturę zasilania pomijam bo powinna być na takim poziomie żeby zapewnić właściwą temp w pomieszczeniach.

0
  • #3 14 Sty 2010 12:51
    Vim
    Poziom 9  

Dzięki za pomoc, ale postaram sie podrążyć ten temat sam.
    Zastanawia mnie po co można zmieniać moc pieca w ustawieniach d.0
    skoro to nie ma wpływu na zużycie gazu.
    Troche pokręcę w parametrach pieca i wynikami z doswiadczeń podzielę się
    na forum. :D
    pozdrawiam

0
  • #4 14 Sty 2010 15:32
    hilzie
    Specjalista - systemy grzewcze

Tylko nie reguluj palnika ,można to zrobić jedynie z pomocą analizatora spalin. Tylko wynik analizy spalin daje odpowiedź ,czy jest ustawiony prawidłowo.

0
  Szukaj w 5mln produktów